Hokejisté Znojma zdolali v první lize Vsetín 6:3 a udrželi naději na záchranu

foto Lední hokej - ilustrační foto.

Praha - Hokejisté posledního Znojma vyhráli v 50. kole první ligy doma nad druhým Vsetínem 6:3 a udrželi si naději na záchranu. Orli ztrácejí dvě kola před koncem čtyři body na třináctý Frýdek-Místek, který na vlastním ledě podlehl pražské Slavii 2:3. O bod více mají dvanácté Pardubice B, které podlehly ve Zlíně 1:2 a také nemají jistotu setrvání v druhé nejvyšší soutěži, z které poslední tým přímo sestoupí do druhé ligy. Poruba vládne po výhře v Sokolově 6:5 po samostatných nájezdech soutěži o 19 bodů.

Znojmo zůstalo ve hře díky tomu, že přerušilo sérii tří porážek, při kterých nezískalo ani bod. Uspělo i přesto, že s druhým Vsetínem prohrávalo 1:3. Na úvodní branku Pavla Klhůfka sice odpověděl v polovině úvodní části Tomáš Svoboda, ale ještě v první třetině vrátil hostům náskok Štěpán Bláha a po 37 sekundách druhého dějství zvýšil druhým gólem v utkání Klhůfek.

Mezi 28. a 31. minutou ale smazali ztrátu Petr Beránek s Pavlem Jenyšem a v čase 45:39 otočil stav Beránek. Za 75 sekund navíc využil přesilovku také svou druhu trefou v utkání Svoboda, který si celkem připsal čtyři body, a výsledek zpečetil Martin Šťovíček.

Frýdek-Místek prohrál čtvrté z uplynulých pěti utkání. Naopak pražská Slavia dosáhla na čtvrtou výhru v řadě, má jistotu záchrany a ještě bude usilovat o účast ve vyřazovací části. Na desátý Kolín ztrácí dva body. O vítězství Slavie rozhodl ve 43. minutě v přesilové hře Tomáš Guman. Přihrál mu Matěj Beran, který v utkání i skóroval.

Pardubice B si připsaly třetí porážku z posledních čtyř duelů. Domácí Zlín se proti záložnímu týmu Dynama ujal vedení v 18. minutě díky brance Jakuba Šlahaře a po 97 sekundách druhé třetiny zvýšil v přesilové hře Jan Süss. Za hosty jen zkorigoval výsledek v 33. minutě Ondřej Rohlík. Sedmý Zlín, který obhajuje triumf v soutěži, se díky třetí výhře z pěti utkání drží o dva body za šestým Přerovem.

Přerov vyhrál v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 6:2 a drží postupovou pozici přímo do čtvrtfinále. Zubři vedli ve 12. minutě už 4:0. Dvěma góly pomohl k jejich úspěchu David Březina. Jihlavská Dukla prohrála počtvrté za sebou a na jedenáctou Slavii má jen tříbodový náskok.

Suverén první ligy Poruba sice v Sokolově prohrávala v úvodu třetí třetiny 3:5, ale nakonec slavila čtvrtou výhru za sebou. V nájezdech o ní rozhodl Lotyš Frenks Razgals. Gól a přihrávku si za Ostravany připsali Vojtěch Střondala a Kanaďan Aaron Berisha. Páté porážce osmého Sokolova za sebou nezabránili dvěma trefami Tomáš Vracovský ani třemi asistencemi Vojtěch Tomeček.

Desáté místo, z kterého se ještě jde do předkola play off, drží stále Kolín. Vyhrál doma nad čtvrtými Litoměřicemi 5:4 po samostatných nájezdech a zvítězil v šestém z uplynulých sedmi zápasů. Třemi asistencemi se na tom podílel útočník Matěj Chalupa, který se také jako jediný společně s autorem vítězného gólu Janem Klozem prosadil v rozstřelu. Litoměřice neuspěly poprvé po sérii tří výher.

Třetí Prostějov vyhrál doma nad pátou Třebíčí 4:2. Shodně gólem a asistencí k tomu pomohli obránce Lukáš Forman a útočník Zdeněk Doležal. Za poražené měl stejnou bilanci Ladislav Bittner. Třebíč a Litoměřice tak stále nemají jistotu přímé účasti ve čtvrtfinále. Litoměřice mají před sedmým Zlínem náskok pěti bodů a Třebíč čtyř.

50. kolo první hokejové Chance ligy:

Kolín - Litoměřice 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:4, 2:0 - 0:0)

Branky: 33. Skořepa, 37. Ouřada, 52. Štohanzl, 52. Pajer, rozhodující sam. nájezd J. Kloz - 27. Jebavý, 34. Plos, 39. T. Tomek, 39. Kuťák. Rozhodčí: Wagner, Skopal - Jindra, Augusta. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 1351.

Jihlava - Přerov 2:6 (0:4, 0:1, 2:1)

Branky: 47. F. Kočí, 49. Menšík - 12. a 48. Březina, 3. Goiš, 4. Ministr, 10. Hejcman, 39. Chludil. Rozhodčí: Jaroš, Šico - Polák, Komínek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 551.

Prostějov - Třebíč 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

Branky: 11. J. Veselý, 41. Z. Doležal, 51. L. Forman, 59. P. Krejčí - 45. Vodička, 55. Bittner. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Mikšík, Bezděk. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 870.

Frýdek-Místek - Slavia Praha 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 7. Macháček, 36. Doktor - 1. M. Beran, 30. Všetečka, 43. Guman. Rozhodčí: Zavřel, Horák - Rakušan, Blažek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 1249.

Sokolov - Poruba 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 2:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 6. a 29. Vracovský, 19. Weinhold, 40. Osmík, 41. Bernovský - 14. P. Mrázek, 17. Gřeš, 36. Střondala, 42. Berisha, 57. T. Šoustal, rozhodující sam nájezd Razgals. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Maštalíř, Juránek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 569.

Znojmo - Vsetín 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)

Branky: 10. a 47. T. Svoboda, 28. a 46. P. Beránek, 31. Jenyš, 58. Šťovíček - 7. a 21. Klhůfek, 18. Š. Bláha. Rozhodčí: Barek, Valenta - L. Sýkora, J. Dědek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 1520.

Zlín - Pardubice B 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 18. Šlahař, 22. Süss - 33. O. Rohlík. Rozhodčí: Petružálek, Obadal - Kokrment, Vašíček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2298.

Středa 28. února - 51. kolo:

17:30 Přerov - Zlín, Jihlava - Sokolov, Litoměřice - Frýdek-Místek, Vsetín - Kolín,

18:00 Poruba - Prostějov, Pardubice B - Znojmo, Slavia Praha - Třebíč.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK