Další klání Autodrom Rally Série provázelo téměř jarní počasí.

Jarní počasí přilákalo na start spoustu závodníků.

Koncem února bývá většinou ještě zima, ale poslední dobou není na světě nic jisté a v tomto duchu se nese i letošní zima. Teploty při sobotním závodě atakovaly desítku a trať byla suchá už při druhé sérii. Co se však nemění je vítěz závodu a tím byl opět Dominik Nwelati se speciálem Škoda Fabia R5.

Nejvíce se k němu dokázal přiblížit teprve junior Dominik Huráb (Toyota Yaris GR), který nakonec po zásluze obsadil v absolutním pořadí druhé místo. Třetí místo obsadil s přehledem Ondřej Ginzel (Yamaha Kartcross). Ve dvoukolkách byl po problémech s poloosou nakonec nejrychlejší Dominik Nwelati (VW Polo) před Karlem Coufalem (Hyundai i30 N), když těsně za ním skončil stále zrychlující Jindřich Křístek (Honda Civic EG6).

Mezi juniory byl nejrychlejší absolutně druhý Dominik Huráb před Leošem Hradilem (Honda Civic). Třetí místo vybojoval o fous Matyáš Mitánek (Opel Adam) před Danielem Novotným (Citroen C2).

Souboj něžného pohlaví ovládla Kristýna Filová (Mitsubishi EVO) před Nikolou Halouskovou (Škoda Citigo) a Nikolou Morávkovou (Mitsubishi Colt).

Z letošních sedmi závodů se do celkové klasifikace započítává šest nejlepších výsledků, a tedy již po pátém závodě může být v některých třídách o vítězi rozhodnuto.

Ve třídě 11 má již titul jistý Martin Donát (VW UP) stejně jako ve třídě 12 Dominik Nwelati (VW polo).

Ve třídě 21 ještě může být teoreticky předstižen lídr Marek Hons (Peugeot 106), ve třídě 22 je ještě ve hře o titul hned 7 závodníků z nichž má zatím nejvíce bodů Lukáš Červený (Škoda 130LR).

Ve třídě 31 již nemůže být předstižen Josef Navrátil (Mazda MX5), stejně jako ve třídě 32 Leoš Hradil (Honda Civic).

Ve třídě 41 se o titul utkají Karel Coufal (97 bodů) a Dominik Huráb (88 bodů). Ve třídě 42 musí svoje průběžné vedení ještě potvrdit bezkonkurenční Tomáš Kudrna (BMW 330i).

Ve třídě 51 je pořadí velmi vyrovnané, první tři závodníci jsou v rozmezí jednoho bodu. Ten, kdo jich má v tuto chvíli nejvíc je Martin Řepka. Třídu 52 ovládl Dominik Nwelati a nemůže být již předstižen.

Mezi juniory se o titulu rozhodne mezi dvojicí Dominik Huráb a Leoš Hradil, který zatím ztrácí na Dominika 9 bodů. Ani mezi děvčaty není nic jistého a z celkové vítězství se ještě mohou radovat 4 účastnice. Zatím je v čele Nikola Morávková.

Ve dvoukolkách mohou na titul dosáhnout ještě 3 závodníci, z nichž má zatím nejvíc bodů Dominik Nwelati.

V absolutním pořadí může naopak Dominik Nwelati již slavit titul, protože vyhrál všech 5 závodů a nemůže být již předstižen.

Předposlední závod ARS se uskuteční v sobotu 23. března a můžeme se těšit na opět jinou trať, tentokrát v protisměru. Diváci mají vstup i na tribuny zdarma, a tak pokud nenajdete odvahu si zazávodit, přijďte se alespoň podívat na ty odvážnější.

I při amatérském závodění to bývá někdy pěkná palba. Výsledky můžete sledovat průběžně na svých telefonech on-line a krom toho stále vylepšujeme přímý přenos, kde jsou nejen průjezdy jednotlivých partií, ale i atraktivní záběry z dronu a zajímavé rozhovory s účastníky závodu.

Podrobné výsledky jednotlivých tříd a další informace včetně přihlášky najdete na