Čtvrtek 9.5 18:00 - Kulturní dům Veselí nad Lužnicí

Čtvrtek 9.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

Kohouti prohráli s Libercem 3:5. , Autor: Josef Janda

Kohouti prohráli s Libercem 3:5.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Extraligoví dorostenci HC Tábor drželi v pátečním souboji s Libercem dlouho naději na bodový zisk. Zatímco soupeř bojuje o postup do play-off, kohouti se perou o záchranu. Tygři vedli na začátku druhé periody už o dva góly a zdálo se, že by mohli navázat na lednový pětibrankový příděl z vlastního stadionu. Táborští ale během tří minut srovnali, jenže pak soupeři pomohla do vedení přesilovka. Domácí nic nevzdávali a Matěj Slabý srovnal v 45. minutě na 3:3. Táborští dorostenci pak získali v závěrečných minutách přesilovku a mohli překlopit vedení na svou stranu. V čase 53:55 šli totiž hosté pykat za krosček a kohouti nastoupili k poslední přesilovce v utkání. Domácí ji ale sehráli prachbídně, nedostávali se do pásma, rozhodčí pískli dvě zakázaná uvolnění, hosté byli aktivní a to nejhorší přišlo v čase 54:47...

Štěpán Grebeníček dostal pět minut před koncem puk za Moustafova záda počtvrté a na liberecké střídačce propukla velká radost. Domácí nic nepředvedli ani ve zbytku přesilovky a síly na vyrovnání chyběly i v závěru. Tygři zkušeně nepustili domácí do pásma, ti tak nemohli na odvolání gólmana ani pomyslet. Liberečtí naopak tlačili a 63 sekund před koncem třetí části udeřili popáté – 3:5. Kohouti se po porážce propadli na předposlední místo a od poslední Olomouce je dělí devět bodů. Na sestupové příčce dlící Hanáci mají ale dvě utkání k dobru. Další zápas čeká kohouty už v soboru 24. února od 12.30 hodin proti Spartě.

HC Tábor – Bílí Tygři Liberec 3:5 (0:1, 2:2, 1:2), branky a nahrávky: 23. Svoboda (Pánek), 26. Slívko (Strachota), 45. Slabý (Bartuška) – 17. Vaněček (Krajdl, Kachlíř), 21. Rozsíval (Ehrenberger, Hrouda), 30. Bělohorský (Kachlíř, Vaněček), 55. Grebeníček (Kratochvíl), 59. Grebeníček (Rozsíval, Šťástka), rozhodčí Šperl – Štofa, Brtník, vyloučení 6:7, využití 0:1, v oslabení 0:1, 80 diváků.

HC Tábor: Moustafa (Spálenka) – Bačo, Pufr, Mohyla, Mašek, Lomoz, Šťastný, Ryšavý – Suchan, Bartuška, Pánek, Svoboda, Bušta, Šustík, Strachota, Slívko, Slabý.

Bílí Tygři Liberec: Charvát (Průšek) – Ehrenberger, Hrouda, Kachlíř, Vaněček, Zeman, Stromský – Grebeníček, Šťástka, Rozsíval, Bělohorský, Krajdl, Šejc, Kratochvíl, Bajer, Kinter.

Ve videu se podívejte na jediný přesilovkový gól, kterým se Liberec dostal ve 2. třetině do vedení 3:2.