LaLiga - souhrn 27. kola: Real i Barcelona remizovaly

01.03., 23:02, aktualizováno 04.03., 22:54
Komentáře a souhrny
Vinícius Júnior (© AFP)

Real Madrid dotáhl ztrátu a z Valencie veze bod. Další zaváhání si připsala Girona, která tentokrát nejtěsnějším poměrem padla na Mallorce, navzdory tomu však zůstává na druhém místě, protože Barcelona si rozdělila body s Athleticem.

CA Osasuna - Deportivo Alavés 1:0

04.03.2024 21:00

Góly: 76. Ante Budimir

Osasuna zvítězila ve 27. kole LaLigy nad Alavésem 1:0, na zisk tří bodů se domácí ovšem pořádně nadřeli. Několik velkých příležitostí Zrzků vychytal Antonio Sivera a vlasy si kvůli němu málem vytrhal především Ante Budimir. Útočník z Pamplony proti brankáři Basků uspěl až ve třetí velké šanci. Trefa ze 76. minuty posunula Los Rojillos mezi nejlepších 10 celků soutěže a prodloužila čekání Deportiva na výhru s tímto protivníkem trvající od roku 2016.

Zrzci po nepříjemné porážce 0:3 se Celtou Vigo zlepšili defenzivu a během tří posledních utkání ani jednou neprohráli, přičemž pouze jednou inkasovali. Hlavní postavou měl být opět Budimir, který se za poslední tři zápasy třikrát prosadil a navíc od startu ročníku nastřílel téměř polovinu gólů svého týmu. Alavés naopak neměl s domácími vůbec dobrou bilanci, když je nedokázal v osmi ligových případech v řadě porazit.

První velkou šanci viděli diváci již ve 12. minutě, když Sergio Herrera skvěle vystihl směr hlavičky v podání Jona Guridiho a levačkou na poslední chvíli vyrazil balon mimo tři tyče. Také další příležitosti přišly pouze z repertoáru domácích. David García se ve 28. minutě pořádně opřel do zakončení hlavou, míč ale zamířil až za vzdálenější tyč. Stejný způsob pro ohrožení branky zvolil o chvíli později také Budimir, ani on se ovšem zásahu nedočkal. Úspěšný nebyl ani podruhé, stejně jako Aimar Oroz. Oba fotbalisty Osasuny totiž o branku připravil skvěle chytající Sivera. V nastavení byla k vidění ještě tyč na druhé straně po těsné teči Samua Omorodiona.

Četnost nadějných pokusů po přestávce sice mírně opadla, utkání si však nadále drželo svou atraktivitu. Z další šance domácích se mohl prosadit Jon Moncayola, ale opět minul. Gólmani nešetřili zákroky ani ve druhém poločase, zejména 70. minuta byla pro ně velkou zkouškou. Jenže Ruben García i Omorodion na neprůstřelné brankářské zdi opět narazili. Skóre se měnilo až v 76. minutě, kdy se Budimir napotřetí konečně prosadil a rychlou střelou k tyči dal razítko na nejlepší sezonu v kariéře.

Osasuna tak potvrdila zlepšenou formu a doma získala tři body. V následujícím kole ji ovšem 9. března nečeká vůbec jednoduchý úkol, jelikož změří síly s Gironou. Alavés se o den později střetne s Vallecanem.

Více informací k zápasu

Athletic Bilbao - FC Barcelona 0:0

03.03.2024 21:00

Góly: -

Utkání 27. kola LaLigy mezi domácím Bilbaem a Barcelonou skončilo remízou 0:0. Diváky zvedl ze sedaček pouze Joao Cancelo, jenž se po půlhodině hry neúspěšně pokoušel přelobovat brankáře z velké dálky. Starosti katalánskému kouči Xavimu přidělala před důležitou odvetou v Lize mistrů s Neapolí především zranění Frenkieho de Jonga a Pedriho, kteří museli střídat již během prvního poločasu. I bez nich ale dokázala Barca jako první tým od konce října bodovat na půdě Basků.

Hráči Bilbaa byli před utkáním ve velké pohodě, jelikož v týdnu postoupili do finále Copa del Rey, když v odvetě porazili Atlético Madrid vysoko 3:0. I Barceloně se ovšem začalo v posledních týdnech poměrně dařit, když už šestkrát v řadě neprohrála. Na hřišti Lvů ji ale nečekal vůbec jednoduchý úkol, Baskové totiž před vlastním publikem prohráli od startu sezony jen jednou.

