Banes Motor České Budějovice
01.03.2024, Václav Plachta

CEB - KLA 5:3 - Před vyprodanou Budvar arénou získal Motor tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Českobudějovický Motor v posledním domácím utkání základní části přetlačil Kladno a po výsledku 5:3 uzavřel domácí zápasy v základní části vítězně. O osudu utkání rozhodla druhá třetina. V té Motor dokázal udržet dvoubrankový náskok, který svěřenci Ladislava Čiháka dokázali ve třetí třetině ještě navýšit. Závěrečné dvě branky Rytířů tak pouze upravily konečné skóre.

Úvod utkání ozvláštnilo v Budvar aréně rychlé dvouminutové vyloučení, které si do svých statistik připsal kladenský Veber. V první početní výhodě Jihočechů nebezpečně pálil Pavel Pýcha, s jehož tečovaným pokusem si ale Bow reflexivním zákrokem poradil. Kladno o sobě dalo poprvé vědět až na začátku desáté minuty při rychlém přečíslení dvou hráčů proti jednomu, ve kterém Deven Sideroff nakonec zvolil místo přihrávky zakončení. Jan Strmeň se však včas se Sideroffem přesunul a nadvakrát dokázal kotouč zastavit. Na tahu tak byli Jihočeši a ve 13. minutě se poprvé rozradostnila i Budvar aréna. Pýcha po sražené střele posunul kotouč na Jana Štencela, jehož střelecký pokus od modré čáry ukázkově za Bowova záda usměrnil Filip Přkryl. Na vedoucí branku Motoru mohli Rytíři zareagovat díky dvěma přesilovkám, ve kterých si Kladno připsalo několik střeleckých pokusů. Strmeň si ale poradil jak s nebezpečnou tečí Pytlíka, tak i s ranou Tralmakse, který mířil z hranice pravého kruhu na zadní tyč.

Prostřední část začala identicky jako ta první a Jihočeši tak třetinu opět otevřeli početní výhodou, na jejímž konci se svým pokusem prezentoval Filip Přikryl. Dobře nastavená Přikrylova hůl ale posunula hrací předmět pouze těsně nad branku. Hra se vzápětí přesunula na druhou stranu a navrátilec Tralmkas se řítil z trestné lavice přímo na branku. Nepovedená střela ale nakonec nemířila ani mezi tři tyče. Motor nebyl průběhu druhé třetiny lepším týmem, střelecká produktivita stála ale na straně Jihočechů. Ve 29. minutě Pech vyhrál vhazování pro Štencela, který neváhal a rychle posunul kotouč na osamoceného Jakuba Valského, který nedal přesouvajícímu se Bowovi nárok. Dvoubrankový náskok však vydržel domácím pouhé dvě minuty, kdy Radek Smoleňák stanul tváří tvář Strmeňovi. Kapitán Rytířů prokázal své zkušenosti a svým bekhendovým blafákem snížil na 1:2 z pohledu Kladna. Jenže netrvalo dlouho a České Budějovice si dvougólový náskok vzali zpět. Koláček našel svojí přihrávkou volného Ondřeje Kachyňu, jehož rána propadla Bowovi mezi tělem a rukou až do sítě. Šance nadále střídala šanci a v závěru třetiny se v nejnebezpečnější šanci opět objevili domácí. Adam Kubík ke smůle domácích fanoušků však ve vyložené šanci selhal.

Třetí třetina se sice nesla ve snaze kladenských hráčů o vyrovnání, šance ale přicházely na obou stranách kluziště. Kralovali však brankáři a i když více střeleckých pokusů mířilo na Jana Strmeně, tak těžší zákroky si na své konto připsal na druhé straně Landon Bow. Kanadský brankář si dokázal poradit jak s tvrdým pokusem Milana Gulaše ihned po vhazování, tak i dvojitou šancí Milana Doudery. I tak ale Bow v 50. minutě počtvrté kapituloval, když Milan Gulaš naservíroval přesnou přihrávku na Jáchyma Kondelíka, kterému stačilo pouze nastavit hokejku na to správné místo. Domácí fanoušci volali po páté a volání Budvar arény vyslyšel v 53. minutě Martin Beránek, jehož bomba z pravého kruhu se zastavila až o síť kladenské branky. Uplynulo však pouze pár vteřin a na druhé straně se radovalo také Kladno. Druhou branku Rytířů zařídil po přihrávce Vimmera ranou mezi Strmeňovy betony Michael Frolík. V závěru utkání se při vyloučení Tomana pokusilo Kladno ještě o risk bez brankáře, který přinesl druhý gól Radka Smoleňáka. Aktivitu kladenského kapitána muselo ještě posvětit video, jejž branku potvrdilo. Vyprodaná Budvar aréna se tak nakonec dočkala osmigólové přestřelky, kterou ovládli svěřenci Ladislava Čiháka a po výsledku 5:3 získali v posledním domácím utkání základní části tři body.

Ohlasy po zápasu

Ladislav Čihák (Motor): Věděli jsme, že Kladno už nemá co ztratit. Hosté hráli velice aktivně, forčekovali a my jsme s tím po celý zápas měli problém. Špatně jsme přecházeli přes střední pásmo. Chtěli jsme to hrát jednoduše, ale ztráceli jsme puky a dostávali jsme Kladno zpátky k nám do hry. Mrzí mě závěr, kdy jsme opět faulovali a dostali gól. Musíme se v tomhle zlepšit. Jsme ale rádi, že jsme to dnes dotáhli do vítězného konce, máme tři body a rozhodne se v neděli.

Otakar Vejvoda (Kladno): Neodehráli jsme špatnou první třetinu. Měli jsme tam přesilovky, únik dva na jednoho a šance téměř do prázdné branky. Bohužel ale ta třetina skončila pouze 0:1. Ve druhé třetině jsme dostali góly od nepokrytých hráčů, ale myslím si, že jsme byli ve hře. Byli jsme aktivní, snažili jsme se v útočném pásmu napadat a získávali jsme tak kotouče. Neprosadili jsme se ale před bránou při dorážkách. Zlomovým momentem byla situace při gólu na 1:4.

Sociální sítě

Jaká byla podle zástupců vedení sezona 2023-24? pojďte si to poslechnout!

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....