Magazín UEFA

McDavid ukončil čekání na gól a rozhodl proti St. Louis, Rangers mají už čtyřicet výher a vedou NHL

Na čele celé NHL jsou New York Rangers. Jezdci přidali proti Columbusu už čtyřicátou výhru v sezoně, když slavili po výsledku 4:1 i díky třem bodům Artěmije Panarina. Tři body včetně vítězné branky zaznamenal také Connor McDavid z Edmontonu, jenž zařídil triumf nad St. Louis 3:2 v prodloužení. Kapitán Oilers se zapsal mezi střelce po deseti zápasech.

Connor McDavid z Edmontonu překonává Jordana Binningtona ze St. Louis
zdroj: Reuters autor: Perry Nelson

Skóre otevřel v New Yorku ve 28. minutě domácí útočník Artěmij Panarin střelou po vhazování v levém kruhu. Ještě v prostřední třetině zvýšil v přesilové hře Adam Fox. Špatnou rozehrávku gólmana Igora Šesťorkina potrestal Cole Sillinger a snížil. "Dobrý v brance, špatný za ní," řekl s úsměvem Šesťorkin, který v utkání kryl 30 střel. "Potřebuju zlepšit práci s hokejkou," doplnil.

Rangers pojistili vítězství v poslední minutě dvěma trefami do prázdné branky. Skórovali Chris Kreider a Panarin, který si v utkání připsal tři body a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Domácí oplatili Columbusu tři dny starou porážku, která ukončila jejich sérii deseti výher. "V kabině jsme si říkali, že se chceme dostat zase na vítěznou vlnu a že musíme Columbusu splatit dluh," prohlásil Panarin.

Rangers dosáhli čtyřicáté výhry v teprve šedesátém utkání sezony, čímž vyrovnali 51 let starý klubový rekord. "Je to určitě úspěch a máme dobrý pocit, ale žádné trofeje se za to neudělují. Svým způsobem o nic nejde. Ještě je před námi jedna čtvrtina a hlavní je, abychom se stále zlepšovali," uvedl kapitán týmu z New Yorku Jacob Trouba.

Columbus je nejhorším týmem ve Východní konferenci, ale na ledě favorita sahal po bodu. "První dva góly jsme jim darovali. V průběhu zápasu jsme se ale zlepšovali a ve třetí třetině jsme měli navrch. Celkově bych řekl, že si oba týmy vytvořily vyrovnaný počet gólových šancí," konstatoval trenér Columbusu Pascal Vincent.

St. Louis vedlo v čase 4:49 brankami Roberta Thomase a Pavla Bučněviče 2:0. Na přelomu první a druhé třetiny ale vyrovnal Zach Hyman, který se posunul v tabulce střelců na druhé místo, na kontě má čtyřicet branek. Zápas rozhodl v prodloužení individuální akcí Connor McDavid, který asistoval v základní hrací době u obou branek Edmontonu.

"Neměl jsem komu přihrát," komentoval pobaveně vítězný gól McDavid, který skóroval poprvé od 6. února a po sérii deseti zápasů bez vstřelené branky. Na druhou stranu dokázal pošesté v řadě zaznamenat dvě asistence, což se v historii NHL stalo podesáté. Rekord drží Wayne Gretzky s osmi zápasy.

NHL:

NY Rangers – Columbus 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 28. a 60. Panarin, 35. Fox, 60. Kreider – 44. Sillinger. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Fox, 3. Trouba (všichni NY Rangers).

Edmonton – St. Louis 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)
Branky: 19. a 25. Hyman, 65. McDavid – 3. Thomas, 5. Bučněvič. Střely na branku: 35:34. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Thomas (St. Louis).