VC Saúdské Arábie vyhrál Verstappen, Bearman sedmý

Druhý závod letošní sezóny ovládl Max Verstappen, na druhém místě skončil Sergio Pérez a třetí byl Charles Leclerc. Oliver Bearman dokázal svoji premiéru v F1 přetavit v body ze sedmého místa.

Oliver Bearman zažil svůj první start ve formuli 1 a stal se nejmladším pilotem, který nastoupil za Ferrari do závodu. Brit nahradil Carlose Sainze, který podstoupil operaci slepého střeva. Pierre Gasly na konci zahřívacího kola prohlásil, že má problém s převodovkou.

Start si pohlídal opět Max Verstappen, Charles Leclerc se musel bránit Sergiu Perézovi a udržel druhou pozici. Oliver Bearman je sice nováček, ale ukázal, že nebude do počtu a útočil na Júkiho Cunodu. Pierre Gasly na konci prního kola zajel do boxů a odstoupil ze závodu. Dostal to nařízeno od svého týmu.

Ukázalo se z opakovaných záběrů, že Lando Norris se pohnul ještě před zhasnutím červených světel a vypadlo to na ulitý start. Ostatní jezdci to okamžitě reportovali.

Na začátku 4. kola se dokázal Mexičan předjet Charlese Leclerca a posunul se na druhou pozici.

Na konci 6. kola havaroval Lance Stroll ve třetím sektoru. Byly vyvěšeny žluté vlajky. Byl aktivován safety car. V zatáčce číslo 21 se Kanaďan dotkl levým kolem zdi, poškodil si zavěšení – následně byl jenom pasažárem a skočil ve zdi.

Do boxů zajeli všichni piloti kromě Landa Norrise, Lewise Hamiltona, Nica Hülkenberga a Kuan-jü Čoua.

Na konci 9. kola zajel do boxů safety car a závod byl restartován v pořadí: Norris, Verstappen, Hamilton, Pérez, Leclerc, Piastri, Alonso, Hülkenberg, Russell a Čou.

Lando Norris si dokázal pohlídat restart před Maxem Verstappenem.

Ředitelství závodu uvedlo, že prošetřuje ulitý start Landa Norrise a nebezpečné vypuštění Sergia Péreze v boxové uličce. Max Verstappen na začátku 13. kola do první zatáčky převzal vedení v závodě od Landa Norrise. Zároveň Sergio Pérez předjel třetího Lewise Hamiltona.

Na začátku 15. kola Charles Leclerc předjel Lewise Hamiltona a posunul se na čtvrtou pozici. Zároveň Ředitelství závodu potvrdilo, že Lando Norris neudělal ulitý start a nebude mít penalizaci. Sergio Pérez dostal 5 sekund penalizaci za nebezpečné vypuštění v boxech. Kevin Magnussen dostal trest v podobě 10 sekund za způsobení kolize s Alexem Albonem, kterého natlačil do zdi.

V 17. kole se musel bránit Lewis Hamilton před Oscarem Piastrim. Australana dokázal prozatím udržet za sebou. O kolo později Sergio Pérez se posunul na druhou pozici před Landa Norrise.

Kevin Magnussen dostal druhou penalizaci 10 sekund za získání výhody mimo trať.

Ve 27. kole Charles Leclerc předjel Landa Norrise a posunul se na třetí pozici. Brit stále nestavěl v boxech.

Dánský pilot Haasu na dvanáctém místě způsobil za sebou dlouhý vláček aut, protože Kevin Magnussen takticky zpomaloval ostatní, aby Nico Hülkenberg měl větší náskok na zastávku v boxech. Němec na konci 33. kola zajel do boxů a mechanici Haasu odvedli skvělou práci, protože se Nico Hülkenberg vrátil na jedenáctou pozici před Kevina Magnusssena. Haas má tak velkou šanci bodovat, protože desátý Čou ještě nestavěl. Dánský pilot byl pak pochválen za skvělou týmovou práci.

Ve 35. kole Oscar Piastri dokázal předjel Lewise Hamiltona, ale nedokázal dobrzdit do první zatáčky a Astralan se tak zpátky vrátil na pátou pozici. Až o kolo později zamířil sedminásobný mistr světa do boxů, nasadil softy a vrátil se na devátou pozici.

Lando Norris byl v 37. kole v boxech, nasadil taktéž červenou sadu pneumatik a vrátil se před Lewise Hamiltona na osmou pozici.

Sedmý Oliver Bearman se několikrát vyptával, jak daleko za ním je Lando Norris a Lewis Hamilton. Do konce závodu zbývalo 6 kol. Schylovalo se k zajímavému souboji. Oliver Bearman odpočítával kola do konce, jak nejrychleji to šlo, nicméně Lando Norris se blížil.

Vítězem se stal Max Verstappen. Oliver Bearman dokázal dojet na sedmém místě a stal se jezdcem dne.