neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Písečtí florbalisté o krok napřed! Na Benešov doma znovu vyzráli

PÍSEK – Písečtí florbalisté bojují o záchranu Národní ligy a po dvou zápasech byl stav série play down s Benešovem vyrovnaný 1:1. V sobotu 9. března se utkání o udržení vrátila do obloukové haly. Před domácími fanoušky chtěl celek trenéra Michala Hanzlíka znovu uspět a vzít si vedení v sérii zpět. A to přesně se podařilo. Domácí florbalisté byli od úvodních minut aktivnější. Po první třetině sice vedli díky trefě Jana Králíka pouze o gól, ale v té druhé si vytvořili rozhodující náskok, který i přes snahu soupeře dokázali ubránit. Benešov už pouze v závěrečné dvacetiminutovce korigoval. Písek nad Benešovem zvítězil 5:2 a znovu se ujal vedení v sérii, která se hraje na čtyři vítězné zápasy.

FbC Písek - SK Florbal Benešov 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky: 6. Jan Králík, 22. Michael Kolínský, 24. Ondřej Šareš, 39. Ondřej Walter, 50. Štěpán Slunečko - 46. Albert Půlpán, 53. Albert Půlpán
Rozhodčí: Jan Chuděj - Patrik Trejbal. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváků: 142. Zásahy brankářů: Vlastimil Dvořák 21 - Ondřej Hnátek 22
Písek: Dvořák – Prokopec, Šareš, Cigánek, Prčík, Slunečko, Měřička, Kolínský, Králík, Walter, Mikeš, Hejpetr, Slepička, Šanda, Lešek, Staněk, Hladík, Cendelín