1. 3. 2024 | Tomáš Taybner, Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel

Junioři zvítězili počtvrté v řadě, v pátek po poledni si poradili s Vítkovicemi

II / 27. kolo, pátek 1. 3. 2024
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. – Junioři pokračují v ladění formy do předkola play off, které pro ně začne již v příštím týmu. Bruslaři sice v utkání 27. kola DHL extraligy dvakrát prohrávali, ale v obou případech se jim povedlo srovnat, aby pak ve třetí části mohla rozhodnout přesilovková trefa obránce Jáchyma Průška. Juniorka tak slaví čtvrté vítězství za sebou a zítra může přidat páté, když od 12:30 na ledě ŠKOENERGO Arény hostí vedoucí Třinec.
Ml. Boleslav: Hora – Moravec (A), Křivánek, Němec, Průšek, Sypecký, Kubíček – Vojáček, Půček, Kučera – Hurt, Šindelář, Vítek – Hruška (A), Šachl, Teplý – Hrouda (C), Beran, Maxin
Vítkovice: Smolka – Chaloupka (A), Bialy, Puchala (C), Glos, Man, Čuba – Krejsa, Štiak (A), Slusarczyk – Vehovský, Fasner, Chlán – Žídek, Fojtík, Tobola – Milata, Kovalčík, Saxa – Muroň
Branky a nahrávky: 18. Kučera (Němec), 25. Šachl (Teplý, Kubíček), 54. Průšek (Hurt, Šindelář) – 11. Chlán (Chaloupka, Slusarczyk), 24. Žídek (Tobola, Man). Rozhodčí: Červenka, Turhobr – Malý, Sýkora. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Komentář

Bruslaři nastoupili k předposlednímu nadstavbovému utkání bez útočníků Gardoně, Hradce, Zvagulise a Malínka, kteří se chystali na večerní zápas A-týmu. Oproti poslednímu utkání v Lomnici navíc nenastoupil ani obránce Vlasák, jenž si rovněž večer odbyde extraligový debut. Šanci tak dostali dva útočníci z dorostu, v obranných řadách bylo připraveno šest beků.

Pro Bruslaře nezačalo utkání příliš dobře. Naši mladíci sice byli tím aktivnějším týmem, což se neprojevovalo jen ve střelbě ale i ve sběru trestných minut. V 11. minutě k již sedícímu Maxinovi přibyl ještě obránce Němec a Vítkovice dokázaly osmnácti sekundovou převahu pěti proti třem zužitkovat. Ránu obránce Chaloupky vyblokoval Kubíček na levý kruh přesně před připraveného Roberta Chlána, který neměl problém uklidit z jedničky puk za dezorientovaného Horu. Středočeši pak museli přidat a to také udělali. Z vyrovnaní se nakonec radovali ještě před koncem první periody, když Němec za brankou udržel puk proti napadajícímu hráči a podél levé tyčky jej posunul před branku pro Jana Kučeru, která bleskově propálil Smolku.

Hosté si vedení vzali zpět po změně stran. Po akci Bruslařů ukořistil kotouč Matěj Žídek, který s ním okamžitě vyrazil do protiútoku. Vítkovický útočník se pak v mezikruží dostal mezi dva boleslavské hráče a z nouze po otočce zkoušel puk nabídnout před branku, jenže herní předmět se od brusle domácího Vítka odrazil za bezmocného Horu. Odpověď domácích hráčů na sebe ale nenechala dlouho čekat. Uběhlo jen 25 sekund, než se Teplý pokusil zakončit zpoza branky a puk se od oblouku branky odrazil do brankoviště, odkud jej doklepl důrazný Petr Šachl.

Se staženou aplikací a zapnutými push notifikacemi budete vždy a všude v obraze!

Vítkovičtí mohli opět odskočit při další početní převaze ve 38. minutě, kdy se Vehovský ze středního pásma ve velké rychlosti probil až před Horu. Hostující útočník se v obrovské šanci pokusil zakončit mezi betony mladoboleslavského brankáře, kde však nebyl ani zlomek volného místa. Na druhé straně Šindelář při přečíslení hledal Hurta na zadní tyčce, ale trefil jen brusli vítkovického beka. I tak z toho bylo celkem pozdvižení, protože Smolka musel na nečekaný odraz reagovat.

Vyrovnané skóre 2:2 pak platilo až do druhé poloviny třetí třetiny, kdy se do hry znovu vložila špatná disciplína. Tentokrát byli za svůj prohřešek potrestáni hosté. Krátce před vypršením Krejsova trestu v 54. minutě dostal Jáchym Průšek od Hurta kotouč na čárky a po krátkém natáhnutí poslal puk přes změť těl za Smolkova záda - 3:2. Bruslaři pak mohli definitivně rozhodnout hned za dvě minuty nato, když Šindelář při dalším přečíslení oslovil Hurta, jehož bekhendový blafák u pravé tyčky vychytal Smolka.

Hostující brankář daroval svým spoluhráčům šanci na zvrat, ti však na jeho dílčí úspěch nenavázali. O závěrečný tlak bez brankáře se půl minuty před koncem připravili po útočném faulu Milaty. Boleslavská juniorka tak zvítězila počtvrté v řadě a před posledním kolem se dobře naladila. Bruslaři nyní mají jistotu, že skončí nejhůře šestí v lepší skupině. Už zítra bychom měli vědět, s kým se v rámci předkola potkají.

Ohlasy trenérů

Marek Melenovský: Z naší strany byla první třetina slušná, ale od druhé třetiny nás rozhodila oslabení, za to jsme si mohli my sami. Byly to zbytečné fauly, které soupeře dostaly zpět do zápasu. Dvakrát jsme dotahovali, potom jsme si konečně pomohli přesilovkou a to bylo na konci důležité. Ceníme si toho, ale zítra už nás čeká další soupeř.