Hokejisté Sparty díky hattricku Chlapíka zdolali Plzeň 4:2, uspěli popáté v řadě

foto Utkání 44. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň, 14. února 2024, Praha. Zleva Filip Chlapík ze Sparty a Tomáš Mertl z Plzně.

Praha - Hokejisté Sparty porazili v utkání 44. kola extraligy Plzeň 4:2. Druzí Pražané bodovali naplno popáté za sebou a na vedoucí Pardubice dál ztrácí pět bodů, tým Škody zdolali ve vzájemných soubojích doma posedmé v řadě. Indiáni prohráli osmý z posledních devíti zápasů a klesli na 12. místo za Karlovy Vary. Hattrickem se v dresu vítězů zaskvěl útočník Filip Chlapík.

Západočeši začali velkým náporem, který však po 104 sekundách od úvodního buly utnul útočným faulem Pour. Sparťané sice netrestali, ale dostali se do provozní teploty a byli do první přestávky lepším týmem. V desáté minutě to také poprvé vyjádřili i gólově: Sobotka zavezl puk do útočného pásma, zpětnou nahrávkou našel Mikliše a ten pálil přesně.

Ve 12. minutě poprvé udeřil Chlapík. Pražané výbornou rotací v útočném pásmu roztrhali obranný blok Indiánů, domácí kanonýr si to namířil přímo před gólmana Hlavaje a zblízka zvýšil na 2:0. Na začátku 15. minuty musel na trestnou lavici Lev, ale pobyl tam jen 18 sekund. Skrytou ranou se prosadil znovu Chlapík. To už bylo moc na Hlavaje, jehož nahradil v hostujícím brankovišti Klouček.

Od druhé třetiny se však začala karta obracet. Chlapíkův faul potrestal po minutě přesilovky Lev, když byl při dorážce ve správný čas na správném místě, a vrátil Indiány do hry. Uběhlo navíc jen 83 sekund a gólman Kovář inkasoval znovu, tentokrát z hole Poura.

Sparta mohla po chvíli odpovědět v přesilovce po Benákově faulu, stavem však nepohnula. Domácím se naopak přitížilo na začátku 34. minuty, když byl hned na čtyři minuty vyloučený za faul vysokou holí Forman. Hosté však v dlouhé početní výhodě nic nevymysleli. Chlapík pak ve 39. minutě využil prostoru, který dostal od hostů na pravé straně kluziště a výstavní táhlou ranou z kruhu překonal Kloučka.

Ve třetí části už sparťané hlídali svůj náskok o poznání pečlivěji. Horko jim však bylo po Kousalově vyloučení na konci 45. minuty. V přesilovce Lev hledal Schleisse, jenž z hranice brankoviště nedokázal usměrnit kotouč za Kovářova záda. Schleiss měl jen krátce nato možnost opravy, jeho ránu z mezikruží však vytěsnil Kovář. Na výsledku už pak nic nezměnila ani power play Západočechů.

Hlasy po utkání:

Pavel Gross (Sparta): "Po pauze, i když nebyla tak dlouhá, člověk tak úplně neví, jak bude startovat. V tom měla Plzeň trošku výhodu, že už hráli s Pardubicemi. Přišlo mi, že v úvodních minutách jsme byli trošku zarezlí, tam byla Plzeň lepší a měli i víc šancí, my jsme pak dali góly. Celkově myslím, že v první třetině byly rozdílem jen vstřelené branky. Ve druhé třetině byla Plzeň jasně lepší, i kvůli tomu, že jsme byli hodně na trestné lavici. Ve třetí třetině byly ještě šance na obou stranách. Víme, že v příštím utkání v Olomouci se musíme zvednout a hrát lépe. Dnes to rozhodly individuality - Filip Chlapík dal tři góly, nejlepší na ledě byl podle mého Kuba Kovář v brance."

Petr Kořínek (Plzeň): "Vstup do utkání nebyl špatný, nějakých pět šest minut to bylo dobré. Bohužel pak jsme inkasovali po špatném rozebrání hráčů, za chvíli znovu a následoval gól v oslabení. Od desáté minuty to nebylo dobré. O přestávce jsme si ale říkali, že nás může nastartovat jedna branka, což se potvrdilo. Druhá třetina byla z naší strany velmi dobrá, snížili jsme na 2:3, měli jsme momentum na své straně, pak jsme měli k dispozici čtyřminutovou přesilovku, ale trápíme se v početní výhodě celou sezonu. Bohužel jsme to nevyužili. Místo vyrovnání jsme inkasovali čtvrtý gól. Ve třetí třetině jsme se snažili, byly tam nějaké šance, ale naše produktivita byla velmi špatná. Kluci to odbojovali, ale přesilovky a produktivita nás dnes srazily."

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Mikliš (Sobotka, Řepík), 12. Chlapík (Moravčík, Buchtele), 15. Chlapík (Beaudin), 39. Chlapík (Lajunen) - 25. Lev (Rekonen, Zámorský), 26. Pour (Zámorský). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 9051.

Sparta: Jakub Kovář - Mikliš, Krejčík, Irving, Beaudin, Mozík, Němeček, Moravčík - Řepík, Sobotka, Forman - Chlapík, Lajunen, Buchtele - P. Kousal, O. Najman, Konečný - Kassian, D. Vitouch, Hrabík. Trenér: Gross.

Plzeň: Hlavaj (15. Klouček) - Zámorský, Malák, Bučko, Laakso, Dujsík, Piskáček, Kvasnička - Schleiss, Indrák, Holešinský - Lev, Mertl, Šiler - Rekonen, Benák, Pour - Jansa, Soukup, Matýs. Trenér: Kořínek.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK