Velký triumf pro belgického cyklistu. Van Eetvelt ovládl Závod Kolem Spojených arabských emirátů

Šestý ročník závodu Kolem Spojených arabských emirátů vyhrál belgický cyklista Lennert Van Eetvelt a připsal si první triumf na akci kategorie WorldTour. Dvaadvacetiletý člen týmu Lotto Dstny si zajistil celkové prvenství vítězstvím v nedělní závěrečné sedmé etapě zakončené stoupáním na Džebel Hafít.

Dubaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lennert Van Eetvelt se raduje z vítězství v závodě Kolem Spojených arabským emirátů | Zdroj: Profimedia

Dosud průběžně devátý Van Eetvelt rozhodl o vítězství útokem necelé dva kilometry před koncem. Cílem po 161 kilometrech projel s náskokem 22 sekund před pětičlennou skupinou a v celkovém pořadí předčil o pouhé dvě sekundy Australana Bena O'Connora, jenž skončil třetí.

Dosavadní lídr Jay Vine z Austrálie, který byl v čele od středy, v neděli dojel se ztrátou 4:12 minuty dvaatřicátý a klesl na 22. místo. Stejný odstup jako Vine měl na třicáté příčce jediný český účastník závodu Jan Hirt, jemuž patří celkově osmadvacátá pozice.

Cyklistický etapový závod Kolem SAE (WorldTour) - 7. etapa (161 km):

1. Van Eetvelt (Belg./Lotto-Dstny) 3:38:28, 2. Bilbao (Šp./Bahrain Victorious), 3. O'Connor (Austr./Decathlon-AG2R-La Mondiale), 4. Storer (Austr./Tudor), 5. Valter (Maď./Visma-Lease a Bike), 6. Verona (Šp./Lidl-Trek) všichni -22, ...30. Hirt (ČR/Soudal-Quick Step) -4:12.

Konečné pořadí: 1. Van Eetvelt 22:31:18, 2. O'Connor -2, 3. Bilbao -11, 4. Van Wilder (Belg./Soudal-Quick Step) -21, 5. Valter -34, 6. Storer -36, ...28. Hirt -5:16.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít