České Budějovice se Zlínem dvakrát ztratily vedení a remizovaly 2:2

foto Utkání 24. kola první fotbalové ligy: SK Dynamo České Budějovice - FC Zlín, 10. března 2024, České Budějovice. Druhý gól Budějovic. Vlevo v pozadí brankář Stanislav Dostál ze Zlína.

České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic remizovali doma ve 24. kole první ligy se Zlínem 2:2, přestože dvakrát vedli. Oba góly Jihočechů vstřelil Jan Suchan. Nejprve se prosadil v úvodu utkání, ale o chvíli později vyrovnal Jakub Černín. Na druhou trefu Suchana v poslední minutě utkání zase odpověděl Jakub Janetzký.

"Ševci" v nejvyšší soutěži s Dynamem poosmé za sebou neprohráli a zůstali na 14. místě, které jako první znamená účast v baráži. Jihočeši zůstali za dnešním soupeřem o bod pozadu a na poslední Karvinou mají dvoubodový náskok.

Oba týmy začaly bez ostychu. Ve druhé minutě dostal dlouhý míč za obranu českobudějovický Šigut, z pravé strany přihrál Suchanovi, jenž střelou překonal Dostála.

Zdálo se, že se domácí na souboj lépe připravili a měli větší chuť do hry. Jenže tato iluze trvala do sedmé minuty. Zlín totiž zahrával třikrát po sobě rohový kop a při tom posledním nejprve trefil Cedidla tyč. Domácí však nedokázali odkopnout míč a Černín prostřelil bránící hráče, kteří stáli před ním. V ligové sezoně dal druhý gól.

Od té chvíle byli hosté do konce poločasu nebezpečnějším týmem. V deváté minutě mohl Zlín vývoj skóre otočit, když po přihrávce Slončíka vypálil Cedidla, ale jeho pokus vyrazil českobudějovický brankář Šípoš. Českým Budějovicím v závěru první části svitla naděje, když hlavní sudí Pechanec nejprve nařídil pokutový kop po údajné ruce Čelůstky. Po přezkoumání videozáznamu však svůj verdikt odvolal.

Druhý poločas byl dlouho spíše opatrný. O něco aktivnější byli domácí. V 75. minutě zastavil faulem Cedidla Alliho. K trestnému kopu se postavil Suchan a vypadalo to, že bude do pokutového území centrovat. Českobudějovický záložník však z úhlu zvolil přímou střelu, která překvapila Dostála a domácí se opět dostali do vedení. Suchan zaznamenal poprvé v ligové kariéře dvě trefy v jednom utkání a se třemi zásahy v tomto ročníku nejvyšší soutěže je spolu s Allim a Ondráškem nejlepším střelcem týmu.

Zase se však mohla opakovat pasáž z úvodu zápasu, kdy Zlín dokázal na vedení rychle zareagovat. Ale střela Nombila skončila těsně vedle. Hosté však nakonec bod přesto vybojovali. V 90. minutě propadl míč v pokutovém území k Janetzkému, který vyrovnal. V ligovém ročníku se zapsal mezi střelce počtvrté a spolu s Vukadinovičem je nejlepším střelcem mužstva.

České Budějovice mají spolu se Zlínem s 52 inkasovanými brankami nejhorší defenzivu soutěže. Dynamo ve třetím domácím utkání jarní části poprvé nezvítězily, v sezoně nejvyšší soutěže tam ale získaly 16 z celkových 18 bodů. Zlín bodoval venku v lize po sérii čtyř proher, v ligovém ročníku tam ale nasbíral jen šest z celkových 19 bodů. "Ševci" nevyhráli tři kola po sobě, Jihočeši tři z posledních čtyř.

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Lerch (Č. Budějovice): "Utkání se mi hodnotí těžce, ale fotbal takové situace přináší. Vstoupili jsme do utkání skvěle, dostali jsme se rychle do vedení. Jenže jsme si nechali dát brzy gól a opět po standardní situaci. Ve druhé půli jsme si zasloužili vedoucí gól, ale to vyrovnání přišlo smolně v poslední minutě. Každý získaný bod v lize je dobrý, v tabulce se nic nezměnilo, i když se Zlínem, se kterým bojujeme o záchranu, to trochu mrzí. Ale dali jsme si cíl ze dvou zápasů (se Zlínem a v Karviné) získat čtyři body a pro to uděláme maximum. Pořád je to možné."

Bronislav Červenka (Zlín): "S bodem jsme velmi spokojeni, protože jsme vyrovnali až v poslední minutě zápasu. V prvním poločase si oba týmy vytvářely šance a bylo to hodně otevřené, aktivní a ofenzivní. Ve druhé půli už to tempo opadlo, nechci říct, že se hrálo opatrně, ale nebyla tam taková rychlost. Gól na 2:1 jsme dostali, když soupeř perfektně kopl standardní situaci. Ale pořád jsem doufal, že to vyrovnání přijde, chtěli jsme to tam dotlačit centrovanými míči, což se povedlo. Člověk musí věřit v každém zápase, ale bylo to hodně nervózní. Bod bereme všemi deseti."

Dynamo České Budějovice - FC Zlín 2:2 (1:1)

Branky: 2. a 75. Suchan - 7. Černín, 90. Janetzký. Rozhodčí: Pechanec - Ratajová, Leška - Berka (video). ŽK: Ondrášek, Poulolo - Černín, Janetzký, Nombil, Cedidla, Reiter. Diváci: 2412.

Sestavy:

Č. Budějovice: Šípoš - Sladký, Poulolo, Králik, Trummer - Suchan, Čermák, Hellebrand (85. Nikl) - Šigut (68. Lazič), Alli (89. Zíka) - Ondrášek. Trenér: Lerch.

Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Didiba (27. Holík, 84. Pidro), Čelůstka - Nombil, Janetzký - Vukadinovič (67. Fantiš), Slončík (67. Reiter), Bartošák (84. Simerský) - Ikugar. Trenér: Červenka.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK