Dvoustovka pro Hronka. Český bek zachránil Vancouver a rozzuřil kouče Bostonu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Prohráli čtyři zápasy v řadě a byli blízko k páté porážce. Místo babrání ve výsledkové krizi se však hokejisté Vancouveru zase vyšvihli do čela celkové tabulky. A blahořečí za to i Filipu Hronkovi. 71 sekund před koncem poslal český bek duel dvou nejlepších týmů NHL do prodloužení, které Boston zpackal a prohrál 2:3.

Filip Hronek se raduje z gólu

Bruins v nastavení nebo po nájezdech prohráli už třináct utkání, což je druhý nejvyšší počet ze všech týmů v této sezoně po Islanders (14). Přitom ještě v 53. minutě hosté vedli 2:0. „Ztratit dvougólový náskok ve třetí třetině je neakceptovatelné,“ zuřil kouč Jim Montgomery. V prodloužení mu tlak vystoupal ještě trochu výš, Boston totiž pykal za příliš mnoho hráčů na ledě a inkasoval rozhodující gól od Brocka Boesera v oslabení.

Nebýt Hronka, tak by se přitom žádná pětiminutovka navíc nehrála. Český obránce Canucks svou ránu od modré v závěru třetí třetiny dokonale načasoval i umístil. Bostonský gólman Jeremy Swayman jen zakroutil hlavou. „Kluci v obraně odváděli skvělou práci. A nakonec to rozhodne jedna rána,“ smutnil.

Pro někdejšího zadáka Hradce Králové to byl ve 369. zápase v NHL jubilejní 200. bod (35+165). V dresu Canucks zažívá šestadvacetiletý Hronek životní sezonu. V 60 startech posbíral 43 bodů (5+38), ve statistikách obránců je na dělené osmé pozici a zároveň je druhý ze všech hráčů v hodnocení plus/minus (+34).

„Canucks mají elitní mužstvo a předtím čtyřikrát prohráli, takže bylo jasné, že do toho dají na konci úplně všechno,“ zlobil se Montgomery po 23. zápase sezony, který jeho tým dotáhl do prodloužení. Rekordem NHL je 30 zápasů v prodloužení ze sezony 2003–04 v podání… Bruins.

„Hráli jsme dlouho naprosto skvěle,“ mínil přitom bostonský kouč. „A pak uděláme zásadní chyby. Ale tak to je, vítězíme i prohráváme jako tým.“

Šesti ranami na Thatchera Demka tentokrát neuspěl David Pastrňák, velká šance v přesilovce zůstala také nevyužita. A Boston v tabulce Východní konference zase dotáhli New York Rangers. Letošní souboj o Presidents‘ Trophy pro nejlepší tým základní části slibuje napínavou zápletku až do 18. dubna.