Agilní Cancelo proháněl domácí defenzivu od úvodních minut, v nejvážnější šanci se však objevil až po půlhodině hry, kdy se z úctyhodné vzdálenosti pokoušel přelobovat vyběhnutého gólmana. Dalekonosnou ránu musel z brankové čáry nakonec vykopnout až stoper Yeray Álvarez. Diváci se během prvního dějství nedočkali žádné další zajímavé šance, naopak Xavimu přidělala starosti hned dvě nucená střídání de Jonga a Pedriho kvůli zranění.

Barcelona na kloudnou příležitost trpělivě vyčkávala i po návratu ze šaten. Athletic si ovšem držel defenzivní linii a pomalá kombinace hostů neměla šanci na úspěch. Fanoušci domácího celku si tak zdlouhavou pasáž bez šancí zpestřili alespoň pískotem na střídajícího Iňiga Martíneze, jenž v létě zamířil do tábora Blaugranas jako volný hráč právě z Baskicka. V závěru se k zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Dani García, bezgólový stav se však po jeho nepovedené hlavičce neotřásl.

Bilbao tak nepřišlo o domácí neporazitelnost a s Barcelonou získalo alespoň bod. V následujícím kole se 10. března utká s Las Palmas, Blaugranas vyzvou o dva dny dříve Mallorku.

RCD Mallorca - Girona FC 1:0

03.03.2024 18:30

Góly: 33. Copete

Mallorka porazila ve 27. kole LaLigy na vlastním hřišti Gironu 1:0, a po postupu do finále Copa del Rey tak slaví další cenný skalp favorita. Nejenže domácí udrželi na uzdě nejproduktivnější útok ligy, ale ve 33. minutě dokázali také skórovat. Byl u toho José Copete, který se nejlépe zorientoval ve zmatku v pokutovém území a zaznamenal svůj první gól v ročníku. Katalánci tedy nevyužili další zaváhání prvního Realu a titulové šance se jim zase o něco vzdálily.

Mallorca vstoupila do utkání s Gironou napumpovaná pozitivní energií, jelikož se jí v týdnu podařilo poprvé od roku 2003 postoupit do finále Copa del Rey. V lize se ale Rumělky trápily a daleko nebyly ani od sestupového pásma. V nabitém programu je navíc nečekal vůbec jednoduchý úkol, Blanquivermells se totiž stále nacházeli na skvělém druhém místě, přičemž v předchozím duelu se vrátili na vítěznou vlnu, když porazili Vallecano 3:0.

K dalšímu tříbodovému zisku mohl svůj tým nasměrovat Iván Martín, který si naběhl na centr ideálních parametrů z dílny Miguela Gutiérreze, ale jeho hlavička neměla potřebnou razanci. Na druhé straně byl blízko skórování Vedat Muriqi. Vytáhlý kosovský útočník dostihl míč ještě před vybíhajícím Paulem Gazzanigou a zkusil jej přelobovat. Muriqiho pokus však skončil jen pár čísel vedle vzdálenější tyče.

Ve 33. minutě byli Piráti za svůj aktivní herní projev odměněni. Balon z rohového kopu vyboxoval Gazzaniga pouze na hranici šestnáctky, odkud se do něj opřel Omar Mascarell, aby jen nastřelil svého spoluhráče. Ve zmatku před Gazzanigou se nejlépe zorientoval Copete a nekompromisně rozvlnil síť.

Útočné nápady chyběly hostujícím hráčům i v úvodu druhého dějství. Alespoň v náznaku příležitosti se objevil Arťom Dovbyk, jenž hlavou sklepl míč do druhé vlny Viktoru Cygankovovi. Ukrajinský křídelník však celou situaci přeběhl. Kdyby se tak nestalo, mohl zakončovat do odkryté branky. Čtvrthodinu před koncem se prezentoval dravým průnikem střídající Portu. Toho dokázal čistě odzbrojit Copete, nicméně balon se odrazil k dobíhajícímu Sáviovi, ani on ale nedokázal prostřelit Predraga Rajkoviče.

Domácí celek tak dokázal Gironu zaskočit a získat tři body. V následujícím kole jej 8. března čeká další těžký soupeř v podání Barcelony, Blanquivermells změří o den později síly s Osasunou.

Atlético Madrid - Real Betis 2:1

03.03.2024 16:15

Góly: 8. Rui Silva (vl.), 44. Álvaro Morata - 62. William Carvalho

Hráči Atlétika Madrid porazili ve 27. kole LaLigy na vlastním stadionu Betis 2:1, a upevnili si tak pozici v elitní čtyřce. Jednou z hlavních postav duelu se stal hostující brankář Rui Silva. Ten si v osmé minutě nešťastně vstřelil vlastní gól, z čehož se ale vykoupil chyceným pokutovým kopem Álvara Moraty. Španělský kanonýr ovšem penaltový lapsus odčinil chvíli před přestávkou, kdy si po snadné dorážce připsal 14. ligový zásah v ročníku.

Betis přijel do hlavního města s pěti ligovými zápasy bez porážky a cennou výhrou 3:1 nad rozjetým Bilbaem v zádech. S Athletikem se ve čtvrtek utkali také Los Colchoneros v semifinále španělského poháru, kde si však připsali vysokou porážku, a negativně tak navázali na nečekanou remízu s poslední Almeríí. Domácí mohla těšit alespoň vzájemná bilance z posledních let, která jednoznačně hovořila v jejich prospěch.

Celek z Andalusie na hřišti Atlétika zvítězil naposledy v roce 2011 a po osmi minutách hry vše nasvědčovalo tomu, že se na této sérii nebude nic měnit. Centr Memphise Depaye se totiž po několika odrazech v malém vápně dostal až za brankovou čáru. Zásah byl nakonec zapsán jako vlastní pro Silvu, jenž se stal hlavní postavou i o 20 minut později, když v šestnáctce fauloval Moratu. Sám španělský forvard se ujal exekuce penalty, avšak proti jeho přízemní ráně z puntíku i následným dorážkám se vyznamenal Silva. Morata si ale chuť spravil krátce před pauzou, kdy do sítě jednoduše poslal vyraženou střelu Rodriga de Paula.

El Glorioso po změně stran převzali iniciativu a diktovali tempo hry. Zasloužená odměna přišla v 62. minutě, kdy z úctyhodné vzdálenosti napřáhl střídající William Carvalho a nádherným technickým pokusem do pravé šibenice snížil. Mírná převaha Betisu pokračovala i nadále a zhruba 10 minut před koncem mohlo přijít vyrovnání. Další střídající hráč Guido Rodríguez chtěl napodobit svého parťáka ze zálohy Carvalha, avšak Oblak se z dálky podruhé překonat nenechal.

Atlético tak dovedlo utkání do vítězného konce. V dalším kole zavítá 9. března na půdu Cádizu, Betis o den později hostí Villarreal.

Villarreal CF - Granada CF 5:1

03.03.2024 14:00

Góly: 7. Alexander Sørloth, 19. Alexander Sørloth, 32. Étienne Capoue, 47. Gonçalo Guedes, 66. Alexander Sørloth - 90+1. Theo Corbeanu

Fotbalisté Villarrealu rozdrtili ve 27. kole LaLigy před vlastními fanoušky předposlední Granadu 5:1. Už v sedmé minutě poslal domácí do vedení Alexander Sörloth, jenž se o 12 minut později díky druhé trefě osamostatnil na první pozici v tabulce střelců svého týmu. Nor dokonal skvělý výkon ve druhé půli, kdy zkompletoval hattrick. Zatímco nováček soutěže tak po třech remízách za sebou padl, Žlutá ponorka bodovala již posedmé v řadě.

Hosté se ze série nevydařených výsledků nevymanili ani v minulém duelu s poslední Almeríí a s pouhými dvěma výhrami v ročníku se z 19. příčky opět nepřiblížili záchraně. Na zvýšení šancí na setrvání mezi španělskou elitou to nevypadalo ani tentokrát, jelikož Granaďané porazili Žlutou ponorku naposledy před takřka 10 lety.

