Branky, body, vteřiny

Barcelona jasně přehrála Getafe a poprvé od října je na druhém místě

Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize nad Getafe 4:0 a v neúplné tabulce se posunuli na druhé místo o bod před Gironu, která má zápas k dobru. Poslední Almería se první výhry v ročníku nedočkala ani v 26. kole. Díky dvěma brankám Luky Romera doma alespoň remizovala s Atléticem Madrid 2:2 a získala devátý bod.

Raphinha a Joao Félix slaví branku
zdroj: Reuters autor: Albert Gea

Skóre utkání otevřel ve 20. minutě útočník Raphinha, který se trefil počtvrté v sezoně. V základní jedenáctce nastoupil poprvé od semifinále Superpoháru s Pamplonou, ve kterém se 11. ledna zranil. Další branky přidali Joao Félix, Frankie de Jong a v nastavení dvacetiletý Fermín López.

Čisté konto udržela Barcelona po třech ligových utkáních.

Atlético šlo v Almeríi do vedení už ve druhé minutě, pohlednou akci zakončil Correa. Domácí vyrovnali po necelé půlhodině hry, první gól v dresu španělského klubu si připsal Romero. Host z milánského AC do Andalusie zamířil v lednovém přestupním termínu.

"Rojiblancos" získali v 57. minutě znovu náskok zásluhou De Paula, ale devatenáctiletý Argentinec Romero o sedm minut později opět srovnal. Svěřencům Diega Simeoneho patří v tabulce čtvrtá příčka a páté Bilbao je může bodově dostihnout, pokud v neděli v Seville porazí Betis. Na vedoucí Real Madrid ztrácí Atlético deset bodů.

Španělská fotbalová liga – 26. kolo:

FC Barcelona – Getafe 4:0 (20. Raphinha, 53. Joao Félix, 61. De Jong, 90.+1 López),

18:30 Alavés – Mallorca,

21:00 Almería – Atlético Madrid.