Sport

Nejistá pražská S, dominantní Baník či zmar Olomouce se Slováckem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

21. kolo nejvyšší fotbalové soutěže přineslo nejen gólové hody, pohledný fotbal a vypjaté emoce, ale i nejisté výkony silné trojky a zmar týmů bojujících o evropské poháry.

Silná trojka nepřesvědčila, ale vyhrála

Ani Sparta ani Slavie s největší pravděpodobností nebude úplně spokojená, ačkoliv oba týmy oslavili výhru. Letenští se na výhru proti Liberci nadřeli. Přestože měli po převážnou dobu více ze hry a svého soupeře jasně přestříleli, o svou výhru 2:1 se museli bát až do samého konce. Pojistku v podobě třetí branky ale nedali a Liberec v závěru Spartu přehrával a donutil ji ustoupit a zdržovat čas. Ale i to, že Sparta, Slavie a Plzeň dokáží uhrát výsledek, když se nedaří, k silným týmům patří.

To Slavia vyhrála na půdě trápícího se týmu 3:0 díky dvěma velmi rychlým gólům, přičemž ten první si karvinští dali sami. Výsledek vypadá na první pohled jako jasná záležitost, navíc Slavia konečně udržela čisté konto, ale statistiky naznačují, že nebýt katastrofální koncovky Karviné, šlo by o minimálně vyrovnaný zápas. Vždyť Karviná prohrála na střely jen 11:12 a v držení míče, což je chlouba sešívaných, byli dokonce o chlup lepší.

Viktoria Plzeň vyhrála na půdě Bohemians 2:0 po v podstatě defenzivním výkonu. Bohemka měla výrazně více ze hry s držením míče na úrovni 57 %, svého soupeře jasně přestřílela 14:6, ale mezi tyče už to bylo jen 3:4 a hlavně, Pražané nedokázali dát gól, podobně jako Baník Ostrava v předchozím zápase, kde Plzeň vyhrála 1:0 až gólem Cadua v nastavení.

Propadáky v boji o evropské poháry

Jedním z hlavních adeptů v boji o mistrovskou skupinu a potažmo i o účast v evropských pohárech je, nebo možná byla Sigma Olomouc. Již nemastná zimní příprava, kdy Olomouc v podstatě nepřivedla kloudnou posilu naznačovala, že by Sigma nemusela být tak dobrá, jako na podzim a zápas proti až třináctému Hradci to jen potvrzuje.

Olomouc nejen že nevyhrála a nedala gól, dokonce vyprodukuvala pouze 6 střel, z čehož jen dvě mířily mezi tyče. To Hradec tlačil na výhru se svými 21 pokusy daleko více, jenže ani oni nebyli v koncovce úspěšní, a tak se soupeři nakonec rozešli po bezbrankové remíze.

Ještě hůře dopadlo Slovácko, které padlo na půdě Zlína 2:1. Ševci tak dokázali, že jejich herní vzestup dokáží proměnit i v zisk bodů. Slovácko přitom nezačalo vůbec špatně, do vedení šlo už ve čtvrté minutě a vypadalo to na poklidné tři body. Situace se ale otočila o 180 stupňů v 35 minutě, kdy se zbytečně nechal vyloučit Daníček. Dlouhou přesilovku nakonec Zlín využil a bezzubé Slovácko porazil.

Gólové hody, dominance a neubráněné vedení

Pardubice si odvezly z Teplic nezaslouženou remízu 1:1. Klub z města perníků zažil perfektní úvod zápasu, vždyť dostat se do vedení hned v první minutě se povede málokdy. Škoda jen, že to bylo vše, co Pardubice předvedly, když ve zbytku zápasu připsali už jen jedinou střelu na bránu. To Teplice se snažily utkání otočit, měli více ze hry a svého soupeře jasně přestříleli 18:5, ale koncovka nebyla příliš kvalitní, a tak se teplickým podařilo pouze vyrovnat na konečných 1:1.

Po dvou nezdarech se konečně předvedl v dobrém světle ostravský Baník, který na půdě Mladé Boleslavi vyhrál 3:1. Důležitý je pro Ostravany nejen výsledek, ale i předvedená hra, která měla vysokou kvalitu, intenzitu a až na jeden gól i bezchybnou obranu. Zejména pak poměr střel na bránu 12:1 jasně vypovídá, jakou dominanci Baník v Boleslavi předvedl, a i trenér Hapal byl s výkonem spokojený.

Největší kanonádu předvedl Jablonec, který sice od posledních Českých Budějovic dvě branky dostal, avšak sám jich nasázel rovných 5. První poločas sice ještě přinesl remízu 1:1, v druhém poločase ale už Jablonec šel do vedení, a i přes mírnou korekci v podobě druhého gólu Budějovic jablonečtí dominovali a naprosto zaslouženě vyhráli 5:2. Navíc zvlášť v druhé půli bylo opravdu na co koukat.