K zisku dalších bodů vykročil Villarreal rázně již po sedmi minutách. Álex Baena po přihrávce z pravé strany nejprve napálil horní tyč, odražený balon ovšem zachytil Sörloth a pohotově ho uklidil do horní části brány. Chvíli nato mohlo být vyrovnáno, když Carlos Neva sklepl vysoký centr pro Lucase Boyeho, který mířil jen těsně vedle. I druhá gólová akce hráčů ve žlutých dresech začala přihrávkou z pravého křídla a skončila úspěšným zakončením Sörlotha. Bertrand Traoré vymyslel přesnou průnikovou přihrávku pro Daniho Pareja, ten ji prodloužil na zadní tyč na vytáhlého Nora, jenž míč zblízka doklepl do odkryté brány. Perfektní poločas z pohledu domácího týmu ještě vyšperkoval třetím zásahem po rohovém kopu Étienne Capoue.

Villarreal s parádním ofenzivním představením pokračoval hned zkraje druhého dějství. Ve 47. minutě sehráli domácí bleskovou kombinační akci, na jejímž konci zužitkoval zpětnou přízemní přihrávku Baeny Goncalo Guedes. Již pátou trefu obstaral v 66. minutě svým třetím gólem v utkání Sörloth, jenž si zcela nehlídaný naskočil na centr z rohového kopu a bez problému ho usměrnil za brankovou čáru. Tenisového kanára mohl hostům střelou z dálky uštědřit Manu Trigueros, gólman Augusto Batalla ovšem projektil letící k levé tyči vyrazil. Andalusané si v závěru zápasu připsali alespoň čestný úspěch, když se prosadil Theodor Corbeanu.

Villarreal tak s trápícím se soupeřem nezaváhal a podruhé v řadě zvítězil. V příštím kole zamíří 10. března na stadion Betisu, Granada přivítá o den dříve Real Sociedad.

Valencia CF - Real Madrid 2:2

02.03.2024 21:00

Góly: 27. Hugo Duro, 30. Roman Jaremčuk - 45+5. Vinícius Júnior, 76. Vinícius Júnior

Valencia měla ve 27. kole LaLigy na lopatkách Real Madrid, nakonec s ním však před vlastními fanoušky remizovala 2:2. Do překvapivého dvougólového vedení se outsider dostal v rozmezí 27. a 30. minuty, ale ještě do přestávky snížil Vinícius Júnior. Brazilec byl v minulé sezoně na Mestalle rasisticky urážen, což fanouškům logicky nemohl zapomenout, o čemž svědčila i oslava gólu. Tu si pak zopakoval i po změně stran, kdy hlavičkou z bezprostřední blízkosti stanovil výsledné skóre. To se ještě mohlo měnit v úplném závěru, jenže v čase, kdy letěl do vápna centr, který poslal do sítě Jude Bellingham, rozhodčí ukončil zápas.

Bílý balet se i nadále vyhříval v čele tabulky, když naposledy zvládl prolomit pevnou obranu Sevilly a připsal si další tři body. Na rozdíl od minulého zápasu už byl však pro duel ve Valencii k dispozici Jude Bellingham, jehož trápil kotník. Netopýři mohli nicméně využít dvoutýdenní přípravy, poněvadž duel 26. kola byl z respektu k obětem požáru v jejich městě odložen.

Dlouhou pauzu ale domácí hráči využili zejména k vybudování pevné zdi před vlastní brankou. V úvodních minutách totiž operovali hráči Realu s míčem na kopačkách více než 80 % času, přes bránící blok Valencie se však nedostali ani jednou. Poté sice Netopýři hru více srovnali, ani to ovšem atraktivitě příliš nepomohlo. Až ve 28. minutě tak musela přijít notná dávka štěstí pro domácí, když nepovedená střela Frana Péreze zamířila přesně na hlavičku Huga Dura, který sice překvapený, ale nasměroval míč do sítě. Další šok pro příznivce Bílého baletu přišel už o čtyři minuty později, kdy zpětná přihrávka Daniela Carvajala sedla přesně do běhu Romanu Jaremčukovi, jenž po úspěšné kličce Andriji Luninovi zakončoval do prázdné branky. Naději hostů do druhé dějství vzkřísil v páté minutě nastaveného času první půle Vinícius Júnior, na nějž propadl míč před prázdnou brankou, a sám tak mohl jednoduše snížit.

