Beachvolejbalisté Perušič se Schweinerem zahájili sezonu vybojovanou výhrou

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem zahájili na turnaji Pro Tour kategorie Elite v Dauhá sezonu vybojovanou výhrou 2:1 na sety nad zkušeným nizozemským párem Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen. Češi ztratili úvodní sadu a prohrávali i v tie-breaku, ale nakonec zvítězili 18:21, 21:17, 15:12.

David Schweiner (vlevo) a Ondřej Perušič na archivním snímku.

V prvním setu pražští plážoví volejbalisté i díky několika Schweinerovým blokům brzy odskočili do čtyřbodového vedení, ale Nizozemci se ve větru záhy dotáhli a sadu nakonec s přehledem získali. Také druhý set začali úřadující šampioni z Mexika lépe a tentokrát náskok udrželi.

V tie-breaku nizozemští mistři světa z roku 2013 díky pětibodové šňůře vedli 7:3, ale svěřenci italského trenéra Andrey Tomatise postupně vyrovnali na 11:11 a v dramatické koncovce dominovali. Nizozemce porazili podruhé za sebou po předchozích čtyřech porážkách.

Turnajové dvojky Perušič se Schweinerem se ve čtvrtek na katarském písku, kde před třemi lety slavili první ze tří triumfů na elitním světovém okruhu, utkají s Brazilci Andrem a Georgem a další nizozemskou dvojicí Matthew Immers, Steven van de Velde. Vítěz skupiny postoupí přímo do čtvrtfinále, druhý a třetí tým čeká předkolo.