Hradec Králové potvrdil, že se mu v Karlových Varech daří

foto 4. kolo hokejové extraligy, zápas 46. kolo hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové, 18. února 2024 v Karlových Varech. Zleva: Vojtěch Tomeček z Karlových Varů, brankář Dominik Frodl z Karlových Varů, Iikka Kangasniemi z Karlových Varů, Patrik Miškář z Hradce Králové, Ondřej Dlapa z Karlových Varů. PC

Karlovy Vary - Hokejisté Hradce Králové vyhráli v 46. kole extraligy v Karlových Varech 3:0 a na ledě Energie uspěli poosmé v řadě. Východočeši vstřelili všechny branky ve druhé třetině, druhé čisté konto v sezoně udržel Lukáš Pařík.

Západočeši v sobotu prohráli s Plzní utkání pod širým nebem u skokanského můstku v Klingenthalu, jejich dnešní souboj s Mountfieldem sledovalo v KV areně jen 2810 diváků.

V úvodu byli mnohem aktivněji hosté, kteří v první třetině vyslali na brankáře Frodla 15 střel. Pařík si připsal jen čtyři zákroky. Gólově se však Východočeši prosadit nedokázali, nejblíže vstřelení branky byli Estephan, Šťastný a Miškář. Z domácích zahrozil jen Rachůnek.

Brankově se herní převaha Hradce naplno projevila až ve druhé části. Ve 22. minutě při přečíslení dvou na jednoho našel Pilař ideálně Lalancetta, který poprvé prostřelil Frodla. O čtyři minuty později Okuliar, prakticky ze stejného místa, zužitkoval přesnou přihrávku Jergla. O třetí gól hostů se v přesilovce postaral Pavelka.

V závěrečné třetině si hosté zkušeně hlídali tříbrankový náskok. Ve 49. minutě byl blízko snížení Beránek, který ale trefil jen tyč. Frodlovi na druhé straně pomohl obránce Dlapa, jenž stihl odehrát puk mířící do branky. Na výhře hostů se nic nezměnilo.

Hlasy trenérů po utkání:

Václav Eismann (Karlovy Vary): "Do utkání jsme nastoupili s odstupem ani ne 24 hodin po sobotním Winter Classic (utkání pod širým nebem) a bylo nám jasné, že Hradec zrovna v téhle situaci není pro nás ideálním soupeřem, protože typologie jeho hráčského kádru je uzpůsobená směrem k rychlé hře. Přežili jsme první třetinu a z toho jsme se chtěli odrazit. Bohužel jsme ve druhé třetině utkání ztratili po dvou chybách na útočné modré čáře, kde Hradec šel do přečíslení. Tam si soupeř vzal zápas. Ke cti našim hráčům slouží to, že se snažili ve třetí třetině s tím něco udělat, ale bohužel jsem jim to nepovedlo a soupeř bere body zaslouženě."

Tomáš Martinec (Hradec Králové): "Pro nás je to cenné vítězství. Moc si ho vážíme, protože v sezoně jsme s Karlovými Vary dvakrát prohráli. Víme, že soupeř má sílu, má dobrý tým, spoustu rychlých hráčů, kteří jsou neustále nebezpeční. O dnešním výsledku rozhodla druhá třetina, kdy se nám podařilo dát tři góly. Třetí třetinu jsme chtěli hrát zodpovědně a nepouštět Vary do nějakých šancí, což si myslím, že se nám až na pár situací podařilo."

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Lalancette (Pilař, Pláněk), 26. Okuliar (Jergl), 37. T. Pavelka (Okuliar, Blain). Rozhodčí: Šindel, Květoň - Šimánek, Hnát. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 2810.

Sestavy:

Karlovy Vary: Frodl - Plutnar, Bartejs, Stříteský, Mikyska, Havlín, McFadden, Dlapa - O. Beránek, Černoch, O. Procházka - Kangasniemi, Gríger, Rachůnek - Kružík, Jiskra, Hladonik - Koffer, Kofroň, Váňa. Trenér: Eismann.

Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina - Šťastný, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Estephan, Lalancette, Pilař - Eberle, Miškář, Jasper - R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2.05.2024 ČTK