Se začátkem druhé půle se na hřiště začal snášet déšť, jinak ovšem průběh připomínal i úvod prvního dějství. Real dominoval v držení míče, na šance si však musel počkat. Až v 55. minutě se po několika kličkách propracoval k zakončení ve vápně Bellingham, nakonec ale zamířil pouze na gólmana. Další obrovskou šanci měl před hodinou hry nabíhající Diego López, z bezprostřední blízkosti ovšem zamířil do míst, kam reflexivně dosáhl Lunin. Los Blancos se tak srovnání dočkali v 76. minutě, kdy našel Brahim Diaz přesným centrem hlavu Viníciuse Júniora před prázdnou brankou. Krása fotbalu však byla tatam v 85. minutě, kdy Aurélien Tchouaméni po nezaviněném střetu upadl na nohu Mouctara Diakhabyho, kterému se noha velmi nepřirozeně prohnula, a musel tak hřiště opustit na nosítkách. Hra po pár minutách znovu pokračovala a kontroverze přišla i po závěrečném hvizdu, když rozhodčí odpískal konec utkání v okamžiku, kdy do vápna letěl centr, který už po odpískání poslal do sítě během Bellingham.

Valencia tak překvapila lídra tabulky, kterého obrala o dva body. Další zápas sehraje 9. března proti Getafe, zatímco Real se o den později poměří s Celtou Vigo.

Getafe CF - UD Las Palmas 3:3

02.03.2024 18:30

Góly: 11. Jaime Mata, 14. Mason Greenwood, 45. Nemanja Maksimović - 35. Sandro Ramírez, 50. Sergi Cardona, 57. Munir El Haddadi

Fotbalisté Getafe remizovali ve 27. kole LaLigy na vlastním hřišti s Las Palmas 3:3. Domácí celek si v deštivé úvodní čtvrthodině vypracoval dvougólový náskok, který po dalších trefách na každé straně nakonec vydržel až do přestávky. Po návratu ze šaten ale během sedmi minut zaúřadovali hosté. Nejprve si premiérový zásah mezi španělskou elitou připsal Sergi Cardona, na kterého navázal Munir El Haddadi, jenž před sezonou přicestoval na Kanárské ostrovy jako volný hráč právě z Getafe.

Oba celky v této sezoně jednoznačně předčily očekávání. Hosté z Las Palmas spoléhali především na pevnou defenzivu, která se nacházela s dosud 26 inkasovanými góly na děleném druhém místě v této statistice. Azulones táhl za úspěchem bývalý útočník Realu Madrid Borja Mayoral, jenž by momentálně bral stříbrnou medaili v tabulce střelců s úctyhodnými 15 přesnými zásahy.

První, kdo se dostal do slibné pozice, byl ovšem druhý nejlepší střelec domácích Mason Greenwood, který zakončoval z pravé části vápna na zadní tyč, povedeným zákrokem se ale vytáhl Álvaro Valles. Radost na stadionu Coliseum však stejně brzy zavládla. V 11. minutě dostal dlouhou přihrávku za obranu Jaime Mata, před nímž tak stála jednoduchá úloha, když z hrany malého vápna propálil gólmana. Téměř ihned po rozehrávce se navíc prosadil i anglický útočník, jehož vybídl k rychlému náběhu přes polovinu hřiště dlouhým pasem Diego Rico, Greenwood pak udělal kličku gólmanovi a bez problému zakončil do odkryté branky. Na další gól si diváci počkali do 35. minuty, kdy se hostující Sandro Ramírez rozhodl vypálit zpoza vápna a krásnou ranou na vzdálenější tyč snížil. Krátce před odchodem do šaten však dvougólový náskok domácím vrátil Nemanja Maksimovič, jenž hlavičkou zužitkoval centr Maty.

Ani tentokrát ovšem pohodlný náskok dlouho nevydržel. Už po pěti minutách druhého dějství našel Mika Mármol před brankou nehlídaného Sergiho Cardonu, který z první doklepl míč do sítě. Pohromu pro Getafe dokonal v 57. minutě Munir El Haddadi, jenž si při náběhu dobře pohlídal ofsajdovou linii a z druhého dotyku překonal gólmana střelou mezi nohy. Marocký útočník mohl záhy dokonat i obrat, z dálky ovšem napálil pouze břevno. Stejnou přesnost ukázal v 83. minutě na druhé straně dalekonosnou ranou Mata, a utkání tak vítěze nepoznalo.

