Hokejisté Pardubic počtvrté v sezoně porazili Vítkovice, dva góly dal Adam Musil

foto Utkání 44. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera, 14. února 2024, Pardubice. Adam Musil z Pardubic se raduje z branky.

Pardubice - Hokejisté Pardubic vyhráli v utkání 44. kola extraligy nad Vítkovicemi 5:3 a porazili tak Ostravany i počtvrté v sezoně. Dvěma góly a asistencí se na výhře vedoucího týmu soutěže podílel útočník Adam Musil.

Po úvodní šanci vítkovického Fridricha se hra přesunula k brance hostů, zpoza které vyjel Zohorna a předložil puk pro Košťálka. Pardubický obránce po 82 vteřinách vstřelil první gól zápasu. Další příležitost Dynama měl Paulovič, ale domácí se podruhé radovali až v 7. minutě, kdy po střele Vály s tečí dorážel před brankou Adam Musil.

Do druhé třetiny si Východočeši přenesli přesilovku, kterou po 12 vteřinách využil Zohorna po přihrávce Kousala. O tři minuty později si na přihrávku Hyky najel sedmnáctiletý obránce Švec, který vstřelil svůj první gól v extralize. Hosté vystřídali brankáře, vzápětí jeli na Machovského Říčka se Zohornou, jenže neskórovali. Z protiútoku naopak udeřili hosté, když akci zakončil dorážkou Barinka.

Ofenzivní představení pokračovalo. Ve 27. minutě se do úniku dostal Adam Musil a prostřelil gólmana Machovského. Čtyřbrankovou ztrátu bleskově hosté snížili, když v polovině utkání během necelé minuty vstřelili dva góly. Nejprve se prosadil Roberts Bukarts kličkou do bekhendu, o chvíli později zblízka zakončil Claireaux.

Hosté usilovali o další gól, v úvodu třetí třetiny byli střelecky aktivnější. Pardubický brankář Will si poradil mimo jiné s nebezpečnou střelou Mikuše nebo Chlána. V 54. minutě potom zazněla tyč pardubické branky po tečované střele Raskoba. V předposlední minutě ještě hosté odvolali brankáře, Lakatoš byl blízko gólu, skórovat ale nedokázal. Na druhé straně pak prázdnou branku minul Paulovič, na výhře Dynama 5:3 se už nic nezměnilo.

Hlasy trenérů po utkání:

Marek Zadina (Pardubice): "Měli jsme výborný vstup do utkání a skvělou první třetinu. Tak jsme chtěli hrát. Druhá třetina ještě byla v pořádku do stavu 5:1. Pak jsme dostali dva góly, což se nemůže stávat, protože soupeře samozřejmě postavíte na nohy. To se nám nepovedlo. Ve třetím dějství se do nás soupeř tlačil, bylo tam spousta nahozených kotoučů. Dokázali jsme si s tím poradit, i když jsme občas propadli v osobních soubojích. Zvládli jsme pak třetí třetinu takticky a byli jsme rádi, že jsme Vítkovice porazili. Máme tři body a připravíme se na další zápas."

Pavel Trnka (Vítkovice): "Gratuluji k soupeři k vítězství, pro nás to byl takový divný zápas. Víc jak půl utkání jsme hráli velice naivně otevřený hokej, což si s tímto soupeřem nemůžeme dovolit. Když jsme vstřelili nějaké góly, tak už jsme se do toho dostali a na konci ještě téměř sahali po bodech. Strašně obtížně se mi duel hodnotí, je tam zklamání. Na druhou stranu bylo vidět, že pokud kluci dělají, co mají, tak můžeme být úspěšní. Nemůžeme tak ale hrát jen půlku nebo čtvrtku zápasu."

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 5:3 (2:0, 3:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Košťálek (T. Zohorna, R. Kousal), 7. A. Musil (Vála), 21. Zohorna (R. Kousal), 24. Švec (Hyka, A. Musil), 27. A. Musil (Hyka) - 25. Barinka (Fridrich, P. Zdráhal), 29. Roberts Bukarts (Auvitu, Krieger), 30. Claireaux (Rihards Bukarts). Rozhodčí: Jeřábek, Stano - Frodl, Špůr. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 8592.

Pardubice: Will - D. Musil, Hájek, Košťálek, Dvořák, J. Kolář, Vála, Švec - Hyka, A. Musil, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Rohlík, Paulovič, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.

Vítkovice: Klimeš (24. Machovský) - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, Kotala - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Peterek, Krieger, Roberts Bukarts - Šoustal, Claireaux, Rihards Bukarts. Trenér: Trnka.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK