SESTŘIH: Sigma - Bohemians 2:2. Divoká půle, Saňák má z premiéry bod

1
Video se připravuje ...
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Nový trenér Sigmy Olomouc Jiří Saňák má z prvního zápasu bod. Hanáci doma remizovali s Bohemians 2:2, když v prvním poločase na dalekonosnou ránu Prekopa rychle zareagovali Fortelný a Novák. Ještě před poločasovou přestávkou vyrovnal exolomoucký Martin Hála.

Saňák, jenž už Sigmu v minulosti coby hlavní kouč jednou vedl při Jílkově nemoci, nemohl být s úvodem spokojen. Bohemians se dostali do vedení hned z první střely na branku. Adam Kadlec poslal ve čtvrté minutě míč zprava na střed hřiště k Prekopovi, který si ho zpracoval a z povedeným volejem zpoza vápna překonal brankáře Stoppena.

Domácí mohli srovnat po Vodhánělově centru z levé strany, jenže hlavičkující Pokorný branku přestřelil. Poté vyslal na Valeše tvrdou ránu Vodháněl, hostující brankář ji však dokázal vyrazit. Po dohrání následného rohového kopu se míč dostal na hranici vápna k Fortelnému, který zamířil přesně k tyči a svým prvním ligovým gólem za Olomouc srovnal.

O tři minuty později Sigma otočila stav. Zorvan přesnou křížnou přihrávkou našel rozběhnutého Nováka, který si míč zpracoval kolem bránícího hráče a přízemní střelou o tyč překonal Valeše. Prosadil se ve druhém zápase po sobě a dal svoji druhou soutěžní branku za Hanáky.

"Klokani" však dokázali ještě před koncem prvního poločasu srovnat. Olomoucký odchovanec Hála ve 40. minutě kličkou překonal bránícího Ventúru a z pozice uvnitř pokutového území poslal míč přesně k pravé tyči.

Krátce po začátku druhého poločasu vystřelil Juliš, ale Valeš byl na přední tyči připraven. Po rohovém kopu se pak dvakrát do zakončení dostal Pokorný, nejdříve z voleje a poté hlavou, ale k velké smůle v obou případech trefil pravou tyč.

Také hosté měli velkou šanci, Prekopův pokus na přední tyči reflexivně vyrazil brankář Stoppen. Skórovat mohl vzápětí také Kadlec, jehož tvrdá střela z pravé strany zamířila mimo tři tyče a napodruhé proti němu zasáhl olomoucký gólman. Třetí branku ve druhém poločase aktivnějších hostů nepřidal ani Hrubý, jehož povedenou ránu z voleje vytáhl nad břevno Stoppen.

Rozhodnout mohl v závěru olomoucký Pospíšil, ale zamířil jen do středu branky, kde jeho střelu před připraveným Valešem odhlavičkoval jeden z obránců. Olomouc doma v lize už pošesté za sebou nezvítězila.

Domácí: 19. Fortelný, 22. F. Novák

Hosté: 4. Prekop, 41. Hála

Domácí: Stoppen – Vraštil, Beneš (C), Pokorný, F. Novák – Pospíšil, Ventúra – Vodháněl, Fortelný (67. Singhateh), Zorvan (67. Israel) – L. Juliš (82. Fiala).

Hosté: Valeš – Hůlka (C), Hybš, Köstl, Ad. Kadlec – Beran, Hála, R. Hrubý, Kovařík (87. M. Kozák) – Huf (54. Ristovski), Prekop (87. Shejbal).

Náhradníci

Domácí: Sláma, Uriča, Israel, Matys, Chvátal, Fiala, Singhateh, Spáčil, Křišťál, Macík, Langer

Hosté: Shejbal, Kadlec, Jindřišek, Mužík, Kozák, Dostál, Křapka, Petrák, Soukup, Ristovski

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Olomouc - Bohemians 2:2. Naděje, ale bez výhry. Saňákův debut na půli cesty

Olomouc - Bohemians: Juliš si po střídání vylil frustraci

Olomouc - Bohemians: Prekop reklamoval Ventúrovo zatažení za dres, ale penalta se nekonala

Olomouc - Bohemians: Vodháněl trefil tyč! Pokorný hlavičkou hned poté také
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Olomouc - Bohemians: Hála uklidil balon k pravé tyči, 2:2!

Olomouc - Bohemians: Fortelný po závaru skvěle dorazil do sítě, 1:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905