Bostonu tentokrát prodloužení nevyšlo. Pastrňák nedal šanci a soupeř vzápětí rozhodl

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 2. 2024 7:50
Zatímco Edmonton zdolali hokejisté Bostonu 6:5 v prodloužení, o den později ve stejné fázi utkání padli v NHL 2:3 v Calgary. Hvězdný český útočník Bruins David Pastrňák vyšel bodově naprázdno a byl u rozhodující akce zápasu.
Brankář Calgary Jacob Markström a útočník Bostonu David Pastrňák v utkání, které Flames vyhráli 3:2 v prodloužení | Foto: Reuters

Calgary vedlo v úvodní třetině 1:0 a 2:1, branky vstřelili Oliver Kylington a slovenský útočník Martin Pospíšil. Za Boston odpověděl v obou případech Charlie Coyle.

V prodloužení Pastrňák nepřekonal v brejku Jacoba Markströma, hra se rychle otočila a z přečíslení tři na jednoho rozhodl Nazem Kadri.

David Kämpf se podílel v NHL pátou brankou sezony na výhře Toronta 7:3 na ledě Vegas a ukončil 23 zápasů trvající gólový půst.

Toronto ovládlo první třetinu 4:0, přičemž všechny góly vměstnalo mezi 10. až 17. minutu.

Kämpf vstřelil druhou branku týmu, před kterou s Ryanem Reavesem dobře napadali rozehrávku domácích a vybojovali puk.

Akci zakončil český útočník mazácky: neukvapil se v prostoru před brankou, potáhl si kotouč do strany a zasunul jej nadvakrát podél betonu.

Dvěma góly přispěl k výhře Toronta Max Domi a konečnou podobu výsledku stanovil Auston Matthews, který dal 52. gól sezony v 55. utkání.

David Rittich pustil dvě branky z devatenácti střel při prohře Los Angeles 1:4 s Nashvillem.

Český gólman inkasoval jako první, bekhendovou kličkou jej překonal v 9. minutě Jakov Trenin. Z přesilové hry pět na tři vyrovnal ještě v úvodní třetině Kevin Fiala.

Rozhodující moment nastal v 35. minutě. Luke Evangelista nahodil puk z rohu kluziště na Ritticha, který nedostal kotouč pod kontrolu a z dorážky se prosadil Mark Jankowski.

Výhru Nashvillu pojistili Colton Sissons a Jeremy Lauzon při risku Los Angeles bez gólmana.

Výsledky NHL:

Calgary - Boston 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 13. Kylington, 20. Pospíšil, 64. Kadri - 19. a 43. Coyle. Střely na branku: 30:34. Diváci: 17.750. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Calgary), 2. Coyle (Boston), 3. Kylington (Calgary).

Ottawa - Dallas 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky: 5. a 26. Norris, 29. Chabot, 40. Pinto - 20. Pavelski. Střely na branku: 30:15. Diváci: 16.118. Hvězdy zápasu: 1. Norris, 2. Batherson, 3. Pinto (všichni Ottawa).

Detroit - Colorado 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 53. Larkin, 64. P. Kane - 25. MacKinnon. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Larkin (oba Detroit), 3. MacKinnon (Colorado).

Tampa Bay - Washington 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Branky: 30. Hagel, 43. Paul, 44. Motte - 17. a 59. McMichael, 3. Aube-Kubel, 33. Mantha, 56. Sandin. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Sandin (Washington), 2. Paul (Tampa Bay), 3. Carlson (Washington).

New Jersey - NY Rangers 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky: 58. J. Hughes - 18. a 40. Lafreniere, 10. Zibanejad, 30. Kreider, 55. Trocheck. Střely na branku: 40:18. Diváci: 16.650. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Lafreniere, 3. Panarin (všichni NY Rangers).

Pittsburgh - Montreal 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 12. a 59. Letang, 32. Rust, 32. O´Connor - 10. Matheson. Střely na branku: 27:31. Diváci: 17.160. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. O´Connor, 3. Jarry (všichni Pittsburgh).

Carolina - Florida 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 60. Aho. Střely na branku: 29:44. Diváci: 18.700. Hvězdy zápasu: 1. Kočetkov, 2. Aho, 3. A. Svečnikov (všichni Carolina).

St. Louis - NY Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky. 25., 26. a 50. Bučněvič, 25. Saad. Střely na branku: 25:38. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Binnigton, 2. Bučněvič, 3. Thomas (všichni St. Louis).

Vegas - Toronto 3:7 (0:4, 1:2, 2:1)

Branky: 21. W. Karlsson, 41. Marchessault, 42. Amadio - 17. a 32. Domi, 10. McCabe, 12. Kämpf, 15. Tavares, 36. Holmberg, 51. Matthews. Střely na branku: 26:42. Diváci: 18.188. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Domi (oba Toronto), 3. Marchessault (Vegas).

Seattle - Vancouver 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Branky: 35. a 58. Eberle, 14. Dunn, 21. McCann, 34. Schultz - 5. J.T. Miller, 25. Lafferty. Střely na branku: 31:21. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Eberle, 3. Grubauer (všichni Seattle).

Los Angeles - Nashville 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky: 20. Fiala - 9. Trenin, 35. Jankowski, 57. Sissons, 60. Lauzon. Střely na branku: 28:21. Rittich odchytal za Los Angeles 58:07 minuty, inkasoval dvě branky z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Diváci: 17.415. Hvězdy zápasu: 1. Sissons, 2. Lauzon (oba Nashville), 3. Fiala (Los Angeles).

5. Nashville 57 30 2 25 176:183 62
6. Minnesota 56 26 6 24 177:189 58
7. Arizona 56 23 4 29 163:184 50
8. Chicago 57 15 3 39 119:202 33