Berani udolali Pardubice B, Vsetín padl na ledě posledního Znojma

Hokejisté Zlína si připsali důležitou výhru 2:1. Foto: Berani Zlín, Vojtěch Gargulák
ZLÍN, VSETÍN – Hokejisté Zlína boj o šesté místo po základní části nevzdávají. Berani v 50. kole Chance ligy udolali Pardubice B 2:1 a dál živí naději na přímý postup do čtvrtfinále play-off. Vítězný gól si ve 22. minutě připsal útočník Jan Süss.

Zápas se mi i přes tři body hodnotí velmi těžko, tento scénář se stále opakuje. Vedeme o gól a ve třetí třetině se strachujeme o výsledek. Vytváříme hloupé fauly, dostávají nás do kolen. Pracujeme na tom, ukazujeme si videa. Teď to už musíme hodit za hlavu, toto vítězství jsme totiž hodně potřebovali. Máme před sebou souboje o nejlepší šestku,“ uvedl asistent trenéra Zlína Richard Kapuš.

Domácí Berani se proti záložnímu týmu Dynama ujali vedení v 18. minutě díky brance Jakuba Šlahaře a po 97 sekundách druhé třetiny zvýšil v přesilové hře Jan Süss. Za hosty jen zkorigoval výsledek ve 33. minutě Ondřej Rohlík.

Dvě třetiny dokážeme hrát hokej, třetí přestaneme, začneme se strachovat o výsledek. Podle mě je to dané tím, že jsme tyto zápasy už nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Mužstvo by potřebovalo sérii, s tím roste síla týmu a sebevědomí,“ míní Kapuš.

Sedmý Zlín, který obhajuje triumf v soutěži, se díky třetí výhře z pěti utkání drží o dva body za šestým Přerovem.

Máme to ve vlastních rukách, nemusíme se spoléhat na nikoho dalšího. Kluci dostanou den volna, ať si oddechnou a od pondělí se budeme připravovat na to, abychom udělali nejlepší šestku,“ burcuje Kapuš.

Vsetínští hokejisté, kteří mají jisté druhé místo, nedotáhli do konce dobře rozehraný duel ve Znojmě, na jihu Moravy padli 3:6, přestože vedli už 3:1.

Na úvodní branku Pavla Klhůfka sice odpověděl v polovině úvodní části Tomáš Svoboda, ale ještě v první třetině vrátil hostům náskok Štěpán Bláha a po 37 sekundách druhého dějství zvýšil druhým gólem v utkání Klhůfek.

Mezi 28. a 31. minutou ale smazali ztrátu Beránek s Jenyšem a v čase 45:39 otočil stav Beránek. Za 75 sekund navíc využil přesilovku také svou druhou trefou v utkání Svoboda, který si celkem připsal čtyři body, a výsledek zpečetil Martin Šťovíček.

Ze začátku jsme měli více ze hry. Díky tomu jsme se dostali do vedení. Kdybychom proměnili další šance, které jsme měli, mohlo to vypadat ještě jinak. Ve druhé třetině jsme se zbytečně rozhodili oslabením. Měli jsme za tu třetinu čtyři vyloučené, což je hodně. Dostávali jsme laciné góly. Tím se Znojmo dostalo na koně a dokázali výsledek obrátit na svoji stranu,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Vsetína Luboš Rob starší.

Chance liga, 50. kolo:

Znojmo – Vsetín 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
Branky: 10. a 47. T. Svoboda, 28. a 46. P. Beránek, 31. Jenyš, 58. Šťovíček – 7. a 21. Klhůfek, 18. Š. Bláha. Rozhodčí: Barek, Valenta – L. Sýkora, J. Dědek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 1520.

Zlín – Pardubice B 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 18. Šlahař, 22. Süss – 33. O. Rohlík. Rozhodčí: Petružálek, Obadal – Kokrment, Vašíček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2298.