Euforii Lazia po výhře nad Bayernem vystřídal tvrdý náraz s Boloňou, AC Milán selhal na půdě Monzy

Euforii střídá zklamání. Lazio Řím v italské lize nenavázalo na vítězství nad Bayernem Mnichov v osmifinále Ligy mistrů a prohrálo doma s Boloňou 1:2. Hosté si připsali čtvrtou výhru v řadě a v boji o kvalifikaci do milionářské soutěže se bodově dotáhli na čtvrté Bergamo, jež má však zápas k dobru. Ve večerním utkání AC Milán prohrál na půdě Monzy 2:4.

Orli dali zapomenout na krátký výpadek formy, když v minulém kole vyhráli v Cagliari a před pár dny dokonce nedovolili skórovat bavorskému gigantovi. V obou případech zaznamenal vítězný gól Ciro Immobile, jenž se začal probouzet ze střeleckého útlumu. Bologna však byla pro Římany další těžkou překážkou, jelikož třikrát v řadě zvítězila a v tabulce atakovala nejlepší čtyřku.

Byl to právě kapitán Lazia, který se vinou podklouznutí Jhona Lucumího dostal do první vážnější příležitosti. Jeho pokus však ještě dokázal přemisťující se Lukasz Skorupski vykopnout mimo dosah dorážejících hráčů. V 18. minutě ztratil míč ve středu hřiště nešťastník Lucumí. Z toho těžil Immobile, jenž posléze nezištně přihrál do druhé vlny Isaksenovi, a ten vydařenou placírkou rozvlnil síť. Dánský křídelník byl při chuti i nadále, na hranici vápna si totiž navedl balon na levačku a jeho obstřel musel hasit fantastickým tygřím skokem až Skorupski. V závěru poločasu však trestuhodně chyboval v rozehrávce Ivan Provedel, čehož využil El Azzouzi a pohodlně dopravil míč na místo určení.

Po změně stran se červenomodří prezentovali zlepšenou hrou. Do střelecké pozice se prodral Lewis Ferguson, ale jeho tvrdá rána z voleje skončila pouze na Nicolu Casalem. K exekuci rohového kopu se posléze postavil Riccardo Orsolini a milimetrově přesným centrem našel hlavu úplně osamoceného Stefana Posche. Toho však jako by vzniklá situace zaskočila a k zakončení se vůbec nepropracoval. V 78. minutě byli Chrti za svůj aktivní přístup konečně odměněni. Victor Kristiansen vyslal ze své kopačky na úroveň penalty skákavý balon, který si našel Zirkzee a chladnokrevně jej namířil nechytatelně k tyči.

Trenér Nicola se první prohry nedočkal ani v bitvě o toskánskou řeku

Úvodní minuty Derby Arno nepředstavovaly žádnou atraktivní podívanou a zápas byl poměrně rozháraný a rozkouskovaný. K první nebezpečné příležitosti se přichomýtl až Davide Faraoni, který přízemní střelou, jež následovala po dlouhém vhazování, prověřil pozornost Elii Caprileho. Vzápětí se ve vápně s míčem pohotově otočil Beltrán a skrytou ranou mezi nohama jednoho z bránících hráčů poslal svůj tým do vedení. Do poločasu mohlo být z pohledu hostí ještě veseleji. To by však musel osamocený Lucas Martínez Quarta na zadní tyči zacílit přesněji.

K oživení herního projevu Azzurri přispěly až poločasové změny. Po rychlém protiútoku, který táhl Nicoló Cambiaghi, však zakončoval nově příchozí Matteo Cancellieri pouze doprostřed branky, kde byl připravený Pietro Terracciano. Mladík Cancellieri byl při chuti i nadále, když se šikovně prosmýkl do šestnáctky a vynutil si faul. K exekuci pokutového kopu se postavil střídající Niang, zkušeně si počkal na pohyb gólmana a s přehledem srovnal stav utkání.

Jankto se při návratu do základní sestavy Cagliari dočkal bodu

Domácí se mohli v úvodu střetnutí spolehnout na Kingsleyho Ehizibueho. Rychlý křídelník se nejprve propracoval ke střele zpoza vápna, nicméně Simone Scuffet jeho pokus skryl v rukavicích. O chvíli později pláchl Ehizibue po pravém křídle podruhé a předložil skákavý balon Zemurovi. Ten si jej přehodil na pravačku a chladnokrevně obstřelil Scuffeta. Na druhé straně si na centr ideálních parametrů z dílny Tommase Augella naskočil Gaetano a hlavou srovnal stav utkání.

