Vítkovicím stačil na výhru nad Plzní jediný gól, Klimeš má šestou nulu

foto 48. kolo hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň. Zleva Filip Jansa z Plzně, Mário Grman z Vítkovic a brankář Lukáš Klimeš z Vítkovic.

Ostrava - Jediný gól postačil hokejistům Vítkovic ve 48. kole extraligy k vítězství nad Plzní. Vítězství 1:0 jim zajistil Roberts Bukarts svým čtrnáctým zásahem sezony už ve čtvrté minutě utkání. Brankář Lukáš Klimeš podruhé za sebou vychytal nulu 128 minut už nekapituloval, čisté konto udržel pošesté v sezoně. Ostravané si připsali třetí výhru za sebou, z posledních sedmi kol pětkrát vyhráli a ještě stále mají naději na posun do osmičky.

Vítkovice k závěru základní části herně rostou a začátek zápasu to jen potvrdil. Už ve čtvrté minutě zakombinovali bratři Bukartsovi a po Rihardsově přihrávce Roberts švihem zavěsil nad Hlavajovo rameno.

Ale Plzeň se i přes časně inkasovanou branku držela a se soupeřem hrála vyrovnanou partii. Holešinský mohl i rychle srovnat, ale poté, co před vlastní brankou zaváhal Percy, orazítkoval jen tyč. Šance měli ale i domácí a po Fridrichově dorážce zasahoval Hlavaj až na brankové čáře.

Navzdory rychlému gólu se pak skóre zaseklo. Přetahovanou mohl Vítkovicím vylepšit Raskob, který se krásně prokličkoval až před Hlavaje, ale pak těsně minul bránu.

Hra se nadále přelévala a příležitosti se střídaly. Jedinečnou možnost srovnat měl ve 33. minutě Indrák, ale úplně sám z mezikruží Klimeše nepřekonal. A podobně dopadl v závěru druhé části i Holešinský, který se sice bezvadně uvolnil a byl osamocený před brankou, jenže střela mu sjela a Klimeše ani neohrozil.

Domácí brankář odolával až do konečné sirény, a navíc mu pomohlo i štěstí. Po tečované ráně Lva při plzeňské power play 30 vteřin před koncem cinkla tyčka a puk z brankové čáry zpoza Klimešových zad odpravil do bezpečí Mikuš. Vítkovice, do jejichž sestavy se opět nevešel kapitán Lakatoš, tak poprvé v sezoně zdolaly Západočechy.

Hlasy trenérů po utkání:

Pavel Trnka (Vítkovice): "První třetina byla z naší strany velice solidní. Měli jsme dobrý vstup, bohužel jsme z něj nevytěžili více než to jednogólové vedení. Naopak druhou třetinu nás soupeř přehrával. Dostávali jsme se pod tlak. A třetí třetina byla už vyrovnaná. Jsme rádi, že jsme urvali tři cenné body i přesto, že to nebylo ideální. Klukům jsem poděkoval. Lakatoš se opět nevešel do sestavy, trénuje teď sám. Důvody jsou pořád stejné, výkonnostní."

Petr Kořínek (Plzeň): "Vstup do zápasu nebyl ideální. Vítkovice byly lepší a vstřelily branku po našem špatném rozebrání hráčů. Od druhé třetiny jsme ale už začali hrát dobře a měli jsme spoustu šancí. Třetí třetina byla trošku ovlivněna oslabením na začátku. Přesto tam opět něco bylo. Ale koncovka nás dnes zradila a výsledek o tom vypovídá nejvíce."

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 4. Roberts Bukarts (Rihards Bukarts). Rozhodčí: Cabák, Stano - Axman, Rožánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5009.

Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts - Lednický, Claireaux, R. Půček - Přibyl, Chlán, Peterek. Trenér: Trnka.

Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Dujsík, Kvasnička, Bučko, Laakso - Schleiss, Indrák, Holešinský - Lev, Mertl, Matýs - Rekonen, Benák, Pour - Jansa, Soukup, Straka. Trenér: Kořínek.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 6.05.2024 ČTK