Čtvrtek 9.5 18:00 - Kulturní dům Veselí nad Lužnicí

• Prodaná nevěsta

Čtvrtek 9.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

Motor má první bod v sérii! Ve třetí třetině otáčel zápas, zářil Brant Harris

ČESKÉ BUDĚJOVICE – První krok do čtvrtfinále play off zvládli. Hokejisté Banes Motoru České Budějovice dnes ve třetí třetině otočili zápas proti Energii Karlovy Vary a v sérii předkola se ujali vedení 1–0 na zápasy. Vítězství se ale nerodilo vůbec snadno. Jihočeši šli do poslední třetiny se ztrátou jedné branky, ovšem třemi góly stav duelu otočili. Nejprve srovnal kapitán Milan Gulaš a hrdinou zápasu se poté stal Brant Harris, který vstřelil dvě branky a definitivně získal první bod v sérii na stranu Motoru. Jihočechům pomohl hloupý faul karlovarského Beránka na pět minut + do konce utkání, právě při této početní výhodě zámořský útočník dvakrát skóroval. Stejný trest utržil už v první třetině budějovický Jan Ordoš, oba důležití útočníci budou ve druhém utkání chybět.

Série se hraje na tři vítězné zápasy, ten druhý je na programu hned zítra, tedy ve čtvrtek 7. března, opět v budějovické Budvar Aréně a do Karlových Varů se pak přesune na víkend.

Banes Motor ČB – HC Energie Karlovy Vary 4:2

(0:0, 1:2, 3:0). Branky a nahrávky: 22. Valský (Pech, Toman), 52. Gulaš (Štencel, Hovorka), 56. Harris (Kondelík, Pýcha), 58. Harris (Gulaš, Kondelík) – 28. Gríger (Procházka, Rachůnek), 35. Procházka (Gríger, Rachůnek).

České Budějovice: Hrachovina – Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štencel, Kachyňa, Doudera, Vráblík – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Přikryl, Harris, Kubík – Valský, Pech, Toman – Vopelka, Koláček, Chlubna.

Karlovy Vary: Frodl – Bartejs, Mikyska, Huttula, Plutnar, McFadden, Stříteský, Dlapa – Kangasniemi, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Procházka – Redlich, Hladonik, Kružík – Adámek, Kofroň, Koffer.