ME Maďarsko

Mladá Boleslav pod Holoubkem poprvé vyhrála, Plzeň neztratila v Pardubicích

Premiérového vítězství pod vedením trenéra Davida Holoubka dosáhli ve 23. ligovém kole fotbalisté Mladé Boleslavi. Doma porazili České Budějovice 3:1 i díky dvěma gólům Júsufa Hilála a posunuli se na páté místo v tabulce. Čtvrté Slovácko, které má o šest bodů více, nezaváhalo na stadionu poslední Karviné, a venku neztratila ani třetí Plzeň, jež vyhrála v Pardubicích 3:2. Utkání Olomouc – Bohemians a Jablonec – Hradec Králové skončila nerozhodně.

Zíkova gólová premiéra Dynamu nestačila

České Budějovice poslal do vedení v 7. minutě při debutu v nejvyšší soutěži sedmnáctiletý záložník Petr Zíka, stav ovšem rychle otočil trefami v 10. a 15. minutě domácí Hilál. V nastavení si dal navíc vlastní branku Matouš Nikl.

Středočeši se proto posunuli na pátou příčku před Ostravu, která má k dobru nedělní duel ve Zlíně. Dynamo zůstalo předposlední.

FK Mladá Boleslav – Dynamo České Budějovice 3:1 (2:1)

Branky: 10. a 15. Hilál, 90.+1 vlastní Nikl – 7. Zíka. Rozhodčí: Batík – Paták, Pochylý – Rouček (video). ŽK: Kadlec – Skalák. Diváci: 2021.

Mladá Boleslav: Mikulec – Kadlec (84. Vaníček), Suchý, Král, Suchomel – Karafiát, Matějovský (84. Sakala) – Solomon (62. Kostka), Mareček (90.+2 Kubista), Kušej (84. Ladra) – Hilál. Trenér: Holoubek.

České Budějovice: Šípoš – Sladký, Čoudek (88. Madleňák), Nikl, Trummer – Šigut (75. Lazič), Suchan, Čermák, Zíka (60. Skalák), Brandner (60. Sliacky) – Ondrášek (75. Tranziska). Trenér: Lerch.

Hradec s novým koučem Horejšem remizoval v Jablonci

V souboji sousedů v tabulce otevřel skóre v 5. minutě hostující Karel Spáčil, z pokutového kopu však ještě před pauzou vyrovnal Jan Chramosta.

Severočeši dohrávali o deseti poté, co byl v 65. minutě vyloučen Haiderson Hurtado. Votroci si v premiéře pod trenérem Davidem Horejšem, který po minulé sezoně skončil právě v Jablonci, připsali i ve čtvrtém jarním utkání nerozhodný výsledek.

FK Jablonec – FC Hradec Králové 1:1 (1:1)

Branky: 35. Chramosta z pen. – 5. Spáčil. Rozhodčí: Petřík – Machač, Cichra – Starý (video). ŽK: Černák, Nebyla, Tekijaški, Kanakimana, Krob (asistent trenéra) – Kučera, Kodeš, Horejš (trenér). ČK: 65. Hurtado (Jablonec). Diváci: 1832.

Jablonec: Hanuš – Černák, Tekijaški, Hurtado, Polidar (18. D. Souček) – Nebyla, Houska (70. Hübschman) – Hollý (89. Kanakimana), Martinec, Čanturišvili – Chramosta (71. Krulich, 89. Drchal). Trenér: Látal.

Hradec Králové: Zadražil – Klíma, Čihák, Spáčil – Čmelík, Kodeš, Kučera (90.+2 Šašinka), Krejčí – Kaštánek (66. Pudhorocký), Pilař – Vašulín (66. Koubek). Trenér: Horejš.

Slovácko na jaře poprvé bodovalo

Karviná udeřila jako první po půlhodině zásluhou Dávida Krčíka, ale ve 37. minutě vyrovnal Vlasij Sinjavskij a po přestávce hosté využili přesilovku po vyloučení Emmanuela Ayosiho z konce úvodního poločasu brankami Stanislava Hofmanna a Marka Havlíka.

Tým z Uherského Hradiště proto na jaře poprvé bodoval a upevnil si čtvrtou pozici v tabulce. Slezané naopak nezvítězili v nejvyšší soutěži podesáté za sebou a zůstali poslední.

MFK Karviná – 1. FC Slovácko 1:3 (1:1)

Branky: 30. Krčík – 37. Sinjavskij, 57. Hofmann, 65. Havlík z pen. Rozhodčí: Radina – Dobrovolný, Pfeifer – Černý (video). ŽK: Ayaosi, Iván, Holec, Ezeh – Kohút, Trávník, Kim Sung-pin. ČK: 42. Ayaosi. Diváci: 1820.

Karviná: Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman – Moses (79. Ezeh), Žák (46. Traoré) – Iván (58. Raspopovič), Ayaosi, Regáli (46. Memič) – Akinyemi (71. Doležal). Trenér: Jarábek.

Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Kalabiška, Doski – Trávník (90. Břečka), Havlík – Petržela (83. Blahút), Kohút (66. Kim Sung-pin), Sinjavskij (83. Mihálik) – Vecheta (66. Kvasina). Trenér: Svědík.

Sigma se po odvolání Jílka rozešla smírně s Bohemians

Olomouc pod trenérem Jiřím Saňákem, který z pozice dosavadního asistenta převzal mužstvo po odvolání Václava Jílka, remizovala s Bohemians 2:2.

Všechny branky padly už v úvodním dějství. Hostující tým poslal už ve 4. minutě do vedení Erik Prekop, ale v 19. minutě odpověděl Jan Fortelný a za chvíli otočil stav Filip Novák. Ještě před přestávkou nicméně srovnal někdejší hráč domácích Martin Hála. Hanáci proto nezvítězili už posedmé v řadě, Pražané dokonce poosmé.

Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 2:2 (2:2)

Branky: 19. Fortelný, 22. Novák – 4. Prekop, 40. Hála. Rozhodčí: Hocek – Pečenka, Kotalík – Kocourek (video). ŽK: Prekop, Veselý (trenér, oba Bohemians). Diváci: 3478.

Olomouc: Stoppen – Vraštil, Pokorný, Beneš, Novák – Ventúra – Vodháněl, Pospíšil, Zorvan (67. Dele), Fortelný (67. Singhateh) – Juliš (82. Fiala). Trenér: Saňák.

Bohemians 1905: Valeš – Köstl, Hůlka, Hybš – A. Kadlec, Beran, Hrubý, Kovařík (86. Kozák) – Hála, Prekop (86. Shejbal) – Huf (54. Ristovski). Trenér: Veselý.

Šulc si upevnil pozici nejlepšího ligového snajpra

Plzeň hrála téměř celé utkání v početní výhodě. Domácí totiž už v 6. minutě přišli o vyloučeného Denise Halinského. Přesilovku využili favorité na přelomu poločasů – skóre otevřel Lukáš Kalvach, na kterého dvakrát navázal nejlepší střelec soutěže Pavel Šulc.

Pardubice zdramatizovaly duel zásluhou Kryštofa Daňka a vlastního gólu Kalvacha, ale vyrovnat už nedokázaly. Viktoria se proto vítězně naladila na čtvrteční úvodní osmifinále Evropské konferenční ligy na stadionu Servette Ženeva. Východočeši zůstali třináctí.