Modré karty v profesionálním fotbale nebudou, rozhodla pravidlová komise

02.03., 15:58
Aktuality
Gianni Infantino (© AFP)

Mezinárodní pravidlová komise IFAB na dnešním zasedání ve Skotsku prozatím zamítla použití modrých karet v profesionálním fotbale. Modrá karta měla být podle některých návrhů mezistupněm mezi žlutou a červenou kartou a označovat vyloučení hráče na několik minut ze hry jako v ragby či hokeji.

Proti zavedení modrých karet se důrazně postavil prezident mezinárodní federace FIFA Gianni Infantino, jenž krátce před dnešním zasedáním pravidlové komise na instagramu uvedl, že "nápadu s modrou kartou dává červenou kartu".

IFAB po svém každoročním zasedání u jezera Loch Lomond oznámila, že časově omezená vyloučení se budou stejně jako dosud i nadále testovat v amatérském fotbale. V nižších soutěžích se také bude testovat prodloužení limitu brankáře pro držení míče ze šesti na osm sekund a zkoušet se bude model umožňující diskutovat s rozhodčími pouze kapitánům týmů.

Komise také prodloužila testovací režim vysvětlování verdiktu rozhodčích po kontrole u videa divákům na stadionu. Po loňském mistrovství světa žen tomu tak bude i letos na olympijských hrách v Paříži.

V mezinárodní pravidlové komisi mají čtyři hlasy zástupci FIFA a další čtyři představitelé fotbalových asociací Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Pro schválení návrhů je potřeba šest hlasů.

Autor: ČTK

Komentáře (30)

Přidat komentář
fabec1222

Csaplárova past

Jeden nesmysl větší než ten druhý. Prý prodloužení limitu držení brankářem ze šesti na osm vteřin

Acquanni

To je ale limit na zvednutí se z trávníku ne? Držení míče je řekl bych tak 25 vteřin

ratusek

Puskas

U těch přísných jo.

Acquanni

Kucka

Jsem to snad neviděl písknuté od toho zápasu Arsíku s Portem v LM, kde nachytali Fabianského

Acquanni

To už si ani nevzpomenu Když jde o gólmany a držení balónu tak si i s Arsenalem vybavím jak Ramsdalea, tak Rayu jak to drží půl minuty, když se vede Serou mě i naši s tímhle

Kucka

Ne sorry, to jsem si blbě pamatoval, nepřímý volný kop byl tehdy za spornou malou domů, ale tragický gól to byl každopádně.

Acquanni

Tvl, já už bych si ani nevzpomenul, ale právě si mi připomněl, proč nemám Porto rád a proč jsem si tenkrát tu odvetu 5:0 neskutečně užíval, tohle je přesně ten důvod! Vtipný, jak si člověk vytvoří sympatie či naopak a po tolika letech už ani neví proč, ale furt to tak cítí. Pořád fandím Benfice a Sportingu před Portem

Seydou Doumbia

stopovat, držíš déle jak je dovolený čas tak rovnou pískat penaltu proti tobě...ono by je to polehavani po střele z 30 metrů přešlo rychle ty chudáky

Acquanni

Stačil by nepřímý kop Penalta je zase trochu moc si myslím. Ta představa, že to gólman podrží 8 sekund místo 6 sekund a je z toho penalta je na mě příliš Hlavní by bylo, že by se to prostě hlídalo ten čas. A ani nepřímý kop ve vlastním vápně fakt nebude chtít žádný tým riskovat za pár ušetřených vteřin.

zas po penaltě by to nezopakoval nikdo další v celé evropě ale už vidím jak to rozhodčí budou stopovat....stejně to nedopadne

Acquanni

Na tom něco bude, ale za mě by fakt stačil i ten nepřímý kop. Ono by z něj možná častěji bylo hovno, ale jeden dva důležitý góly kdekoli v TOP soutěžích a stačilo by to, aby se v těch TOP soutěžích na tréninku vyloženě u gólmanů soustředili na to je učit i pocitově, kolik mají času na odehrání

stopky pro golmany na zápěsti, jen nevím jak si to zapnou přes rukavice

Acquanni

Já bych byl spíš pro elektrický obojek. Vteřinu před limitem lehký šok, aby měli poslední šanci odehrát balón a pokud to nestihnout, tak plná dávka, která vyvolá křeče, při kterých neudrží balón a pak se děj vůle boží, dokud nebude míč v brance nebo zámezí, šok se nevypne Bylo by to extrémně funny

To by v dnešní slabé době neprošlo, u bílých týraní lidí, u černých týraní zvířat dělám si srandu tak klid hlavně

ale souhlas že by to byla sranda

Tucnak

Imho je rozdíl zdržovat výkop o dvě vteřiny uprostřed zápasu kdy o nic nejde a polehávat na trávníku v nastavení důležitého zápasu.

Acquanni

To je argument jako že zákrok na žlutou se nemusí trestat na začátku zápasu. Nebo že tu penaltu by asi sudí písknul, kdyby nebyla druhá minuta zápasu. To že je zdržování ke konci zápasu víc frustrující je bez debat, ale pravidla to měnit sakra nemá. Je jedno jaký zápas, o co v něm jde, jaká je minuta. Faul je faul, žlutá je žlutá, penalta je penalta, červená je červená a zdržování má být zdržování úplně stejně. Když ten gólman zdržuje 5 vteřin 10x v průběhu zápasu, tak je to ve finále víc než jedno půl minutové zdržování

Tucnak

Jak už tu píšu, za účelové zdržování v nastavení dával rovnou červenou za nesportovní chování. Je to neregulérní způsob jak ovlivnit zápas.

Bakary3

Ale mignolet držel jednou snad 21

Tucnak

Účelové zdržování je zlo. Já bych za zdržování v nastavení dával rovnou červenou za nesportovní chování.

Chápu že fotbalisté nemohou celý zápas sprintovat a šetřit strategicky síly je v pořádku, nicméně natahovat ošetření a výkop je proti fair play a účelu hry. V basketbalu nenadarmo je limit na vystřelení na koš.