David vs. McDavid. V hvězdném souboji měl víc trumfů Pastrňákův Boston

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Přišli o třígólový náskok, vedení neudrželi ani po trefě Davida Pastrňáka ve třetí třetině a stejně si odvezli z Edmontonu body za výhru 6:5 v prodloužení. Bitva těžkotonážních soupeřů rozveselila v NHL hokejisty Bostonu.

David Pastrňák dotírá na obránce Edmontonu Cody Ceciho.

Pro fanoušky skvělý zápas, i kvůli hvězdnému duelu domácího kapitána Connora McDavida s českým útočníkem Bruins. Kanaďan si v něm dvěma asistencemi vylepšil bilanci na 85 bodů (21+64) a je třetí v celkovém pořadí. Čtvrtý Pastrňák ale díky gólu a asistenci s 82 body (36+46) výrazně nezaostává.

Během 23 minut na ledě pětkrát pálil na branku, neustále si vytvářel zajímavé příležitosti.

126.HERTL(San Jose)4834(15+19)

Pro Pastrňáka to byl 199. zápas v NHL, kdy zaznamenal minimálně dva body. Ve 27 letech mu chybí jediný bodík, aby se jako desátý v dějinách Bruins dostal na 700. V historické statistice Čechů už také brzy přeskočí jedenáctého Roberta Langa (703) a do konce základní části by mohl odsunout také Petra Nedvěda s Martinem Strakou (oba 717) i osmého Petra Sýkoru (721).

Před svou 36. trefou v sezoně Pastrňák rozhýbal ramínka a pak nechytatelně švihnul puk nad vyrážečku Stuarta Skinnera.

„Líbilo se mi, jak jsme se neustále drali dopředu. Netrápili jsme se tím, co se stalo, ať už pozitivně, nebo negativně. Prostě jsme pokračovali ve hře. Ve třetí třetině přišel edmontonský nápor, ale Pasta na něj hned zareagoval,“ komentoval kouč Jim Montgomery dva domácí góly během 70 sekund. Oilers měli ale rychlou odpověď i na Pastrňákovu ránu. Přišla hned po 42 sekundách.

„Pro fanoušky bomba zápas,“ souhlasil Montgomery. Okořenila ho i bitka domácího Coreyho Perryho s Parkerem Wotherspoonem.

Boston měl ale o trumf víc. Když v prodloužení přežil 100 sekund v oslabení, roztočili Jake DeBrusk s Pavlem Zachou před domácí brankou kolotoč, Charlie McAvoy si položil Evandera Kanea, z branky vylákal Skinnera a bekhendem rozhodl.

„To je naše identita,“ řekl brankář Bruins Jeremy Swayman. „Nebylo to přesně tak, jak jsme si představovali, ale přenesli jsme se přes nepřízeň osudu a edmontonský tlak. Uděláme cokoli, abychom vyhráli. A jestli je to 1:0 nebo 6:5, to je nakonec jedno,“ mínil gólman.