Tvrdá hra plná soubojů vyhovovala po změně stran spíše domácímu týmu. Na dlouhý nákop z hloubi pole si naběhl Lorenzo Lucca, ale technicky náročnou střelu z voleje nedokázal vměstnat mezi tři tyče. Posléze se na hranici pokutového území zbavil svého strážce Lazar Samardžič a vyprodukoval tvrdou ránu, na kterou by Scuffet neměl nárok. Naštěstí pro příznivce celku ze Sardinie skončil tento projektil mimo kasu.

Střelecké převaze Frosinone se postavil mladý host z Juventusu

V úvodním dějství Vlci působili velmi ospalým dojmem, což vedlo k výrazné střelecké převaze domácího celku. Gólmana Mileho Svilara poprvé pořádně vystrašil ve 24. minutě Matías Soulé, jenž vyslal zpoza šestnáctky razantní projektil mířící k levé tyči. Srb ale výborným zákrokem vytěsnil míč na rohový kop. Po půlhodině naprosto selhal Kaio Jorge, který natřikrát nedokázal zblízka dorazit balon do sítě. Zahozené šance mohly Frosinone mrzet o to více, když ve 38. minutě udeřili z ojedinělé příležitosti hosté. Huijsen pronikl od půlicí čáry až k velkému vápnu a sólo zakončil povedenou ranou k zadní tyči.

Římané po změně stran zpevnili defenzivu a nepouštěli soupeře do dalších šancí. Naopak po hodině zápasu mohl dodat svěřencům Daniela De Rossiho jistotu Stephan El Shaarawy, který se z dálky opřel do balonu. Rána zkušeného křídelníka však prosvištěla těsně nad břevnem. V 71. minutě už domácí brankář kapituloval poté, co pokus Bryana Cristanteho jednoduše dorazil do odkryté sítě Sardar Azmoun. O třetí zásah La Lupa se pak postaral Leandro Paredes, jenž proměnil přísně nařízenou penaltu.

Velkolepé srovnání oslabeného AC Milán přišlo vniveč

Už v páté minutě se málem ujali vedení hosté. Theo Hernández se metr za vápnem odhodlal ke střele, kterou jeden z bránících hráčů srazil těsně vedle levé tyče. Aktivita na obou stranách ale následně opadla a statické dění na trávníku oživil až po půlhodině zápasu Milan Djurič. Domácí útočník vyslal z obtížné pozice nenápadnou hlavičku a Mike Maignan pouze sledoval, jak se míč otřel o brankovou konstrukci. V závěru poločasu fauloval ve vlastním vápně Thiaw a z bílého bodu poslal Monzu do vedení Matteo Pessina. V šesté minutě dlouhého nastavení zasadil opařeným Miláňanům další ránu Dany Mota, jenž zakončil rychlý protiútok přesným obstřelem na zadní tyč.

Šance Il Diavolo na zdramatizování duelu chvíli po změně stran razantně snížil Jovič. Frustrovaný útočník rukou zasáhl protihráče do obličeje a viděl červenou kartu. Navzdory početní nevýhodě se Rossoneri podařilo zásluhou střídajících opor po hodině hry snížit. Pulišič prodloužil centr k Olivieru Giroudovi, jenž v pádu nasměroval balon do sítě. Zmíněný Američan krátce před koncem dokonce vyrovnal, když krásně zakroutil míč k zadní tyči. Poslední slovo si ovšem vzápětí vzali Brianzoli. Bondo napřáhl z hranice šestnáctky a ukázkově vymetl šibenici. Definitivní rozhodnutí pak přinesla v 95. minutě přízemní střela Lorenza Colomba.

Italská liga - 25. kolo:
Lazio Řím - Boloňa 1:2 (18. Isaksen - 39. Azzúzí, 78. Zirkzee)
Empoli - Fiorentina 1:1 (56. Niang z pen. - 30. Beltrán)
Udine - Cagliari 1:1 (14. Zemura - 44. Gaetano)
Frosinone - AS Řím 0:3 (38. Huijsen, 71. Azmún, 81. Paredes)
Monza - AC Milán 4:2 (45. Pessina z pen., 45.+6 Dany Mota, 90. Bondo, 90.+5 Colombo - 65. Giroud, 88. Pulisic)