Fotbalisté Olomouce pod trenérem Saňákem remizovali s Bohemians 1905

foto Utkání 23. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905, 2. března 2024, Olomouc. Zleva brankář Roman Valeš z Bohemians a Filip Zorvan z Olomouce. PC

Olomouc - Fotbalisté Olomouce pod trenérem Jiřím Saňákem, který z pozice dosavadního asistenta převzal mužstvo po odvolání kouče Václava Jílka, remizovali ve 23. kole první ligy s Bohemians 1905 2:2. Všechny čtyři branky padly v úvodním dějství. Hosty poslal už ve čtvrté minutě do vedení Erik Prekop, ale v 19. minutě odpověděl Jan Fortelný a za chvíli otočil stav Filip Novák. Ještě do pauzy srovnal někdejší hráč Sigmy Martin Hála. Hanáci nezvítězili už sedm kol po sobě, Pražané dokonce osm.

Saňák, jenž už Sigmu v minulosti coby hlavní kouč jednou vedl při Jílkově nemoci, nemohl být s úvodem spokojen. Bohemians se dostali do vedení hned z první střely na branku. Adam Kadlec poslal ve čtvrté minutě míč zprava na střed hřiště k Prekopovi, který si ho zpracoval a z povedeným volejem zpoza vápna překonal brankáře Stoppena.

Domácí mohli srovnat po Vodhánělově centru z levé strany, jenže hlavičkující Pokorný branku přestřelil. Poté vyslal na Valeše tvrdou ránu Vodháněl, hostující brankář ji však dokázal vyrazit. Po dohrání následného rohového kopu se míč dostal na hranici vápna k Fortelnému, který zamířil přesně k tyči a svým prvním ligovým gólem za Olomouc srovnal.

O tři minuty později Sigma otočila stav. Zorvan přesnou křížnou přihrávkou našel rozběhnutého Nováka, který si míč zpracoval kolem bránícího hráče a přízemní střelou o tyč překonal Valeše. Prosadil se ve druhém zápase po sobě a dal svoji druhou soutěžní branku za Hanáky.

"Klokani" však dokázali ještě před koncem prvního poločasu srovnat. Olomoucký odchovanec Hála ve 40. minutě kličkou překonal bránícího Ventúru a z pozice uvnitř pokutového území poslal míč přesně k pravé tyči.

Krátce po začátku druhého poločasu vystřelil Juliš, ale Valeš byl na přední tyči připraven. Po rohovém kopu se pak dvakrát do zakončení dostal Pokorný, nejdříve z voleje a poté hlavou, ale k velké smůle v obou případech trefil pravou tyč.

Také hosté měli velkou šanci, Prekopův pokus na přední tyči reflexivně vyrazil brankář Stoppen. Skórovat mohl vzápětí také Kadlec, jehož tvrdá střela z pravé strany zamířila mimo tři tyče a napodruhé proti němu zasáhl olomoucký gólman. Třetí branku ve druhém poločase aktivnějších hostů nepřidal ani Hrubý, jehož povedenou ránu z voleje vytáhl nad břevno Stoppen.

Rozhodnout mohl v závěru olomoucký Pospíšil, ale zamířil jen do středu branky, kde jeho střelu před připraveným Valešem odhlavičkoval jeden z obránců. Olomouc doma v lize už pošesté za sebou nezvítězila.

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Saňák (Olomouc): "Pro nezaujatého diváka to dnes musel být zajímavý zápas, ve kterém chtěly oba týmy vyhrát. Do zápasu jsme slušně vstoupili, ale Bohemka dala úžasný gól. První poločas mě potěšil hlavně v tom, že jsme po brzké inkasované brance nespadli dolů s energií. Nezamávalo to s námi a dokázali jsme to otočit. Pak jsme ale dostali gól z ojedinělé situace před koncem poločasu. Do druhého poločasu jsme vstoupili také dobře a nastřelili jsme dvě tyče po standardních situacích. Pak nám ale Bohemka začala dělat problémy ve středu hřiště, přehrávala nás a mohla tím celý zápas vyhrát. Nakonec v závěru mohl rozhodnout Pospíšil, takže remíza je v konečném důsledku asi spravedlivá. Všechno, co jsem chtěl v zápase vidět, jsem tam viděl a na tom musíme postavit naši další tvrdou práci. Vítězství si musíme zasloužit prací, to nepřijde samo a hned."

Jaroslav Veselý (Bohemians): "Oba týmy dnes chtěly hrát fotbal a hlavně vyhrát, čemuž odpovídaly i ofenzivně laděné úvodní sestavy. My jsme měli slušný vstup do utkání korunovaný úvodní brankou, ale potom jsme byli nepochopitelně pasivní. Začali jsme bránit výsledek. Pak jsme udělali hloupou standardní situaci, kterou jsme domácí dostali na koně a dvakrát jsme inkasovali. Kromě úvodu druhého poločasu, kdy Sigma nastřelila tyč, jsme poté domácí přehrávali. Posledních 30 minut se už hrálo víceméně podle našich not. Je jen škoda, že jsme lépe nezakončili některou z našich vyložených příležitostí. Ze zápasu si odnášíme o trochu více pozitiv než negativ. Teď po konci utkání jsem ale trochu zklamaný, že jsme nevyhráli, protože si myslím, že jsme k tomu měli hodně blízko. Musíme ale s pokorou brát bod z venku, to se počítá."

Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 2:2 (2:2)

Branky: 19. Fortelný, 22. Novák - 4. Prekop, 40. Hála. Rozhodčí: Hocek - Pečenka, Kotalík - Kocourek (video). ŽK: Prekop, Veselý (trenér, oba Bohemians). Diváci: 3478.

Olomouc: Stoppen - Vraštil, Pokorný, Beneš, Novák - Ventúra - Vodháněl, Pospíšil, Zorvan (67. Dele), Fortelný (67. Singhateh) - Juliš (82. Fiala). Trenér: Saňák.

Bohemians: Valeš - Köstl, Hůlka, Hybš - A. Kadlec, Beran, Hrubý, Kovařík (86. Kozák) - Hála, Prekop (86. Shejbal) - Huf (54. Ristovski). Trenér: Veselý.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.04.2024 ČTK