SESTŘIH: Drama v repríze finále, Třinec naplno bodoval popáté za sebou

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

V pátém zápase v řadě si hokejisté Třince připsali plný bodový zisk. V repríze finále minulého ročníku extraligy vyhráli Oceláři na ledě Hradce Králové 3:2.  Dva góly dal ve šlágru 45. kola Martin Růžička, rozhodl Libor Hudáček.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Oceláři Třinec 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec ve šlágru 45. kola otevřel skóre v 9. minutě. Dostal totiž k dispozici dvojnásobnou přesilovku a prosadil se vteřinu po návratu prvního vyloučeného hráče na led. Kanonýr Martin Růžička vypálil z levého kruhu nechytatelně pod horní tyčku.

Hradec Králové – Třinec 0:1 (9. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O tři minuty později Oceláři navýšili vedení a nebyl u toho nikdo jiný než Martin Růžička. Ten dostal od Voženílka výbornou přihrávku mezi kruhy, odkud se většinou nemýlí.

Hradec Králové – Třinec 0:2 (M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí marnost v zakončení přerušil ve 28. minutě Giorgio Estephan. Prosadil se v přesilovce z levého kruhu a dodal zápasu nový náboj.

Hradec Králové – Třinec 1:2 (28. Estephan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Opět z přesilovky, ovšem pro změnu z pravého kruhu ranou na protější tyč, vyrovnal ve 29. minutě Tomáš Pavelka.

Hradec Králové – Třinec 2:2 (28. Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozjezd domácích ale Oceláři včas stačili zabrzdit. Ve 36. minutě v přesilovce skóroval Libor Hudáček a od té chvíle se přes dramatické momenty na obou stranách skóre neměnilo.

Hradec Králové – Třinec 2:3 (36. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí části hry domácí nadzvedl faul Hrehorčáka na Freibergse, marně se však dožadovali vyššího trestu. Hostující útočník obdržel pouze dvojku a následnou přesilovku Mountfield nevyužil.

Hradec Králové – Třinec, faul HrehorčákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

45. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Estephan (Blain, Lalancette), 29. T. Pavelka (Blain, Estephan) – 9. M. Růžička (Kundrátek, A. Nestrašil), 12. M. Růžička (Voženílek, A. Nestrašil), 36. L. Hudáček (Marinčin). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5019
Hradec Králové: Pařík – Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina, P. Marcel – Okuliar, Tamáši, Perret – Estephan, Miškář, Šťastný – Jergl, Kevin Klíma, R. Pavlík – Eberle, Lalancette, Jasper. Trenér: T. Martinec
Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, M. Adámek, J. Jeřábek, Polášek – M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek – Kurovský, L. Hudáček, Daňo – Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman – Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták