Klasické závody na 20 km v Lahti vyhráli Klaebo a po letech Pärmäkoskiová

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Norský běžec na lyžích Johannes Hösflot Klaebo si na 20 km klasicky v Lahti připsal 78. vítězství ve Světovém poháru. Ženský závod s intervalovým startem vyhrála po letech čekání domácí Finka Krista Pärmäkoskiová. Nejlepší z českých mužů Adam Fellner skončil na 35. místě, Barbora Havlíčková při návratu do seriálu po čtyřech letech obsadila 36. pozici.

Norský běžec Johannes Hoesflot Klaebo během závodu na 15 km v rámci SP v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě, dne 18. ledna 2020.

Pětinásobný olympijský šampion Klaebo si doběhl pro jubilejní desáté vítězství v sezoně s náskokem 24 sekund před domácím favoritem Iivem Niskanenem a navázal na triumf z pátečního sprintu dvojic. Finský klasik se dokázal vklínit mezi pětici Norů: třetí byl Martin Löwström Nyenget, šestý lídr seriálu Harald Östberg Amundsen.

Fellner na 35. místě ztratil na vítěze 3:44 minuty. Debutanti ve Světovém poháru Jiří Tuž a Tomáš Dufek obsadili 46. a 54. pozici. Česká jednička Michal Novák, jenž se chtěl vrátit po pěti týdnech po zdravotních problémech, stejně jako v pátek nestartoval.

Třiadvacetiletá Havlíčková dnes absolvovala první individuální závod v SP od ledna 2020 v Novém Městě na Moravě. Někdejší velký talent českého běžeckého lyžování se po letech zdravotních problémů a slabší výkonnosti vrátil do elitního seriálu ve sprintu dvojic. S Barborou Antošovou těsně nepostoupily do finále.

V dnešním závodu byla Havlíčková jedinou Češkou a nechala za sebou devět soupeřek. Na vítězku ztratila 5:48,2 minuty.

Třiatřicetiletá Pärmäkoskiová porazila v těsném souboji o 1,9 sekundy Němku Victorii Carlovou a po šestileté pauze oslavila šesté vítězství ve Světovém poháru. Stupně zkompletovala starší ze sourozenců Niskanenových Kerttu. Závod nevyšel vedoucí ženě SP Jessii Digginsové z USA, jež obsadila s tříminutovou ztrátou 21. pozici.

Program v Lahti zakončí v neděli individuální sprinty volnou technikou.