Rangers porazili v NHL doma Columbus a vyhoupli se do čela soutěže

foto Utkání NHL Edmonton - St. Louis, 28. února 2024. Zleva Jordan Kyrou ze St. Louis Blues a Connor McDavid (z Edmontonu Oilers.  MANDATORY CREDIT

New York - Hokejisté New Yorku Rangers porazili doma Columbus 4:1, jsou prvním týmem aktuálního ročníku NHL se čtyřiceti výhrami a vyhoupli se do čela soutěže. Ve druhém zápase středečního programu, do kterého nezasáhl žádný český hráč, zdolal Edmonton na svém ledě St. Louis 3:2 v prodloužení.

Skóre v New Yorku otevřel v 28. minutě domácí útočník Artěmij Panarin střelou po vhazování v levém kruhu. Ještě v prostřední třetině zvýšil v přesilové hře Adam Fox. Špatnou rozehrávku gólmana Igora Šesťorkina pak potrestal Cole Sillinger a snížil. "Dobrý v brance, špatný za ní," řekl s úsměvem Šesťorkin, který v utkání kryl 30 střel. "Potřebuju zlepšit práci s hokejkou," doplnil.

Rangers pojistili vítězství v poslední minutě dvěma trefami do prázdné branky. Skórovali Chris Kreider a Panarin, který si v utkání připsal tři body a byl vyhlášen první hvězdou. Domácí oplatili Columbusu tři dny starou porážku, která ukončila jejich sérii deseti výher. "V kabině jsme si říkali, že se chceme dostat zase na vítěznou vlnu a že musíme Columbusu splatit dluh," prohlásil Panarin.

Rangers dosáhli čtyřicáté výhry v teprve šedesátém utkání sezony, čímž vyrovnali 51 let starý klubový rekord. "Je to určitě úspěch a máme dobrý pocit, ale žádné trofeje se za to neudělují. Svým způsobem o nic nejde. Ještě je před námi jedna čtvrtina a hlavní je, abychom se stále zlepšovali," uvedl kapitán týmu z New Yorku Jacob Trouba.

Columbus je nejhorším týmem ve Východní konferenci, ale na ledě favorita sahal po bodu. "První dva góly jsme jim darovali. V průběhu zápasu jsme se ale zlepšovali a ve třetí třetině jsme měli navrch. Celkově bych řekl, že si oba týmy vytvořily vyrovnaný počet gólových šancí," konstatoval trenér Columbusu Pascal Vincent.

St. Louis vedl v čase 4:49 brankami Roberta Thomase a Pavla Bučněviče 2:0. Na přelomu první a druhé třetiny ale vyrovnal Zach Hyman, který se posunul v tabulce střelců na druhé místo. Na kontě má 40 branek. Zápas rozhodl v prodloužení individuální akci Connor McDavid, který asistoval v základní hrací době u obou branek Edmontonu.

"Neměl jsem komu přihrát," komentoval pobaveně vítězný gól McDavid, který skóroval poprvé od 6. února a po sérii deseti zápasů bez vstřelené branky. Na druhou stranu dokázal pošesté v řadě zaznamenat dvě asistence, což se v historii NHL stalo podesáté. Rekord drží Wayne Gretzky s osmi zápasy.

Výsledky NHL

NY Rangers - Columbus 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky: 28. a 60. Panarin, 35. Fox, 60. Kreider - 44. Sillinger. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Fox, 3. Trouba (všichni NY Rangers).

Edmonton - St. Louis 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 19. a 25. Hyman, 65. McDavid - 3. Thomas, 5. Bučněvič. Střely na branku: 35:34. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Thomas (St. Louis).

5.St. Louis5930326171:18563
6.Minnesota5928625188:19662