Sobotní slalom SP v Kranjské Goře se neuskuteční. Křišťálový glóbus za disciplínu získal Feller

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Sobotní slalom Světového poháru v Kranjské Goře se kvůli nepřízni počasí neuskuteční. Informovala o tom lyžařská federace FIS na sociální síti X. Křišťálový glóbus za disciplínu tak s předstihem poprvé v kariéře získal Rakušan Manuel Feller. V jediném zbývajícím slalomu sezony ve finále SP ho už žádný ze soupeřů nemůže předstihnout.

Rakušan Manuel Feller získal Křišťálový glóbus.

„Kvůli extrémně silnému dešti v posledních 24 hodinách, který naprosto zničil sjezdovku, byl slalom Světového poháru v Kranjské Goře zrušen. FIS hledala možnou náhradu, ale kvůli časovým omezením se žádné řešení nenašlo,“ uvedla FIS.

Jedenatřicetiletý Feller má po nedělním slalomu v Aspenu na kontě 635 bodů a dva závody před koncem sezony vede o 169 bodů před Linusem Strasserem. Německý slalomář ho jako jediný mohl ještě ohrozit, třetí Švýcar Loic Meillard zaostává už o 276 bodů.

Ve své parádní disciplíně Feller neskončil v této sezoně hůř než pátý a z devíti závodů čtyři vyhrál. Malý křišťálový glóbus přidá do sbírky ke stříbrné medaili ve slalomu z mistrovství světa 2017 ve Svatém Mořici.

Původně se měl v Kranjské Goře jet v sobotu obří slalom a slalom speciál v neděli. Už v úterý ale FIS kvůli horšícím se podmínkách obří slalom zrušila a místo něj chtěla uspořádat slalom. Ani ten se nakonec kvůli počasí zorganizovat nepodařilo.

V mužském seriálu je už před finálovými závody v Saalbachu-Hinterglemmu rozhodnuto o držitelích tří trofejí. Dva glóby má jisté suverén této sezony Marco Odermatt, který s velkým předstihem ovládl celkové hodnocení SP i obřího slalomu. Švýcar vede rovněž průběžné pořadí sjezdu a super-G.