V Madridu se tedy zrodila remíza. Getafe se příště představí 9. března na půdě Valencie, Las Palmas se o den později střetne s Bilbaem.

Rayo Vallecano - Cádiz CF 1:1

02.03.2024 16:15

Góly: 89. Florian Lejeune - 90+13. Javi Hernández

Vallecano remizovalo ve 27. kole LaLigy s Cádizem 1:1. Stejně jako v předchozím klání s Gironou se muselo Rayo popasovat se silným deštěm, kvůli němuž dokonce na chvíli hlavní arbitr přerušil zápas. Tentokrát mu nepříznivé podmínky přinesly alespoň bod. Nejprve sice po centru navrátilce Isiho Palazóna poslal Madriďany do vedení obránce Florian Lejeune, v nastavení si však poslední slovo vzali hosté a zásluhou Javiho Hernándeze vybojovali smírný výsledek.

Žlutá ponorka zůstávala potopená v sestupovém pásmu, přičemž její poslední ligové vítězství se datovalo do 1. září minulého roku. Jiskru naděje jí ovšem dodal skvělý závěr proti Celtě Vigo, ve kterém vybojovala bod gólem ve 100. minutě. Právě předchozí zápas mohl Piráty nakopnout v duelu proti Rayu, které se rovněž trápilo, když nezvítězilo již osm soutěžních klání v řadě.

Ze začátku to skutečně byli hosté, kteří se více tlačili do zakončení. První větší šanci si však připravilo Vallecano, když z velké dálky tvrdě vypálil Palazón. Jeho rána nadělala brankáři Cádizu starosti, nakonec ji ale Conan Ledesma zkrotil. Piráti byli poté znovu aktivní. Nejnebezpečnější příležitost měli ve 29. minutě, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Javi Hernández, jeho střelu ale vychytal Stole Dimitrievski. V závěru první půle se protáhl do dobré pozice Óscar Trejo, ale jeho zakončení těsně minulo levou tyč.

Cádiz pokračoval v úvodu druhého poločasu v nastoleném tempu z předešlé části a v 50. minutě mohl jít do vedení, hlavičku Rubéna Sobrina však Dimitrievski vytáhl nad břevno. Vzápětí se do šance dostali také Los Vallecanos, po křižné přihrávce se ke střele dostal Raúl de Tomás, avšak připraveného Ledesmu nepropálil. Přibližně po hodině hry byl zápas přerušen kvůli velmi prudkému dešti. Po 10 minutách se sudí rozhodl poslat hráče zpět na trávník. První šanci po vynucené pauze měl po rohovém kopu hlavičkující Lejeune, ale Ledesma skokem míč lapil. Po dalším rohu už se Lejeune prosadil, když vysoký centr přeletěl všechny hráče v pokutovém území a dopadl před francouzského obránce, který jej nohou dopravil do sítě. Cádiz však dokázal vyrovnat zásluhou Javiho Hernándeze.

Oba celky tak ve vzájemném souboji sérii nezdarů neprolomily. Vallecano změří 10. března v dalším ligovém klání síly s Deportivem Alavés, Cádiz vyzve o den dříve Atlético Madrid.

Sevilla FC - Real Sociedad 3:2

02.03.2024 14:00

Góly: 11. Youssef En-Nesyri, 13. Youssef En-Nesyri, 66. Sergio Ramos - 45+5. André Silva (pen.), 90+2. Brais Méndez

Fotbalisté Sevilly vyhráli ve 27. kole LaLigy nad Realem Sociedad 3:2. Domácí začali utkání velice aktivně a krátce po jeho začátku započali cestu k vítězství dvěma góly Youssefa En Nesyriho. Tři body Andalusanům však zařídil až po změně stran Sergio Ramos. Domácí se tak druhou výhrou před vlastním publikem za sebou posunuli v neúplné tabulce už na 14. místo. Baskové naopak v krátké době zaznamenali druhé zklamání, když po vypadnutí z poháru podlehli Rojiblancos po téměř třech letech.

Zlepšené výkony vynesly Sevillu alespoň dočasně mimo sestupové ohrožení. Po sérii čtyř utkání bez porážky ale jeden výkyv přece jen přišel, když nestačila na Real Madrid. Ani tentokrát je nečekal jednoduchý úkol, jelikož na jejich hřiště přijel Sociedad. Baskové sice byli podle tabulkového postavení favoritem, v nabitém kalendáři se jim ovšem příliš nedařilo, o čemž svědčilo i nedávné vypadnutí v semifinále Copa del Rey.

