Slovácko po obratu veze tři body z Karviné. Holoubek slaví první výhru na lavičce Mladé Boleslavi

Fotbalisté Slovácka otočili vývoj zápasu 23. kola první ligy, vyhráli v Karviné 3:1 a po sérii tří proher poprvé v jarní části bodovali. Jablonec remizoval s Hradcem Králové 1:1. Mladá Boleslav poprvé pod trenérem Davidem Holoubkem zvítězila, když přehrála 3:1 České Budějovice. Olomouc remizovala s Bohemians 2:2. Plzeň vyhrála 3:2 na hřišti oslabených Pardubic a upevnila si třetí místo v tabulce.

Video Karviná (Aktualizováno: 20:39 2. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slovácka ve 23. kole vyhráli 3:1 na půdě Karviné a pojistili si 4. místo v ligové tabulce | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Domácí Karviná šla do vedení po půlhodině hry brankou Dávida Krčíka, ve 37. minutě vyrovnal Vlasij Sinjavskij. Po přestávce hosté využili přesilovku po vyloučení Emmanuela Ayosiho z konce úvodního poločasu a brankami Stanislava Hofmanna a Marka Havlíka si zajistili výhru. Tým z Uherského Hradiště si upevnil čtvrtou příčku v tabulce. Slezané nezvítězili v nejvyšší soutěži podesáté za sebou a zůstali poslední.

Skóre se změnilo po půlhodině hry. Dlouhý centr z pravé strany hostující obrana vůbec neuhlídala, míč se po několika hlavičkách dostal ke Krčíkovi, který se v druhém ligovém zápase po sobě zapsal do listiny střelců.

Hosté vyrovnali z přímočaré akce, míč zatáhl po pravé straně Reinberk a přízemním centrem našel na hranici šestnáctky zakončujícího Sinjavského. Bývalý hráč Karviné vstřelil k tyči první gól v sezoně nejvyšší soutěže.

Na konci první půle oslabil Karvinou druhým faulem za žlutou kartu nigerijský záložník Ayaosi. Navzdory tomu ale mohl skórovat Moses, jenže vypálil vedle.

Využitá přesilovka Slovácka

Výhoda jednoho hráče se začala na hře Slovácka projevovat hned po přestávce. Těsně vedle hlavičkoval Kohút, zblízka zahodil velkou šanci Havlík. Do vedení šli hosté po necelé hodině hry. Na centr Doskiho si nejvýš vyskočil stoper Hofmann a na jeho hlavičku k tyči byl Holec krátký. V ligovém ročníku se prosadil podruhé.

Další pohroma pro oslabené domácí přišla o několik minut později. Havlíkův trestný kop trefil v šestnáctce ruku Krčíka a hlavní sudí Radina po intervenci videorozhodčího Černého nařídil pokutový kop, který proměnil Havlík. Ten skóroval na jaře poprvé a jedenáctým gólem v ligové sezoně se dotáhl na lídra střelecké tabulky Šulce z Plzně.

První výhra trenéra Holoubka

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili doma České Budějovice 3:1 a ve čtvrtém soutěžním utkání pod novým trenérem Davidem Holoubkem poprvé zvítězili. Dynamo poslal do vedení v sedmé minutě při debutu v nejvyšší soutěži sedmnáctiletý záložník Petr Zíka, stav ale rychle otočil dvěma góly v 10. a 15. minutě útočník Júsuf Hilál. V nastavení si dal vlastní branku Matouš Nikl. Středočeši se v neúplné tabulce posunuli na páté místo před Ostravu, která má k dobru nedělní zápas ve Zlíně. Dynamo zůstalo předposlední.

Pardubice x Plzeň

Viktoria devět kol za sebou neprohrála a v posledních čtyřech zápasech nejvyšší soutěže zvítězila. Západočeši se třemi body naladili na čtvrteční úvodní osmifinále Evropské konferenční ligy na stadionu Servette Ženeva. Pardubičtí tři kola po sobě nevyhráli a zůstali třináctí.

