Archiv D: Blahopřání

Teplice v laufu, na jaře jsou bez porážky. Sigma tápe

Teplic jedou – v dohrávce 18. kola první ligy porazily doma 2:0 Olomouc. V duelu, který se kvůli nezpůsobilému terénu nemohl uskutečnit v původním prosincovém termínu, otevřel skóre v 22. minutě premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Michal Bílek a pojistku přidal v 88. minutě egyptský útočník Muhammad Jásir.

Radost fotbalistů Teplic
zdroj: ČTK

Hanáci dohrávali od 70. minuty bez vyloučeného obránce Víta Beneše a ani ve třetím utkání jarní části sezony nezvítězili. Skláři naopak zůstali po Novém roce bez porážky, doma uspěli podruhé za sebou a z devátého místa ztrácejí na šestou Sigmu už jen dva body.

Severočeši vrátili soupeři porážku 1:2 z úvodního vzájemného utkání v sezoně a doma v lize neprohráli počtvrté za sebou. Hanáci v nejvyšší soutěži pětkrát v řadě nedokázali zvítězit, naplno bodovali v jediném z posledních 10 duelů.

Oba týmy se musely obejít bez zraněných brankářských jedniček. Domácího Grigara nahradila zimní posila ze Slovenska Ludha, jenž nastoupil v české lize poprvé od začátku. Jinak trenér Frťala vsadil na stejných deset hráčů v poli jako v předchozích dvou jarních utkáních. Na druhé straně se místo Macíka objevil mezi třemi tyčemi Stoppen.

Tepličtí v minulém kole v Pardubicích (1:1) inkasovali po 23 sekundách nejrychlejší gól ligové sezony, tentokrát mohli jít sami brzy do vedení. Ve třetí minutě si Kričfaluši všiml horšího postavení Stoppena a lobem z 25 metrů trefil břevno.

Domácí v úvodu dobře kombinovali, vytvářeli si nebezpečné situace a nakonec se dočkali i branky. Gningova sražená střela se dostala k osamocenému Bílkovi a ten s výrazným přispěním teče bránícího Nováka překonal Stoppena. Šestadvacetiletý krajní obránce nebo záložník poprvé skóroval při svém 15. ligovém startu.

Majitel 28 reprezentačních startů Novák vzápětí mohl nešťastný moment odčinit, jeho prudkou křižnou střelu ale Ludha skvěle vykopl. Hanáci po inkasované brance přece jen ožili a postupně převzali aktivitu. V 32. minutě Bílek podcenil bránění Singhateha a ten ve vyložené šanci vysoko přestřelil.

Olomoucký kouč Jílek o přestávce změnil rozestavení na tříobráncový systém a jeho svěřenci vstoupili do druhé půle lépe, přesto jako první znovu zahrozili skláři. V 53. minutě našel Trubač prudkým centrem na malém vápně Beránka, jenž v pádu nedokázal usměrnit míč do odkryté brány. Na druhé straně vytáhl Ludha další výborný zákrok po Ventúrově pohotové ráně.

Sigma se v ofenzivě trápila a ani dnes neukončila čekání na premiérovou jarní trefu. V 70. minutě navíc Jukl před pokutovým územím obral o míč váhajícího Beneše, který ho v pádu strhl k zemi. Olomoucký stoper byl posledním hráčem, a tak mu sudí Radina ukázal červenou kartu. Z následného přímého kopu trefil Bílek tyč.

Od vyloučení domácí dominovali a v závěru přidali pojistku. Jásir zakončil rychlý brejk technickým obstřelem na zadní tyč a připsal si třetí zásah v ligové sezoně. Střídající záložník Hronek tak vítězně oslavil svůj 200. start v nejvyšší soutěži.

FK Teplice – Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 22. Bílek, 88. Jásir. Rozhodčí: Radina – Kubr, Pečenka – Batík (video). ŽK: Fila – Sláma, Langer. ČK: 70. Beneš (Olomouc). Diváci: 3047.

Teplice: Ludha – Kričfaluši, Knapík, Mičevič – Bílek, Mareček (84. Chaloupek), Trubač, Beránek (66. Jukl), Labík – Fila (90. Hronek), Gning (66. Jásir). Trenér: Frťala.

Olomouc: Stoppen – Křišťál (46. Sláma), Pokorný, Beneš, Novák – Breite (86. Šíp), Ventúra – Vodháněl, Zorvan (46. Uriča), Singhateh (90. Moses) – Juliš (75. Langer). Trenér: Jílek.