Hned v úvodu zahrozil En Nesyri, avšak jeho pokus těsně minul levou tyč. Na druhé straně zkusil štěstí Arsen Zacharjan, nicméně mladý záložník pouze protáhl domácího brankáře. Zápas nakonec přece jen gólově otevřel marocký útočník ve službách Rojiblancos. Vytáhlý chlapík si našel ve vápně odražený míč a trefil odkrytou bránu. Ten zanedlouho skóroval i ranou z úhlu, a vedení tak navýšil. V samotném závěru prvního dějství po ruce Ramose zahrával penaltu André Silva. Portugalec pokutový kop s přehledem proměnil a vrátil La Real zpět do hry.

Po změně stran čekali fanoušci dlouhou dobu na první ohrožení brány. Více ze hry ale měli domácí fotbalisté, zatímco Baskové se snažili netradičně hrozit z protiútoků. Herní převahu pak klub z Andalusie náležitě využil. V 66. minutě se na střeleckou listinu zapsal i Ramos, jehož hlavička do levého spodního rohu navrátila Seville dvoubrankové vedení. V závěru sice ještě snížil střídající Brais Méndez, nicméně na bodový zisk to tentokrát bleděmodrým nestačilo.

Sevilla tak uspěla a získala důležité vítězství. V příštím kole se 11. března střetne s Almeríí, Baskové svedou o dva dny dříve souboj s Granadou.

Celta Vigo - UD Almería 1:0

01.03.2024 21:00

Góly: 73. Óscar Mingueza

Celta Vigo zvládla předehrávku 27. kola LaLigy, když na vlastní půdě porazila Almeríi 1:0. Pod velkým tlakem se nacházel domácí trenér Rafael Benítez, jemuž vedení oznámilo, že pokud mužstvo nedovede k vítězství nad posledním týmem tabulky, tak v klubu končí. Místo na trenérské lavici mu tak zřejmě zachránil obránce Óscar Mingueza, jenž se od začátku sezony 2021/2022 prosadil teprve podruhé. Výrazně však Los Celestes pomohl i hostující Bruno Langa, který v 65. minutě obdržel červenou kartu.

Celta Vigo při cestě za záchranou těžce nezvládla poslední klíčové utkání s Cádizem, se kterým nakonec pouze remizovala 2:2. Los Celestes mohla ztráta dvou bodů mrzet, jelikož ještě v 65. minutě vedli o dvě branky. V tabulce tak zůstávali pouhé tři body nad sestupovou propastí, náladu si však mohli zlepšit proti poslední Almeríi.

Na pohlednou akci se ve Vigu čekalo až do 21. minuty a odstartoval ji krásný oblouček za obranu směřující na kopačky Lucy de la Torreho. Ten se nerozpakoval a z první posunul míč před bránu, odkud skluzující Jonathan Bamba překonal gólmana. Radost celého stadionu však ukončil ofsajdový verdikt videorozhodčího. Atmosféra na Estadio Balaídos se tak rychle vrátila do nervózního stavu zkraje duelu a když ve 36. minutě trefil hostující Bruno Langa tyč, začal se dokonce ozývat pískot.

O poznání hůře zněl Langovi zvuk, který slyšel v 65. minutě. Reprezentant Mozambiku totiž nebezpečným způsobem zastavil rodící se protiútok favorita a hvizd sudího navíc doplnila červená karta. To bylo vodou na mlýn stále více dominujících Los Celestes, kteří nakonec využili početní převahu poměrně nezvyklým způsobem. Držitel 10 startů v Lize mistrů Óscar Mingueza se nenechal odradit předchozím neúspěchem, kdy po sólu přes půl hřiště pálil zpoza vápna jen do rukavic gólmana, a v 73. minutě napřáhl z ještě větší dálky znovu. Tentokrát se však Luís Maximiano natahoval marně a míč od tyče zamířil do sítě.

Celta Vigo si tak splnila povinnost a získala důležité tři body v boji o záchranu. V příštím kole vyzve 10. března Real Madrid, Almería změří o den později síly se Sevillou.