Po trailech přes hory

Meillard se v Aspenu blýskl svým prvním triumfem ve slalomu v kariéře

Švýcar Loic Meillard vybojoval v americkém Aspenu své první vítězství ve slalomu Světového poháru v kariéře a celkově získal svůj třetí triumf. K výhře jej vynesly dvě skvělé jízdy a také výpadek lídra po prvním kole Clementa Noëla. Meillarda na stupních vítězů doplnil Němec Linus Strasser a Nor Henrik Kristoffersen.

Meillardova jízda ve druhém kole a výpadek Noëla na závěr slalomu v Aspenu

Meillard v minulých dvou dnech nestačil v Coloradu jen na svého fenomenálního krajana Marca Odermatta. Druhý byl i dnes po úvodní jízdě, ale průběžně vedoucí Francouz Clément Noël druhé kolo po chybě nedokončil. Vicemistr světa v obřím slalomu si tak připsal třetí vítězství ve Světovém poháru v kariéře, ale první ve slalomu.

"Byl to dlouhý víkend. Ale jsem šťastný, jak dopadl. Ve slalomu jsem si musel nějakou dobu počkat. Byl jsem často blízko, ale nikdy ne úplně na vrcholu. Je úžasné, že se mi to konečně povedlo, navíc v tak těžkém závodu," řekl Meillard, jenž v minulosti ve slalomu zaznamenal pět pódiových umístění.

Druhý skončil s odstupem 89 setin Němec Linus Strasser a odložil korunovaci Manuela Fellera nejlepším slalomářem sezony. Rakušan obsadil pátou pozici, nicméně dva závody před koncem má před Strasserem stále velký náskok 169 bodů. Třetí skončil Nor Henrik Kristoffersen.

Světový pohár pokračuje příští víkend opět obřím slalomem a slalomem v Kranjské Goře. Sezonu poté zakončí finále seriálu v Saalbachu.

SP ve sjezdovém lyžování v Aspenu (USA):

Muži - slalom: 1. Meillard (Švýc.) 1:42,73 (52,66+50,07), 2. Strasser (Něm.) -0,89 (53,76+49,86), 3. Kristoffersen (Nor.) -1,17 (53,46+50,44), 4. Strolz -1,28 (54,22+49,79), 5. Feller (oba Rak.) -1,35 (53,94+50,14), 6. Haugan (Nor.) -1,53 (54,76+49,50).

Průběžné pořadí slalomu (po 9 z 11 závodů): 1. Feller 635, 2. Strasser 466, 3. Meillard 359, 4. Noël (Fr.) 352, 5. Haugan 350, 6. Kristoffersen 323.

Průběžné pořadí SP (po 32 z 38 závodů): 1. Odermatt (Švýc.) 1902, 2. Feller 846, 3. Meillard 843, 4. Sarrazin (Fr.) 684, 5. Kristoffersen 673, 6. Kriechmayr (Rak.) 667, ...123. Zabystřan (ČR) 11.