SESTŘIH: Baník - Bohemians 1:1. Huf zařídil pro klokany zlatý bod

19
Video se připravuje ...
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Ostravští fotbalisté remizovali ve 22. kole FORTUNA:LIGY s Bohemians 1:1. O úvodní branku duelu se postaral ve 32. minutě ostravský záložník David Buchta. Klokani mohli 15 minut po změně stran srovnat, ale penaltový pokus Matěje Hybše zlikvidoval ostravský brankář Jiří Letáček. Ani ne o pět minut později přišla další rána pro Bohemians. Střídající David Puškáč obdržel červenou kartu, naštěstí pro hosty naskočil v závěru do utkání David Huf, který po čtyřech minutách na hřišti srovnal na 1:1.

Baník zvítězil v jediném z posledních pěti kol a doma v nejvyšší soutěži nevyhrál pošesté za sebou. Dnes před vlastními diváky alespoň bodoval po sérii čtyř proher a v neúplné tabulce zůstal pátý. "Klokani" nezvítězili v lize posedmé v řadě, ve čtyřech z posledních pěti duelů remizovali a jsou desátí.

Slezané se podle předpokladů do svého soupeře pustili aktivně, ale jeho obranu dobývali dost lopotně. Opticky měla Ostrava navrch, na vyloženou příležitost ale čekala půlhodinu. A hned z toho byl gól: domácí se rychle prokombinovali do vápna a Buchta akci zakončil dorážkou za rozhozeného Reichla. V ligové sezoně se trefil pošesté a jediný gól mu schází na duo nejlepších týmových střelců Ewerton, Tanko.

Současně s gólem ale domácí přišli o Ewertona, který musel se svalovým zraněním opustit trávník. Tanko po příchodu na trávník už po několika sekundách utekl obraně a překonal Valeše, ale jeho branka kvůli ofsajdu neplatila.

Domácí měli do přestávky ještě jednu šanci, ale ačkoliv byl už Buchta sám před brankářem, ještě volil další zbytečnou přihrávku, kterou hosté odkopli.

Vršovičtí do druhé půle udělali změnu v brance a zraněného Reichla vystřídal Valeš. A brzy se jim naskytla ideální příležitost vyrovnat. Po zásahu videorozhodčího byla nařízena penalta, kterou však Letáček po hodině hry Hybšovi vyrazil.

VAR o pár minut nato znovu vstoupil do děje utkání a tentokrát z toho profitovala Ostrava; střídající Puškáč byl po necelých 10 minutách na trávníku vyloučen za úder do Juroškovy tváře.

Převaha jednoho hráče v poli ale nebyla vůbec vidět. Baník se sice krátce nadechl k náporu, ale Tankův tečovaný pokus skončil na tyči a v 72. minutě Blažkova trefa z voleje nemohla platit znovu kvůli ofsajdu.

Pražané byli nebezpeční i v oslabení. Střídající Huf nejprve nechal vyniknout Letáčka, který jeho pokus vyrazil nad. Avšak z následujícího rohu jeden z hostujících hráčů prodloužil míč u přední tyče a Huf na zadní tyči hlavou skóroval. Spolu s brněnským Řezníčkem nejlepší střelec podzimní části druhé ligy (v dresu Chrudimi) se v nejvyšší soutěži prosadil poprvé od předloňského dubna. "Klokani" mají nadále s 18 góly nejhorší útok ligy.

Ostrava se v závěru snažila o tlak, ale bylo v něm už dost křeče a nepřesností, a hosté bod bez komplikací uhájili. Baník od října 2017 v lize s Bohemians ve 13 utkáních po sobě neprohrál, tři z posledních čtyř vzájemných zápasů ale skončily nerozhodně.

Důležité momenty z utkání:

Baník - Bohemians: Huf udeřil na zadní po rohu, 1:1

Baník - Bohemians: Letáček fenomenálně kryl Prekopovu hlavičku zblízka

Baník - Bohemians: Kadlecovu tvrdou střelu vyrazil Letáček

Baník - Bohemians: Blažek se položil do Rigova centru, jenže gól zničil ofsajd

Baník - Bohemians: Puškáč trefil loktem Jurošku a byl vyloučen

Baník - Bohemians: Letáček zneškodnil Hybšovu penaltu!

Baník - Bohemians: Juroška fauloval ve vápně Hrubého, penalta!

Sestavy

Domácí: Letáček – J. Juroška (67. Ndefe), Blažek, Lischka (C), Kpozo – Rigo, Boula – Buchta (87. Mišković), Šín (87. Šudák), Ewerton (34. Tanko) – Adediran (67. Šehić).

Hosté: Reichl (46. Valeš) – Ad. Kadlec, Vondra, Hybš (79. Huf) – Hůlka, Beran, Jindřišek (C) (55. Prekop), Kovařík – R. Hrubý, M. Kozák (46. Hála) – Ristovski (55. Puškáč).

Náhradníci

Domácí: Markovič, Mišković, Pojezný, Šehić, Grygar, Frydrych, Šudák, Ndefe, Tanko

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905