Zacha je ve formě a trenér řekl, proč dává góly. Ale Boston ztratil zápas

Autor: ČTK, iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Útočník Pavel Zacha skóroval v NHL ve druhém utkání za sebou, ale neodvrátil domácí porážku hokejistů Bostonu 1:2 v prodloužení s Edmontonem. Jeho spoluhráč David Pastrňák nebodoval. San Jose nepomohl gól Filipa Zadiny a přihrávka Jana Rutty a podlehlo doma Dallasu 6:7 v prodloužení, přestože vedlo v 53. minutě 6:3. Vítězství hostů řídil Wyatt Johnston, který zaznamenal hattrick a dvě asistence.

Zacha vstřelil o den dříve dvě branky do sítě Toronta a střeleckou formu si přenesl i do souboje s Edmontonem.

„Myslím, že chce víc střílet víc,“ řekl Jim Montgomery, trenér Bostonu. „Měl malé zranění (při sobotní prohře 1:5 s Islanders) a pak se vrátil a zjednodušil hru. Víc střílí, je přímočařejší a dává góly.“

Český útočník se tentokrát prosadil po křížném pasu Dantona Heinena ranou bez přípravy z pravého kruhu a otevřel ve 45. minutě skóre. Při risku bez gólmana ale vyrovnal Leon Draisaitl, který rozhodl i prodloužení.

„Dnes jsme neměli prohrát. Místo toho, abychom posledních pět, deset minut ustoupili z naší hry, musíme na soupeře dál tlačit, pokus se vstřelit gól a hrát ofenzivnějši," litoval Zacha, autor jediné branky Bostonu.

New Jersey podlehlo v prvním utkání pod vedením dočasného kouče Travise Greena, který nahradil odvolaného Lindyho Ruffa, doma Floridě 3:5. Nick Cousins dal dvě branky hostů, kteří vyhráli pošesté v řadě a upevnili si vedení v NHL. V dresu poražených scházel Ondřej Palát kvůli zranění v dolní části těla. Ze stejných důvodů chybí Devils už téměř měsíc i brankář Vítek Vaněček.

San Jose vedlo 2:0, 3:2 a na přelomu druhé a třetí třetiny odskočilo třemi trefami na 6:3. Rutta přispěl k druhé brance, když založil vyhozením puku z vlastního pásma kontr, který zakončil Fabian Zetterlund. Pátý gól týmu vstřelil Zadina, který zakončil akci domácích do odkryté branky, a skóroval podesáté v sezoně. K náskoku pomohl Sharks čtyřmi body Anthony Duclair (2+2).

Závěr ale patřil favorizovanému Dallasu, který smazal tříbrankovou ztrátu v rozmezí 53. až 56. minuty. Svým druhým gólem v zápase snížil Logan Stankoven a následně dvěma trefami zkompletoval Johnston svůj první hattrick v NHL. Obrat završil Roope Hintz. V dresu vítězů si připsali čtyři body Stankoven (2+2), Jamie Benn (1+3) a Miro Heiskanen (0+4).

Domácí: 11:45. J. Hughes, 31:01. Meier, 51:16. C. Miller

Hosté: 02:54. Cousins, 06:30. Rodrigues, 32:37. Luostarinen, 45:33. Cousins, 59:52. Reinhart

Domácí: Schmid (Daws) – Siegenthaler, Marino, Bahl, B. Smith, L. Hughes, C. Miller – Meier, Hischier (C), Toffoli – J. Hughes (A), Haula, Bratt (A) – Tierney, Lazar, Mercer – MacDermid, Nosek, Holtz.

Hosté: Stolarz (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Verhaeghe, Barkov (C), Reinhart – Cousins, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Rodrigues – Gadjovich, Stenlund, Lomberg.

Chmielewski, Lambert – Fournier, Kelly

Prudential Center, Newark

Návštěva

15 778 diváků

Domácí: 13:33. Puljujärvi, 18:57. Malkin, 34:32. Rakell, 48:26. Carter, 49:53. R. Smith

Hosté: 24:31. J. Gaudreau, 25:28. Peeke, 48:04. Roslovic

Domácí: Jarry (Nedeljkovic) – P. Joseph, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel – Eller, Crosby (C), Rakell – R. Smith, Malkin (A), Puustinen – Puljujärvi, D. O'Connor, Bemström – Gruden, Koppanen, Carter.

Hosté: Greaves (Tarasov) – Werenski (A), A. Boqvist, Provorov, Severson, Bean, Gudbranson, Peeke – J. Gaudreau, Jenner (C), Roslovic – Texier, Sillinger, A. Nylander – Danforth, Kuraly (A), Olivier – Činachov, Voronkov.

Dunning, Hebert – Barton, O'Quinn

PPG Paints Arena, Pittsburgh

Návštěva

17072 diváků

Domácí: 44:26. Zacha

Hosté: 58:40. Draisaitl, 62:18. Draisaitl

Domácí: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, Lohrei, Shattenkirk, Wotherspoon – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Lauko.

Hosté: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Janmark, Nugent-Hopkins (A), E. Kane – Perry, R. McLeod, Foegele – Ryan, Holloway, C. Brown.

Blandina, Sutherland – Gawryletz, MacPherson.

TD Garden, Boston

Návštěva

17 850. diváků

Domácí: 32:32. Palmieri, 37:47. Pageau, 40:55. Horvat, 59:29. Barzal

Hosté: 21:21. Toropčenko, 28:30. Kyrou

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Pelech, Pulock, Romanov, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Nelson (A) – Palmieri, Pageau, Lee (C) – Holmström, Cizikas, Engvall – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.

Hosté: Hofer (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Tucker, Scandella – Kyrou, Thomas (A), Bučněvič – Neighbours, B. Schenn (C), Saad – Kapanen, Hayes, Z. Bolduc – Toropčenko, Sundqvist, N. Walker.

W. McCauley, P. MacDougall – T. Hughes, D. Nansen

UBS Arena, New York

Návštěva

16 540 diváků

Domácí: 15:24. F. Forsberg, 25:11. Nyquist, 52:19. O'Reilly

Hosté: 36:39. Gallagher, 36:45. Savard, 54:55. J. Roy, 60:17. Suzuki

Domácí: Saros (Lankinen) – Josi (C), Fabbro, McDonagh (A), L. Schenn, Lauzon, A. Carrier – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Trenin, Sissons, Glass – Jankowski, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.

Hosté: Allen (Primeau) – Matheson (A), Guhle, Xhekaj, Savard, Harris, Struble – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – Armia, J. Evans, Gallagher (A) – J. Roy, Newhook, Jos. Anderson – Pearson, White, Ylönen.

Hanson, Pochmara – Gibbons, Tobias

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 28:07. Connor, 39:51. Lowry, 41:17. Niederreiter

Hosté: 08:45. Schultz, 37:58. McCann, 41:42. Tatar, 57:22. Burakovsky

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Stanley – Connor, Scheifele, Naměstnikov – Ehlers, Monahan, Iafallo – Niederreiter, Lowry, Appleton – M. Barron, D. Gustafsson, Kupari – Perfetti.

Hosté: Daccord (Grubauer) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz, R. Evans – Burakovsky, Beniers, Eberle – Schwartz, McCann, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Kartye – Tatar, Yamamoto, B. Tanev – Bellemare.

Canada Life Centre, Winnipeg

Domácí: 22:07. Bjugstad, 31:42. Maccelli

Hosté: 10:54. S. Jones, 24:27. N. Foligno, 34:10. Dickinson, 38:35. Kurashev, 59:32. S. Jones

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Moser, Dumba, Durzi, Kesselring, Välimäki, Stecher – Keller, L. Cooley, Guenther – Maccelli, Bjugstad, Crouse – Kerfoot, Hayton, Schmaltz – Carcone, McBain, O'Brien.

Hosté: Söderblom (Mrázek) – A. Vlasic, S. Jones, Korchinski, Megna, Tinordi, I. Phillips – N. Foligno, Bedard, Kurashev – Blackwell, Dickinson, Joe. Anderson – Beauvillier, T. Johnson, T. Raddysh – Donato, Sanford, Entwistle.

Mullet Arena, Tempe

Návštěva

4 600 diváků

Domácí: 10:54. Moore

Hosté: 36:36. E. Pettersson, 61:36. J. Miller

Domácí: Talbot (Rittich) – Moverare, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence, B. Clarke – Turcotte, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Anderson-Dolan, Dubois, Laferriere – Lewis, Lizotte.

Hosté: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, Soucy, Zadorov, Juulsen – Höglander, E. Pettersson (A), P. Suter – J. Miller (A), Boeser, Podkolzin – E. Lindholm, Garland, Di Giuseppe – Blueger, Lafferty, Michejev.

Rooney, O'Rourke – Mills, Brisebois

Crypto.com Arena, Los Angeles

Návštěva

18145 diváků

Domácí: 03:20. Duclair, 12:04. Zetterlund, 24:37. Carpenter, 35:48. Duclair, 37:48. Zadina, 43:02. Granlund

Hosté: 18:38. Benn, 19:27. Stankoven, 28:46. W. Johnston, 52:55. Stankoven, 53:41. W. Johnston, 55:42. W. Johnston, 61:49. Hintz

Domácí: Kähkönen (Chrona) – Ferraro (A), Burroughs, Thrun, Rutta, M. Vlasic, Addison – Duclair, Granlund (A), Zetterlund – Zadina, Eklund, Kunin (A) – Barabanov, Sturm, Bailey – Hoffman, Carpenter, G. Smith.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – Harley, Heiskanen (A), R. Suter, Hakanpää, Lindell, Tanev – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Marchment, Duchene, Steel – Benn (C), W. Johnston, Stankoven – Cr. Smith, Faksa, Dellandrea.