Olomouc na jaře dál čeká na gól. V podzimní dohrávce podlehla Teplicím 0:2

Sigma Olomouc nezvládla poslední dohrávku podzimní části Fortuna ligy, když v duelu 18. kola nestačila na Teplice v poměru 0:2. Tradičně pečlivý defenzivní výkon Sklářů podpořil ve 22. minutě rozhodující trefou Michal Bílek, jenž ve svých 26 letech zaznamenal premiérový gól v nejvyšší soutěži. Naopak Hanáci, kteří po vyloučení Víta Beneše ze 70. minuty dohrávali v oslabení, se přesného zásahu v tomto kalendářním roce ještě nedočkali a jejich náskok na domácí celek se ztenčil na pouhé dva body.

Skláři odstartovali jarní fázi sezony úspěšně, když nejprve porazili Zlín 2:1 a poté uhráli remízu s Pardubicemi. V tabulce se tak posunuli mimo skupinu o udržení a na pozitivní vlně chtěli pokračovat i proti Sigmě. Ta se naopak trápila, a to především v ofenzivě, neboť v posledních dvou duelech nevstřelila ani jeden gól.

První velká šance zápasu na sebe nenechala dlouho čekat, jelikož už ve třetí minutě pořádně vystrašil hostujícího Tadeáše Stoppena 19letý Ondřej Kričfaluši. Mladý stoper se pokusil z velké vzdálenosti brankáře Sigmy přelobovat, toho ale zachránilo břevno. Aktivní přístup však nakonec Teplicím přinesl kýžené ovoce. Střelu Abdallaha Gninga ze 22. minuty sice ještě dokázal Beneš zblokovat, míč se však odrazil přímo na kopačky Bílka, jenž z pravé strany pokutového území překonal s přispěním další teče Filipa Nováka bezmocného Stoppena. Po půlhodině hry mohl z první větší příležitosti Sigmy srovnat Ebrima Singhateh, po důrazu ve vápně soupeře ale branku přestřelil.

V úvodních minutách druhého dějství mohli Skláři své vedení navýšit. Daniel Trubač našel krásným centrem na hranici malého vápna Marka Beránka, který ale v pádu mířil nad. Po hodině hry si začali vytvářet tlak Hanáci, což vyústilo hned ve dvě velké šance. Své kvality ovšem prokázal Richard Ludha, jenž nejprve zlikvidoval pokus Jana Vodháněla a o pár sekund později také nebezpečný projektil pod břevno od Denise Ventúry. Definitivní naděje hostů na body utnul v 70. minutě Beneš, který ztratil při rozehrávce míč a následně faulem za červenou kartu oslabil svůj tým. Trest to mohl být pro Sigmu hned dvojitý, Bílek ovšem z přímého kopu orazítkoval jen tyč. Mrzet jej to však nemuselo, jelikož v 88. minutě stvrdil výhru Severočechů Mohamed Yasser.

Teplice tak potvrdily skvělou jarní formu a získaly tři body. V následujícím kole se 24. února střetnou s Karvinou, Sigma vyzve o den později České Budějovice.

NĚCO NÁM CHYBÍ, SNAŽÍME SE NAJÍT, CO TO JE, TVRDÍ NAŠTVANÝ NOVÁK. SIGMA PODLE NĚJ NENÍ SOUBOjOVÝ TÝM