Vejmelka neodvrátil v NHL sedmou prohru Arizony v řadě

foto Utkání hokejové NHL Arizona - Minnesota, 15. února 2024. Hráči Minnesoty se radují z gólu (zprava) Matt Boldy, Joel Eriksson Ek a Kirill Kaprizov.

New York - Karel Vejmelka nastoupil v NHL do brankoviště Arizony od třetí třetiny za stavu 0:2 a pustil jeden gól z třinácti střel při prohře 1:3 s hokejisty Minnesoty. Jediný gól padl ve Winnipegu, který udolal San Jose 1:0. Ve zbývajícím středečním utkání zvítězila Florida 5:2 na ledě Pittsburghu.

Fotogalerie

Minnesotu dostal do vedení v 15. minutě z přesilové hry Joel Eriksson Ek a 21 sekund před druhou přestávkou zvýšil Jonas Brodin. Hosté uspěli před druhým gólem s trenérskou výzvou a rozhodčí odvolali trefu Nicka Schmaltze kvůli nedovolenému bránění brankáři. "Cítil jsem, že je (Barret Hayton) v brankovišti. Zasekli jsme se nohama a nemohl jsem zasáhnout," řekl gólman Minnesoty Marc-André Fleury k neuznané brance.

Na začátku třetí třetiny snížil Logan Cooley, ale Wild vrátil dvougólový náskok Matt Boldy. Hostující útočník se probojoval za obranu Arizony a střelou mezi betony překonal Vejmelku, který nahradil zraněného Connora Ingrama. Coyotes prohráli posedmé v řadě, zatímco Minnesota vyhrála po Utkání hvězd i čtvrtý zápas.

"Všech dvacet hráčů maká jako tým. Gólmani chytají skvěle, obrana je úžasná a daří se nám dávat góly. Snad to bude pokračovat," řekl Boldy.

O výhře Winnipegu rozhodl v 18. minutě Morgan Barron, od jehož rukavice se odrazil puk do branky. Více domácí ze střelecké převahy 39:17 nevytěžili. Connor Hellebuyck udržel třetí nulu v sezoně a stal se desátým gólmanem v historii NHL, který inkasoval v základní části maximálně tři branky ve třiceti utkáních za sebou. V sestavě poražených scházel Tomáš Hertl kvůli operaci kolena.

K čistému kontu pomohl Winnipegu obranným zákrokem Mark Scheifele, na něhož tým spoléhá především na opačné straně. Nejproduktivnější hráč Jets zastoupil v závěru druhé třetiny na brankové čáře Hellebuycka při střele Anthonyho Duclaira.

"Puk mě nejdříve trefil a skákal v brankovišti. Povedlo se mi jej rukavicí odehrát do rohu. Skvělý zákrok. Mám to u Buckyho," komentoval klíčový moment Scheifele. Ocenil jej i rozhodčí se slovy, že situaci vyřešil chytře, když kotouč nezalehl nebo neschoval v rukavici.

Florida si vypracovala klíčový náskok v rozmezí 25. až 34. minuty, kdy odskočila z 0:0 na 4:0. Dvěma góly se pod výhru podepsal Anton Lundell, první hvězda zápasu. Zdatně mu sekundoval Matthew Tkachuk se třemi body (1+2). Loňský finalista Stanley Cupu zvítězil v sedmém z posledních osmi zápasů a na Boston, který vede Východní konferenci, ztrácí už jen dva body.

Zápas se mohl vyvíjet jinak. Gólová dorážka Rickarda Rakella ale neplatila po trenérské výzvě, která odhalila, že Lars Eller předtím zahrál vysokou holí. Vzápětí Florida vstřelila během 34 sekund první dva góly zápasu. "Měl jsem z naší hry dobrý pocit, nebyli jsme pod tlakem. Je to hořká porážka," uvedl kouč Pittsburghu Mike Sullivan.

NHL:

Pittsburgh - Florida 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)

Branky: 36. Rust, 47. Ludvig - 34. a 46. Lundell, 25. M. Tkachuk, 26. Gadjovich, 29. Ekblad. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.967. Hvězdy zápasu: 1. Lundell, 2. M. Tkachuk (oba Florida), 3. Guentzel (Pittsburgh).

Winnipeg - San Jose 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 18. Barron. Střely na branku: 39:17. Diváci: 13.786. Hvězdy zápasu: 1. Kähkönen (San Jose), 2. Scheifele, 3. Samberg (oba Winnipeg).

Arizona - Minnesota 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 46. Cooley - 15. Eriksson Ek, 40. Brodin, 52. Boldy. Střely na branku: 26:43. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu poslední třetinu, inkasoval jeden gól ze 13 střel a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Boldy, 2. Eriksson Ek (oba Minnesota), 3. Cooley (Arizona).

5.Nashville5327224160:16856
6.Minnesota5325523162:17355