Vinícius Júnior zazářil na nenáviděné Mestalle dvěma góly. Real Madrid obral o výhru kontroverzní hvizd

Valencia měla v sobotním utkání 27. kole LaLigy na lopatkách slavný Real Madrid, nakonec s ním však před vlastními fanoušky remizovala 2:2. Domácí se dostali do překvapivého dvougólového vedení slepenými trefami v rozmezí 27. a 30. minuty, ale ještě do přestávky snížil Vinícius Júnior. Ten byl v minulé sezoně na Mestalle rasisticky urážen, což fanouškům nemohl zapomenout, o čemž svědčila i oslava gólu. Tu si zopakoval i po změně stran, kdy hlavou vyrovnal. Koncovka zápasu byla hodně divoká. Nejprve sudí odvolal penaltu ve prospěch domácích po zásahu VAR. Nakonec mohl vyhrát Real, jenže v čase, kdy letěl do vápna centr, který poslal do sítě Jude Bellingham, rozhodčí ukončil zápas.

Bílý balet se i nadále vyhříval v čele tabulky, když naposledy zvládl prolomit pevnou obranu Sevilly a připsal si další tři body. Na rozdíl od minulého zápasu už byl však pro duel ve Valencii k dispozici Bellingham, jehož trápil kotník. Netopýři mohli nicméně využít dvoutýdenní přípravy, poněvadž duel 26. kola byl z respektu k obětem požáru v jejich městě odložen.

Dlouhou pauzu ale domácí hráči využili zejména k vybudování pevné zdi před vlastní brankou. V úvodních minutách totiž operovali hráči Realu s míčem na kopačkách více než 80 % času, přes bránící blok Valencie se však nedostali ani jednou. Poté sice Netopýři hru více srovnali, ani to ovšem atraktivitě příliš nepomohlo. Až ve 28. minutě tak musela přijít notná dávka štěstí pro domácí, když nepovedená střela Frana Péreze zamířila přesně na hlavičku Huga Dura, který sice překvapený, ale nasměroval míč do sítě. Další šok pro příznivce Bílého baletu přišel už o čtyři minuty později, kdy zpětná přihrávka Daniela Carvajala sedla přesně do běhu Romanu Jaremčukovi, jenž po úspěšné kličce Andriji Luninovi snadno zakončoval. Naději hostů do druhého dějství vzkřísil v páté minutě nastaveného času Vinícius Júnior, na nějž propadl míč před prázdnou brankou, a sám tak mohl jednoduše snížit.

V 55. minutě se po několika kličkách propracoval k zakončení ve vápně Bellingham, nakonec ale zamířil pouze na gólmana. Záhy měl obrovskou šanci domácí Diego López, z bezprostřední blízkosti ovšem zamířil do míst, kam reflexivně dosáhl Lunin. Los Blancos se tak srovnání dočkali v 76. minutě, kdy našel Brahim Díaz přesným centrem hlavu Viníciuse Júniora před prázdnou brankou. Krása fotbalu však byla tatam v 85. minutě, kdy Aurélien Tchouaméni po nezaviněném střetu upadl na nohu Mouctara Diakhabyho, kterému se dolní končetina velmi nepřirozeně prohnula, a musel tak hřiště opustit na nosítkách. Hra po pár minutách znovu pokračovala a kontroverze přišla i po závěrečném hvizdu, kdy rozhodčí odpískal konec utkání během útočné akce a několik vteřin po jeho hvizdu padla branka Bellinghama. Ten dal své nepochopení sudímu jasně najevo, za což viděl červenou kartu.

Trápení Realu Sociedad pokračuje

Real Sociedad prohrál páté z posledních šesti soutěžních utkání včetně porážky v Paříži (0:2) a na sedmém místě v tabulce začíná ztrácet v boji o účast v pohárové Evropě v příští sezoně. Sevilla už ve 13. minutě vedla 2:0 po gólech Nasírího. Marocký útočník potvrdil, že San Sebastian je jeho oblíbený soupeř. Ve 13 vzájemných zápasech totiž Baskům nasázel devět branek, žádnému jinému týmu z La Ligy tolik gólů nevstřelil.

Za hosty v nastavení z penalty snížil Silva, ale v 66. minutě vrátil domácím dvougólový náskok hlavou Sergio Ramos. San Sebastian už pouze snížil zásluhou Méndeze v nastavení. Sevilla se po prosincovém příchodu trenéra Florese postupně zvedá a z posledních šesti ligových zápasů prohrála jen minule s Realem.

Španělská liga - 27. kolo:

FC Sevilla - San Sebastian 3:2 (11. a 13. Nasírí, 66. Ramos - 45.+5 A. Silva z pen., 90.+2 Méndez)
Vallecano - Cádiz 1:1 (89. Lejeune - 90.+13 Hernández)
Getafe - Las Palmas 3:3 (11. Mata, 14. Greenwood, 45. Maksimovič - 35. Ramírez, 50. Cardona, 57. El Haddadi)
Valencia - Real Madrid 2:2 (27. Duro, 30. Jaremčuk - 45.+5 a 76. Vinícius Júnior).