Ráz utkání určil hned samotný úvod. Po necelých 40 sekundách se Halinský snažil vyhnout spoluhráči Vackovi, míč mu utekl a při snaze získat ho zpět šlápl Šulcovi na nohu. Hlavní sudí Machálek mu udělil žlutou kartu, do hry ale vstoupil viderozhodčí Všetečka.

Oslabení Pardubic

Kvůli problémům s obrazovkou se přezkoumání situace o několik minut protáhlo, nakonec však Machálek původní verdikt zrušil a Halinského vyloučil. Východočeši obdrželi v posledních šesti kolech čtyři červené karty a v ligové sezoně celkově pět, více jich má pouze lídr tabulky a obhájce titulu Sparta (šest).

Viktoria okamžitě Pardubice sevřela a ve 14. minutě si vypracovala první šanci, Kopicovu ránu ze vzduchu ale brankář Budinský vyrazil na roh. Trenér Kováč už po 17 minutách stáhl ze hry útočníka Krobota, jehož nahradil Surzyn.

Hosté se nadále snažili hrozit především centrovanými míči do šestnáctky, jenže Chorý si v 27. minutě na hranici malého vápna nedokázal zpracovat balon. V další šanci hostů Červovu střelu z vápna zblokoval Icha a z dorážky minul Mosquera. Následně Budinský zastavil Chorého hlavičku a Šulc minul vzdálenější tyč.

Ve 43. minutě už hosté udeřili, když Kalvachova přízemní rána z dálky překvapivě prošla mezi Budinského nohama. Plzeňský záložník skóroval podruhé v této sezoně nejvyšší soutěže.

Gólová druhá půle

V úvodu druhého poločasu Západočeši dvěma brankami v rozmezí necelých dvou minut rozhodli. Nejprve se do Kopicova centru položil "nůžkami" Červ a Šulc před Budinským dokopl míč do sítě. Krátce nato si nejlepší ligový střelec naběhl do vápna na Mosquerův centr a hlavou se nemýlil.

Šulc se prosadil potřinácté v ročníku nejvyšší soutěže a na nejbližšího pronásledovatele Havlíka ze Slovácka má k dobru dvě branky. V posledních třech kolech dal pět gólů a 11 z celkových 13 zásahů zaznamenal venku. Pardubice inkasovaly od Plzně v tomto ročníku devět branek, na podzim jí podlehly 2:6.

V 55. minutě domácí snížili, když Daněk povedenou ranou zpoza vápna k tyči úspěšně zakončil protiútok. Jednadvacetiletý záložník se šestou brankou vyrovnal nejlepšímu týmovému střelci v ročníku nejvyšší soutěže Zlatohlávkovi.

Na druhé straně Budinský překazil Šulcovi po jeho hlavičce k tyči druhý ligový hattrick v kariéře. Poté vychytal i jeho pokus o lob. V 71. minutě se domácí nečekaně přiblížili Plzni na dostřel poté, co Kalvach nešťastně tečoval hlavou míč za Jedličkova záda po Daňkově centru z rohu.

Výsledky 23. kola české fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 2:2 (2:2)

Branky: 19. Fortelný, 22. Novák - 4. Prekop, 40. Hála. Rozhodčí: Hocek - Pečenka, Kotalík - Kocourek (video). ŽK: Prekop, Veselý (trenér, oba Bohemians). Diváci: 3478.

Sestavy:

Olomouc: Stoppen - Vraštil, Pokorný, Beneš, Novák - Ventúra - Vodháněl, Pospíšil, Zorvan (67. Dele), Fortelný (67. Singhateh) - Juliš (82. Fiala). Trenér: Saňák.

