Gudase v Anaheimu milují. Stal se asistentem kapitána a v noci sundal hvězdu soupeře

Přidat na Seznam.cz

Hokejisté jako jsou Radko Gudas, tzn. tvrdí a nesmlouvaví, už pomalu vyklízejí v kanadsko-americké lize pole. Jestli je to dobře nebo špatně, není důležité, názory se různí. Ale jak je samotný Gudas pro Anaheim důležitý, se ukázalo v noci, kdy jeho tým porazil New Yersey 4:3. Pro klub z Kalifornie už to byla druhá výhra v řadě, což je v této mizerné sezoně pro něj velká vzpruha.

Gudas si připsal v utkání sedm „hitů“, čímž vyrovnal svůj sezonní rekord. Dokonce si vyšlápl na největší hvězdu soupeře Jacka Hughese, jak je vidět níže na videu.

Český obránce však především pomohl týmu přihrávkou na vítězný gól ke konci druhé třetiny. V tu chvíli vedl Anaheim 4:2. New Yersey sice ve třetí třetině snížilo a poté mohlo i vyrovnat, ale zmiňovaný Hughes neproměnil samostatný nájezd.

V Anaheimu si Gudase fanoušci oblíbili, i trenér Greg Cronin mu hodně věří. V nočním zápase byl Gudas na ledě více jak 22 minut, v předešlém utkání proti San Jose dokonce 28. A navíc nastoupil s „áčkem“ na dresu.

K výhře Anaheimu přispěl i gólman Lukáš Dostál, který si připsal 52 zásahů! Jak už bylo naznačeno, Anaheimu se v této sezoně mnoho nedaří, už ztrácí na místo zaručující play-off 23 bodů. To je ale zároveň dobrá zpráva pro reprezentačního kouče Radima Rulíka, který by mohl mít oba hráče k dispozici hned od začátku mistrovství světa.

Zdroj: nhl.com, nhlportal.cz