ME Maďarsko

Týmový sprint lyžařů skončil vítězstvím Švédek a Norů. Janatová s Beranovou dojely dvanácté

Kateřina Janatová s Terezou Beranovou byly jedinými českými zástupci v závodě týmových sprintů v Lahti. V silné konkurenci obsadily dvanáctou příčku. Na finské půdě suverénně zvítězily Švédky Jonna Sundlingová s Linn Svahnovou s výrazným náskokem před Finskem a Německem. Adam Fellner s Michalem Novákem nenastoupili do kvalifikace. Mužský závod vyhrálo Norsko s Paalem Golbergem a Johannesem Klaebem.

Švédky a Norové vládli týmovým sprintům v Lahti

Janatová s Beranovou postoupily z kvalifikace z osmého místa a v závodě se dlouho držely na devátém místě, v závěru ale pozici neudržely. Na vítězky ztratily 1:15,65 minuty. Druhá česká dvojice Barbora Havlíčková, Barbora Antošová se do finálové patnáctky nevešla. V kvalifikaci skončila na 16. místě, necelých šest sekund za postupem.

Do vyřazovacích bojů se nedostali ani Jiří Tuž s Tomášem Dufkem, kteří obsadili 17. příčku. Pro devatenáctiletého Tuže šlo o premiérový start ve Světovém poháru, Dufek se mezi elitu vrátil po čtyřech letech. Michal Novák, jenž se měl znovu zapojit po zdravotní pauze, s Adamem Fellnerem do kvalifikace nenastoupili.

SP v běhu na lyžích v Lahti (Finsko) - sprint dvojic klasicky:

Muži: 1. Golberg, Klaebo 16:56,74, 2. Taugböl, E. Northug (všichni Nor.) -4,08, 3. Niskanen, Vuorinen (Fin.) -6,86, 4. Chappaz, Jouve (Fr.) -6,87, 5. Riebli, Grond (Švýc.) -12,97, 6. Barp, Pellegrino (It.) 14,07, ...v kvalifikaci 17. Tuž, Dufek (ČR).

Ženy: 1. Sundlingová, Svahnová (Švéd.) 18:51,77, 2. Pärmäkoskiová, Matintalová (Fin.) -24,75, 3. Hennigová, Gimmlerová (Něm.) -25,41, 4. L.U. Wengová, Skistadová -25,58, 5. Fosnaesová, Myhrvoldová (všechny Nor.) -25,89, 6. Kyllonenová, Jönsuuová (Fin.) -37,16, ...12. Janatová, Beranová -1:15,65, v kvalifikaci 16. Havlíčková, Antošová (všechny ČR).