Bohemians: Valeš - Köstl, Hůlka, Hybš - A. Kadlec, Beran, Hrubý, Kovařík (86. Kozák) - Hála, Prekop (86. Shejbal) - Huf (54. Ristovski). Trenér: Veselý.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 3:1 (2:1)

Branky: 10. a 15. Hilál, 90.+1 vlastní Nikl - 7. Zíka. Rozhodčí: Batík - Paták, Pochylý - Rouček (video). ŽK: Kadlec - Skalák. Diváci: 2021.

Sestavy:

M. Boleslav: Mikulec - Kadlec (84. Vaníček), Suchý, Král, Suchomel - Karafiát, Matějovský (84. Sakala) - Solomon (62. Kostka), Mareček (90.+2 Kubista), Kušej (84. Ladra) - Hilál. Trenér: Holoubek.

Č. Budějovice: Šípoš - Sladký, Čoudek (88. Madleňák), Nikl, Trummer - Šigut (75. Lazič), Suchan, Čermák, Zíka (60. Skalák), Brandner (60. Sliacky) - Ondrášek (75. Tranziska). Trenér: Lerch.

FK Jablonec - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)

Branky: 35. Chramosta z pen. - 5. Spáčil. Rozhodčí: Petřík - Machač, Cichra - Starý (video). ŽK: Černák, Nebyla, Tekijaški, Kanakimana, Krob (asistent trenéra) - Kučera, Kodeš, Horejš (trenér). ČK: 65. Hurtado (Jablonec). Diváci: 1832.

Sestavy:

Jablonec: Hanuš - Černák, Tekijaški, Hurtado, Polidar (18. D. Souček) - Nebyla, Houska (70. Hübschman) - Hollý (89. Kanakimana), Martinec, Čanturišvili - Chramosta (71. Krulich, 89. Drchal). Trenér: Látal.

Hradec: Zadražil - Klíma, Čihák, Spáčil - Čmelík, Kodeš, Kučera (90.+2 Šašinka), Krejčí - Kaštánek (66. Pudhorocký), Pilař - Vašulín (66. Koubek). Trenér: Horejš.

MFK Karviná - 1. FC Slovácko 1:3 (1:1)

Branky: 30. Krčík - 37. Sinjavskij, 57. Hofmann, 65. Havlík z pen. Rozhodčí: Radina - Dobrovolný, Pfeifer - Černý (video). ŽK: Ayaosi, Iván, Holec, Ezeh - Kohút, Trávník, Kim Sung-pin. ČK: 42. Ayaosi. Diváci: 1820.

Sestavy:

Karviná: Holec - Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman - Moses (79. Ezeh), Žák (46. Traoré) - Iván (58. Raspopovič), Ayaosi, Regáli (46. Memič) - Akinyemi (71. Doležal). Trenér: Jarábek.

Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Kalabiška, Doski - Trávník (90. Břečka), Havlík - Petržela (83. Blahút), Kohút (66. Kim Sung-pin), Sinjavskij (83. Mihálik) - Vecheta (66. Kvasina). Trenér: Svědík.

FK Pardubice - Viktoria Plzeň 2:3 (0:1)

Branky: 55. Daněk, 71. vlastní Kalvach - 47. a 49. Šulc, 43. Kalvach. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Dohnálek - Všetečka (video). ŽK: Chorý, Jemelka, Sýkora (všichni Plzeň). ČK: 6. Halinský (Pardubice). Diváci: 3849.

Sestavy:

Pardubice: Budinský - Icha, Halinský, Ortiz, Chlumecký - Solil, Vacek (63. Darmovzal), Kissiedou (79. Mareš) - Daněk - Krobot (17. Surzyn, 79. Tischler), Zlatohlávek (63. Černý). Trenér: Kováč.

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic, Červ (61. Valenta), Kalvach, Souaré - Šulc (90.+2 Traoré), Mosquera (62. Sýkora) - Chorý (62. Vydra). Trenér: Koubek.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 2. 3. 2024)