Plzeňští hokejisté se dál trápí, prohráli čtvrtý zápas v řadě

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 1. březen 2024 20:20
Plzeňští hokejisté se dál trápí, prohráli čtvrtý zápas v řadě Foto: Mounfield HK

Čtvrtou porážku v řadě zaznamenali hokejisté Plzně. Ve 51. kole extraligy nestačili na hradecký Mountfield, kterému na jeho ledě podlehli 1:3. Jediný gól Západočechů vstřelil na začátku třetí třetiny Jakub Pour.

Jako první v utkání zahrozili domácí, McCormack se dostal do střelecké pozice, bekhendem ovšem Milana Kloučka nepřekonal. Škoda mohla záhy odpovědět v přesilové hře, všechny střelecké pokusy ovšem zlikvidoval Pařík. Při rovnovážném stavu na ledě mohl pro změnu otevřít skóre Perret, místo střely ovšem ještě přihrál na Tamášiho, jenž ve velké příležitosti minul bránu. Na druhé straně Tomáš Mertl poslal hrací předmět jen do betonu brankáře. O minutu později byl sám na hraně brankoviště Miroslav Indrák, nadějnou situaci ovšem hosté nedotáhli. A tak v sedmnácté minutě udeřil Hradec Králové. Oliver Okuliar potáhl kotouč středem hřiště, následně našel na levé straně Kevina Klímu, který dostal puk pod horní tyčku, na jeho rychlou ránu Klouček svou lapačkou nedosáhl. Po dvaceti minutách tak vedli domácí nejtěsnějším možným rozdílem.

Prostřední část odšpuntoval Okuliar, který předvedl hezkou individuální akci, Kločkovi po jeho střele vypadl kotouč, vše nakonec plzeňský brankář zvládl bez úhony. Obě mužstva si posléze zahrála po jedné přesilové hře, nebezpečnější byla paradoxně ale bránící čtyřka. Na domácí straně ovšem neuspěl Perret, na té plzeňské zase sám před Paříkem selhal Marek Soukup. Krátce za polovinou zápasu o sobě dal vědět opět agilní Okuliar, maskovaný muž indiánů ovšem včas zakročil svým ramenem. Krátce před koncem druhé periody měla Škodovka dvě velké příležitosti. Po sérii několika odrazů se ocitl sám před prázdnou bránou Schleiss, kterému stačilo jenom doklepnout, plzeňský útočník ale trefil jenom vytrčenou hokejku domácího gólmana. Lépe si nevedl ani Tomáš Mertl, který jel sám na gólmana. I po čtyřiceti minutách tak nadále vedl Mountfield o jednu branku.

Na startu závěrečného dějství pálil Pláněk, domácí obránce ovšem náskok domácích nezdvojnásobil. Z rychlého brejku Zámorský počkal na pohyb Schleisse, teč plzeňského kapitána ovšem přistála jen v chráničích Paříka. Následně se už se ale indiáni dočkali tíženého vyrovnání. Bučko po vyhraném buly podržel puk na modré čáře a nabil na pravou stranu Malákovi, který z nápřahu pálil mimo branku, jenom do zadního mantinelu. Od něj se ale puk příhodně odrazil na levou stranu nekrytému Jakubu Pourovi, jenž zakončil do prázdné domácí svatyně. Vyrovnaný stav bohužel trval jen pět minut. Modrobílí zaváhali při rozehrávce na obranné modré, Radovan Pavlík se následně řítil sám na Kloučka a hostující brankář byl proti jeho kličce krátký. Vyrovnání měl na hokejce plzeňský mladý šikula Adam Benák, který tečoval ránu Zámorského, kotouč ovšem jen těsně minul bránu. Indiáni toužili po vyrovnání, necelé tři minuty sáhla plzeňský lavička k risku bez brankáře, nicméně ta nakonec nebyla úspěšná. Oliver Okuliar nejprve trefil jen tyčku, na druhý pokus už mu to ovšem vyšlo. Škoda prohrála na ledě Mountfieldu 1:3.