Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Suverénní lídr Poruba vyhrála ve 49. kole první hokejové ligy doma nad posledním Znojmem 4:1. Orli se tak přiblížili sestupu. Tři kola před koncem ztrácejí sedm bodů na třináctý Frýdek-Místek, který prohrál na ledě druhého Vsetína 1:3 a klesl z 11. místa. Z předposlední na 12. pozici se posunula pražská Slavia, jež doma zdolala třetí Prostějov 4:2 a Znojmu unikla už na rozdíl osmi bodů.

Nováček Znojmo potřetí za sebou nebodovalo a míří do druhé ligy, z níž postoupilo loni po 12 letech. Deset sezon z toho strávilo v mezinárodní rakouské lize ICEHL (dříve EBEL) a dvě ve druhé lize. Poruba vykročila za třetím vítězství za sebou v 25. minutě, kdy otevřel skóre Vojtěch Střondala. Po 118 sekundách závěrečné části zvýšil Michal Vachovec a po gólu Petra Mrázka a proměněném trestném střílení Michala Gutwalda to bylo v 53. minutě už 4:0. Porážku zmírnil 72 vteřin před koncem Jan Hruška.

Vsetín, jenž venku prohrál třikrát v řadě, potvrdil, že se mu doma daří a vyhrál tam pošesté za sebou. Valachy dostal v polovině úvodní části do vedení v přesilové hře Pavel Klhůfek a v 51. minutě zvýšil Luboš Rob. V čase 54:31 vykřesal Frýdku-Místku naději Jakub Doktor, ale 13 sekund před koncem pojistil výhru Valachů v početní výhodě opět Klhůfek.

Obhájce triumfu v první lize Zlín prohrál v Litoměřicích 1:2 a ze šesté pozice, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále, klesl na sedmou. Berani prohráli pátý z posledních sedmi zápasů. Po 75 sekundách hry se sice ujali vedení díky brance Jana Süsse, ale v 53. minutě vyrovnal v přesilové hře Filip Kuťák a v čase 56:48 otočil výsledek Pavel Kordule. Litoměřice se díky třetí výhře za sebou posunuly na 4. místo před Třebíč, která hostí Kolín až ve čtvrtek.

Před Zlín se dostal Přerov, poté co doma porazil Sokolov 3:0. Zubři tak dosáhli na desáté vítězství z uplynulých třinácti duelů. V 32. minutě otevřel skóre Daniel Ministr, další branku přidal v polovině závěrečné části Jakub Svoboda a výsledek pečetil 51 sekund před koncem při power play do prázdné branky Lukáš Chludil. Gólman Michal Postava udržel pošesté v sezoně čisté konto. Sokolov počtvrté za sebou nebodoval.

Slavia díky třetí výhře za sebou nejen uniká hrozbě sestupu, ale přiblížila se na jediný bod předkolu play off. Na desátý Kolín ztrácí stejně jako Pardubice B bod. Proti Prostějovu otočila nepříznivý stav 0:2. Vítěznou branku dal ve 44. minutě Lotyš Edgars Kulda a 66 sekund před koncem přidal pojistku Vladimír Kremláček.

Pardubice B zabraly po dvou porážkách a porazily v Chrudimi Jihlavu 3:2. Zařídil to v 49. minutě Lukáš Žálčík. Dukla prohrála potřetí v řadě.

Shrnutí výsledků 49. kola první hokejové ligy

Přerov - Sokolov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 32. Ministr, 51. Jakub Svoboda, 60. Chludil. Rozhodčí: Horák, Micka - Augusta, Peluha. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 936.

Vsetín - Frýdek-Místek 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 11. a 60. Klhůfek, 51. Rob - 55. Doktor. Rozhodčí: Skopal, Zeliska - Mikšík, Maňák. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 2380.

Litoměřice - Zlín 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 53. Kuťák, 57. Kordule - 2. Süss. Rozhodčí: Ondráček, Kosnar - Štěpánek, Teršíp. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1006.

Pardubice B - Jihlava 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 6. Lichtag, 19. Herčík, 49. Žálčík - 8. Menšík, 48. Čachotský. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Hájková, Malý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 327.

Poruba - Znojmo 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 25. Střondala, 42. Vachovec, 51. P. Mrázek, 53. Gutwald z tr. střílení - 59. J. Hruška. Rozhodčí: Grygera, Šico - O. Veselý, Tvrdý. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 1572.

Slavia Praha - Prostějov 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 14. V. Polák, 36. Hrdinka, 44. E. Kulda, 59. Kremláček - 9. V. Burian, 13. L. Forman. Rozhodčí: Barek, Jaroš - Kotlík, Pěkný. Vyloučení: 3:7, navíc J. Veselý (Prostějov) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 787.