Inter Milán porazil Boloňu 1:0 a vede italskou ligu o 18 bodů

foto Utkání 28. kola italské fotbalové ligy Boloňa - Inter Milán, 9. března 2024. Vpředu Alexis Sanchez z Interu a za ním Jhon Lucumi z Boloně.  ITALY OUT; MANDATORY CREDIT

Řím - Souboj dvou týmů s nejlepší formou v italské lize vyhráli fotbalisté vedoucího Interu Milán. V Boloni zvítězili brankou Yanna Bissecka 1:0. Cagliari doma porazilo poslední Salernitanu 4:2 a opustilo sestupové pásmo. Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě vítězného týmu a odehrál 65 minut.

Inter vyhrál už desátý ligový zápas v řadě, Boloňa neuspěla po sérii šesti výher. "Nerazzuri" mají osmnáctibodový náskok před druhým Juventusem, který v neděli hostí Bergamo. V ročníku nastřádali svěřenci Simoneho Inzaghiho už 75 bodů. Pouze v sezoně 2006/07 měl Inter po 28 kolech více bodů (76).

Boloňa po většinu druhého poločasu dominovala, ale nejlepší obranu Serie A prolomit nedokázala. V tabulce je čtvrtá s náskokem čtyř bodů na pátý AS Řím.

Cagliari si v prvním poločase vybudovalo dvougólový náskok zásluhou Lapaduly a Gaetana. Toho v poločase vystřídal Uzbek Šomurodov, jenž v 51. minutě zvýšil na 3:0. Hosté pak během dvou minut zásluhou Kastanose a Maggioreho snížili, ale Šomurodov v 76. minutě svou druhou trefou pojistil "Rossoblu" výhru. Hosté čekají na vítězství už deset zápasů a na záchranu ztrácejí deset bodů.

Svěřenci Claudia Ranieriho počtvrté v řadě bodovali a podruhé za sebou odešli jako vítězové. Tato série je posunula na 13. příčku, tři body nad osmnácté Sassuolo, které v dalším souboji týmů ohrožených sestupem porazilo sedmnácté Frosinone 1:0.

Výsledky 28. kola italské fotbalové ligy

Cagliari - Salernitana 4:2 (51. a 76. Šomurodov, 12. Lapadula, 40. Gaetano - 56. Kastanos, 58. Maggiore), Sassuolo - Frosinone 1:0 (58. Thorstvedt), Boloňa - Inter Milán 0:1 (37. Bisseck),

20:45 FC Janov - Monza.