Fotbalisté vedoucí Sparty udolali Liberec, Slavia zvítězila v Karviné

foto Utkání 21. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - Slovan Liberec, 18. února 2024, Praha. Zleva Filip Prebsl z Liberce, Lukáš Haraslín ze Sparty a brankář Hugo Jan Bačkovský z Liberce.

Praha - Fotbalisté pražské Sparty ve 21. kole první ligy doma udolali Liberec 2:1. Obhájci titulu v čele tabulky udrželi čtyřbodový náskok před městským rivalem Slavií, která zvítězila v Karviné hladce 3:0 i díky dvěma gólům debutujícího El Hadjiho Malicka Dioufa. Zlín na svém hřišti porazil oslabené Slovácko po obratu 2:1.

Sparťanům se vydařil úvod druhého poločasu, kdy vstřelili "slepené" branky Lukáš Haraslín a Victor Olatunji. Liberečtí snížili v 68. minutě zásluhou střídajícího Filipa Horského, ale navzdory několika šancím v závěru už porážku neodvrátili a v tabulce jsou osmí.

Letenští na svém stadionu v nejvyšší soutěže vyhráli všech 11 zápasů v sezoně. Svěřenci trenéra Briana Priskeho se zároveň pozitivně naladili na čtvrteční domácí odvetu 2. kola Evropské ligy s Galatasarayem Istanbul, v níž budou dohánět ztrátu 2:3.

Diouf v Karviné otevřel skóre v 15. minutě s velkým přispěním domácího Amara Memiče, hned za dvě minuty náskok pražského favorita navýšil Mojmír Chytil. Devatenáctiletý Senegalec Diouf, zimní posila Slavie z norského Tromsö, přidal další gól v 80. minutě. Vršovičtí ovládli i druhý vzájemný souboj v sezoně.

Slávisté částečně odčinili remízu 1:1 ve středeční dohrávce ve Zlíně, v lize posedmé za sebou neprohráli, z toho pošesté zvítězili. Nováček z Karviné utrpěl i ve třetí utkání jarní sezony porážku 0:3 a na předposlední pozici má před Českými Budějovicemi nadále jen bodový náskok.

Slovácko sice ve Zlíně poslal do vedení už ve čtvrté minutě Pavel Juroška, ale jeho spoluhráč Vlastimil Daníček za půl hodiny dostal červenou kartu. Domácí po změně stran přesilovku využili a dokonali obrat díky brankám Toma Slončíka a Vukadina Vukadinoviče ze 72. a 80. minuty.

Zlínští na jaře poprvé zvítězili a posunuli se na čtrnácté místo před Karvinou. Slovácko v druhé části ligového ročníku i podruhé prohrálo, přesto dál drží čtvrtou pozici. "Ševci" doma v lize neprohráli počtvrté za sebou. Slovácko venku nebodovalo po třech zápasech.

21. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 15. a 80. Diouf, 16. Chytil. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Podaný - Starý (video). ŽK: Žák, Ražnatovič, Akinyemi - Oscar, Ogbu, Schranz. Diváci: 4038.

FC Zlín - 1. FC Slovácko 2:1 (0:1)

Branky: 72. Slončík, 80. Vukadinovič - 4. Juroška. Rozhodčí: Hocek - Machač, Leška - Adámková (video). ŽK: Načkebija, Dostál - Juroška, Reinberk, Doski, Svědík (trenér). ČK: 35. Daníček (Slovácko). Diváci: 4319.

Sparta Praha - Slovan Liberec 2:1 (0:0)

Branky: 47. Haraslín, 49. Olatunji - 68. Horský. Rozhodčí: Všetečka - Hájek, Kubr - Radina (video). ŽK: Pešek, Wiesner - Horský. Diváci: 16.829.