Liga mistrů UEFA 2023/2024

Znakař Knedla poplave na MS v Dauhá semifinále padesátky

Miroslav Knedla postoupil na mistrovství světa v Dauhá do semifinále závodu na 50 metrů znak. V rozplavbách obsadil osmnáctiletý reprezentant 13. místo a odpoledne může bojovat o druhou finálovou účast po stovce, na které v úterý skončil sedmý. Barbora Janíčková byla na kraulařské padesátce dvacátá a semifinále bude bez ní.

Miroslav Knedla
zdroj: facebook.com/ceskeplavani

Knedla zaplaval padesátku za 25,14, umí ji ještě o půl sekundy rychleji. Z prvního místa postoupil jeho nedávný velký soupeř z juniorské kategorie, o půl roku starší Polák Ksawery Masiuk. Časem 24,58 předčil i vítěze stometrové znakařské trati Huntera Armstronga z USA.

Janíčková po znakařské padesátce, na které byla sedmnáctá, marně útočila na postup i v kraulařském sprintu. Dohmátla v čase 25,47, osobní rekord si vylepšila o tři setiny, ale na semifinále by potřebovala ubrat ještě dalších 26 setin.