Kane na metě 30! Nasázel další hattrick, Bayern dal Mohuči osm gólů

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Harry Kane se čtvrtým hattrickem v německé fotbalové lize podílel na drtivé výhře Bayernu Mnichov 8:1 nad Mohučí. Od příchodu do bavorského klubu už anglický útočník zaznamenal 30 ligových gólů, což před ním v premiérovém ročníku dokázal pouze Uwe Seeler v dresu Hamburku před 60 lety. Klubový rekord Luky Toniho ze sezony 2007/08 Kane dávno překonal (24) a bude útočit na absolutní maximum Roberta Lewandowského, který v ročníku 2020/21 nastřílel 41 branek. Kane na jeho dostižení má ještě devět zápasů.

Kane se dvakrát trefil v prvním poločase, hattrick završil v 70. minutě a čtvrtý třígólový zápas je rovněž nováčkovský rekord. Dvě branky přidal Goretzka, trefili se i Müller, Musiala a Gnabry, který nastoupil v lize poprvé od 9. prosince. Předposlední Mohuč prohrála v Allianz Areně posedmé v řadě, z toho pětkrát dostala alespoň pět gólů. Bayern navázal na postup přes římské Lazio v Lize mistrů a zmenšil ztrátu na vedoucí Leverkusen na sedm bodů. Lídr bude v neděli hostit Wolfsburg.

Mönchengladbach doma remizoval s Kolínem nad Rýnem 3:3. Tomáš Čvančara Borussii opět chyběl kvůli poranění kotníku. Po dvou gólech dali hostující Alidou a domácí náhradník Hack, který minutu po příchodu na hřiště vyrovnal a vzápětí dokonal obrat. Dělbu bodů ale zanedlouho obstaral rovněž střídající Downs. Ten byl pro změnu na hřišti teprve čtyři minuty.

Kolín popáté za sebou nedokázal zvítězit a v tabulce mu patří barážová 16. příčka s dvoubodovým náskokem na Mohuč. S tříbodovou ztrátou je poslední Darmstadt, který prohrál 0:2 v Lipsku.

Dortmund i přes dlouhé oslabení zvítězil v Brémách 2:1 a v tabulce zůstal na čtvrtém místě. Brankář Jiří Pavlenka zůstal opět pouze na lavičce domácího Werderu.

Borussia si v prvním poločase vybudovala dvougólové vedení zásluhou Malena a Sancha. Anglický reprezentant se trefil poprvé od lednového návratu z Manchesteru United. V nastavení dostal červenou kartu hostující záložník Sabitzer. Werder však dlouhou přesilovku nevyužil a v druhém poločase pouze snížil zásluhou Njinmaha.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Augsburg - Heidenheim 1:0
Branka: 22. Gouweleeuw

Bayern Mnichov - Mohuč 8:1
Branky: 13., 45.+7 a 70. Kane, 20. a 90.+2 Goretzka, 47. Müller, 61. Musiala, 66. Gnabry - 31. Amiri

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.