1. 3. 2024 | Adéla Kvapilová, Redakce

Výhra nad Olomoucí nestačila, Bruslařům nezahrál do karet výsledek Energie

51., pátek 1. 3. 2024
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
M l. B o l – Už před zápasem bylo jasné, že ve hře je v mnoho. Při shodě okolností by zůstala Mladá Boleslav ve hře o předkolo play-off. Středočeši sice dovedli utkání s Olomoucí do vítězného konce, jenže o možnost postupu do předkola přišli. Karlovy Vary totiž zvítězily na domácím ledě nad Spartou 5:1 a zajistili si tak místečko ve vyřazovací fázi.
Ml. Boleslav: Růžička – Pyrochta (A), Bernad (C), Čech, Pavlík, Lintuniemi, Štibingr, Vlasák – Skalický, Roman, Lantoši (A) – Stránský, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Hradec, Gardoň – Malínek, Závora, Zvagulis
Olomouc: Sedláček – Ondrušek (C), Řezníček, Sirota, Rutar, Škůrek, Mareš – Plášek, Macuh, Navrátil – Kunc, Anděl, Bambula – Klimek, Musil, Orsava – Káňa, Nahodil (A), Kusko
Branky a nahrávky: 23. Malínek (Závora, Lintuniemi), 42. Lantoši (Roman, Järvinen). Rozhodčí: Sýkora, Úlehla – Hnát, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 871. Střely na branku: 20:25. Zblokované střely: 11:15. Hity: 5:4. Vhazování: 27:23. Průběh utkání: 2:0.

Fotogalerie

Komentář

Už úvod duelu mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí nabídl zajímavé momenty, jenže se spoustou nepřesností. Hned ve třetí minutě usedl na trestnou lavici hostující Kusko, čímž daroval domácím přesilovou hru. Během ní měl velmi slibnou šanci Lantoši, jehož pokus do odkryté části brány vyhmátl lapačkou Sedláček. Po konci výhody mířil na vzdálenější tyč Sedláčkovy klece Rohdin, ale ani jeho střela po ledě se neujala.

Postupem ubíhajících minut se hosté stávali aktivnějším celkem, a tak měl i Růžička plné ruce práce. Rutar mohl ve 14. minutě poslat Olomouc do vedení, puk mu ale na modré čáře sjel z hokejky a skončil u mantinelu. Tlak Hanáků ustal po vyloučení Mareše, nicméně ani tuto přesilovku domácí nevyužili.

Vstup do druhé části měli povedenější Bruslaři. Hned zkraje zapsal svůj první extraligový gól Vojtěch Malínek, když se na sklonku 23. minuty natlačil před olomouckou bránu a tečoval nahození od Závory. Úvodní trefa rázem změnila obraz hry, která se zrychlila a byla daleko atraktivnější než tu, kterou diváci sledovali v první třetině.

Olomoučtí setřásli úvodní chmury a zatlačili domácí do pásma, kde od modré kotouč doputoval až k Sirotovi, který vyslal nepříjemnou jedovku, ale Růžička proti němu vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Početní výhodu si posléze zahráli i hokejisté Olomouce, ale také nenašli správný recept na Růžičku. V závěru prostřední dvacetiminutovky se ke střele napřáhl Nahodil, jenže hokejkou trefil Lintuniemiho, jemuž se po zásahu v obličeji objevila krev. Hostující útočník tak inkasoval čtyřminutový trest.

Dlouhou výhodu tentokrát Středočeši využili. Ve 42. minutě od modré čáry vystřelil nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi Róbert Lantoši, který přes clonícího Skalického propálil Sedláčka a zvýšil na 2:0. Domácí pokračovali v tlaku, přesto se Olomouci podařilo přelstít Růžičku.

V čase 46:34 byli hostující hokejisté před boleslavským strážcem důrazní, Rok Macuh dokonce v předbrankovém prostoru dokázal kotouč dostat za Růžičkova záda. Mladá Boleslav si následně na vzniklou situaci vzala trenérskou výzvu na nedovolené bránění brankáři. Sudí po přezkoumání videa kontaktní branku odvolali. Hosté se nadále snažili o vytvoření tlaku, avšak neuspěli. Ještě dvě minuty před sirénou odvolali gólmana. Domácí už ale kontrolovali hru a zvítězili 2:0.

Ohlasy trenérů

Richard Král: Jsme spokojení. Měli jsme v sestavě nějakých šest juniorů, ale myslím, že to zvládli velice dobře. Měli jsme pohyb, dvě třetiny to byl velice dobrý výkon. Samozřejmě v té třetí třetině nás Olomouc dostala trošku pod tlak, ale mám za to, že vedle toho neuznaného gólu jsme tam neměli žádné vyložené šance. To bylo asi rozhodující, že nám vyšla trenérská výzva.