Naděje na baráž žije. Opava potvrdila formu a doma porazila Příbram gólem Blechy

Fotbalisté Opavy navázali v 17. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na postup do semifinále MOL Cupu, když zahájili jarní fázi soutěže výhrou 1:0 nad Příbramí. Hostující celek, potýkající se s finančními problémy, usiloval o dohnání ztráty na barážové pozice zapříčiněné rozhodnutím svazu o odečtu dvou bodů. Slezané však neměli se soupeřem slitování a vyrovnaný duel rozhodli zásluhou Filipa Blechy, jenž se stal střelcem vítězné trefy i v pohárovém čtvrtfinále proti Dukle.

Podoba tabulky druhé nejvyšší české soutěže se měnila i v průběhu zimní přestávky. Příčinou toho byly prodlevy v platbách hráčům od vedení Příbrami, která za to byla potrestána odebráním dvou bodů. Turbulentní období za sebou měla i Opava, jelikož se jejím novým majitelem stal slovenský podnikatel Andrej Krajíček. Slezané ukázali svou sílu ještě před restartem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, když ve čtvrtfinále MOL Cupu zdolali díky povedenému konci první půle Duklu 2:0.

Stejně jako v neděli proti Pražanům, tak i tentokrát se žlutomodří rozjížděli pomaleji. Přesto se mohli už ve 13. minutě ujmout vedení, když hlavičkující Tomáš Rataj poslal balon do boční sítě. Ještě blíže ke skórování měl na druhé straně Daniel Fišl, jenž ve výskoku nasměroval míč těsně nad břevno.

Hráči obou celků se navzdory solidně připravenému trávníku uchylovali spíše k nákopům než ke kombinační hře. Tato taktika se vyplatila Opavě, jelikož se ve 37. minutě po centru Miloše Kopečného prosadil hlavou Blecha. Domácí mohli v závěru prvního dějství dokonce okopírovat průběh střetnutí s Duklou, jenže Martin Melichar za pomoci spoluhráčů přestál kanonádu střel soupeře bez dalšího inkasovaného gólu.

Po změně stran způsobila na dlouhou dobu větší vzrušení jen srážka Melichara s Ratajem, která hostujícího brankáře s kratším časovým rozestupem vyřadila ze hry. Středočeši se následně snažili vyrovnat, jenže průnik Jakuba Nečase do vápna nepřinesl žádné pořádné zakončení a pokus Václava Dudla zase vychytal Lumír Číž.

Poté se odpoutal od obránce Ngagne Fall, ale ani jeho hlavička nenašla cíl. Největší příležitost si tak nakonec připsal střídající gólman Matouš Babka, jenž hlavou v poslední šanci duelu trefil pouze tyč.

Pohárovou formu si tak Opava přenesla i do ligy, v jejíž tabulce se ziskem tří bodů vyrovnala právě Příbrami. V příštím kole se představí 10. března na půdě Žižkova, Středočeši přivítají o dva dny dříve Líšeň.

17. kolo druhé fotbalové ligy:

Opava - Příbram 1:0 (1:0)

Branka: 37. Blecha. Rozhodčí: Zaoral - Podaný, Pospíšil. ŽK: Málek, Pejša, Kopečný, Haitl, Kadlec, Číž - Jahič, Novotný, Antwi. Diváci: 1370.

PRACOVITOST, ODVAHA, SOUBOJE JEDEN NA JEDNOHO... KIM SE CHCE VE SLEZSKU HODNĚ NAUČIT OD TRENÉRA BROŽKA